پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


وقتی رئیس‌جمهور دولت خود را نفرین می‌کند!


آقای رئیس جمهور اگر می خواهد بداند چه کسانی در قلوب مردم یاس و ناامیدی تزریق می‌کنند به نظریات مشاور خود جناب سریع القلم مراجعه کند. مشاوری که مبنای دیدگاه‌های او بر ناامیدی نسبت به ظرفیت‌های داخلی کشور است.

یزدامروز؛ «خدا نیامرزد کسانی را که در قلوب مردم یأس و ناامیدی تزریق می‌کنند. ما باید به آینده و فرزندان و نسل جوان امیدوار باشیم و ناامیدی به معنای تسلیم شدن در امور است. گاهی اوقات در هنگام مشاهده برخی اخبار این امر روشن نیست که چطور می‌شود کسی که علاقه‌مند به اسلام و انقلاب است مرتباً یأس و ناامیدی را رواج دهد.» این‌ها بخشی از سخنان حسن روحانی است که در شورای اداری قزوین بیان کرد. سخنانی که اتفاقا محتوای آن‌ها بسیار بجا و درست است، لکن جناب روحانی باید توجه داشته باشد که رصد مواضع و عملکرد وی و برخی از دولت مردان نشان می‌دهد، بارزترین مصادیق این سخنان، خود آن‌ها هستند!

آقای روحانی در حالی از کسانی که در مردم یاس و ناامیدی تزریق می‌کنند، انتقاد کرده که رویکرد دولت وی بر ناامیدی و عدم اعتماد به جوانان مبتنی است. بنای دولت یازدهم از همان ابتدا بر مذاکره با غرب و نگاه به بیرون برای حل و فصل مشکلات کشور بود و دولت  در این مدت نشان داده است  اعتقادی به استفاده از ظرفیت‌های داخلی و استعدادهای جوانان کشور ندارد. افزون بر این، مشاور آقای رئیس‌جمهور توانمندی‌های ایرانیان را در آبگوشت بزپاش خلاصه می‌کند و وزیر کابینه نیز توانایی‌های کشور در زمینه پزشکی را به سهولت زیر سئوال می‌برد.

آقای رئیس جمهور اگر می خواهد بداند چه کسانی در قلوب مردم یاس و ناامیدی تزریق می‌کنند به نظریات مشاور خود جناب سریع القلم مراجعه کند. مشاوری که مبنای دیدگاه‌های او بر ناامیدی نسبت به ظرفیت‌های داخلی کشور است. اگر آقای روحانی بار دیگر دیدگاه‌های وزیر نفت و وزیر امور خارجه خود را مرور کند بعید است که کسانی که در قلب مردم یاس و ناامیدی تزریق می‌کنند را این چنین نفرین کند! ریختن سیمان در قلب رآکتور اراک و از بین بردن دستاوردهای دانشمندان هسته‌ای و اخراج دانشمندان از کار، چیزی غیر از تزریق ناامیدی در قلوب مردم است!

متاسفانه رویکرد دولت یازدهم در قبال مسائل مختلف، رویکردی آمرانه و بخش‌نامه‌ای است. به طوری که دولت انتظار دارد، چهره‌های مختلف سیاسی و رسانه‌ها صرفا به تعریف و تمجید از دولت و مبالغه اقدامات دولت بپردازند. رئیس‌جمهور دو سال و نیم قبل در دیدار با اساتید دانشگاه‌ها به آن‌ها تشر زد که چرا از مذاکرات و توافق هسته‌ای حمایت نمی‌کنید و چند روز قبل نیز رسانه‌ها را مورد خطاب قرار داد که چرا -به زعم وی- واقعیت ها را به مردم نمی‌گویید. این رویکرد بیانگر نگاه بخش‌نامه‌ای دولت یازدهم به نخبگان و چهره‌های موثر است. به نظر می‌رسد از منظر رئیس‌جمهور ناامیدی و یاس زمانی در جامعه تزریق می‌شود که عملکرد دولت یازدهم مورد انتقاد قرار بگیرد، اما اینکه اعضای دولت وی آشکارا دستاوردهای گرانقدر نظام اسلامی را انکار می‌کنند و استعدادهای جوانان ایرانی را به سخره می‌گیرند، ربطی به ناامیدی و یاس مردم ندارد!

نویسنده: کیانوش حقیقت طلب


آخرین اخبار آخرین اخبار