پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

انجام وظیفه یا کج سلیقگی ؟

وقتی شور انتخاباتی فدای سیاست زدگی روابط عمومی فرمانداری یزد شد


مهلت ثبت نام از نامزدهای انتخابات در حالی پایان یافت که از حضور خبرنگار یک سایت مجوزدار به ستاد انتخاباتی یزد ممانعت بعمل آمد و حضور خبرنگاران و رسانه ها در این محل به صورت گزینشی بود.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزد آوا؛ مهلت ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری با ثبت نام بیش از 170 نفر داوطلب در حوزه های انتخابیه استان یزد پایان یافت.

اجرای قوانین در روزهای پرالتهاب نزدیک به انتخابات و مخصوصا زمان نام نویسی نامزدهای انتخاباتی بر هیچکس پوشیده نیست اما به شرطی که این دسته از قانون ها برای همه و بصورت یکسان اعمال شود

با این وجود مهلت ثبت نام از نامزدهای انتخابات در حالی پایان یافت که از حضور خبرنگار سایت یزد آوا به ستاد انتخاباتی یزد ممانعت شد و حضور خبرنگاران و رسانه ها در این محل به صورت گزینشی بود و دیگر همکاران رسانه‌ای در این محل حضور داشتند.

همزمان با شروع نام نویسی از نامزدهای انتخابات شورای اسلامی در سراسر کشور خبرنگار این رسانه بر اساس وظیفه رسانه ای خود با عزیمت به فرمانداری شهرستان یزد قصد پوشش اخبار مربوط به ثبت نام را داشت که با ممانعت مدیر روابط عمومی فرمانداری یزد مواجه شد.

در حالی که در نظر گرفتن تمهیدات لازم و آماده سازی فضای کنفرانس خبری و در نظر گرفتن اتاق ویژه کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی و رسانه ها در محل ستاد انتخابات یزد و همچنین لوازم مورد نیاز برای تهیه و مخابره خبر باید برای  استقبال خبرنگاران و انعکاس مناسب اخبار انتخاباتی در ستاد انتخابات فراهم میشد این مهم در دولت تدبیر و امید و در شهرستان یزد به یک رویای دست نایافتنی تبدیل شد.

البته بیش از این هم نباید از روابط عمومی فرمانداری یزد انتظار داشت چرا که تاکنون با تمام تلاشی که برای مصاحبه با فرمانداری یزد در  موضوعات مختلف شده است تاکنون هیچگونه تعاملی از سوی روابط عمومی این دستگاه دولتی برای این کار صورت نگرفته است.

با وجود آنکه پایگاه خبری یزد آوا مجوز لازم برای پوشش خبری ثبت نام نامزدهای انتخابات را داشت و از حضور خبرنگار این رسانه در ستاد انتخابات یزد جلوگیری شد اما باید گفت دیگر بهانه مجوز نداشتن یک رسانه برای پوشش خبری رنگ و لعاب خود را از دست داده است چرا که یکی از نشانه های عدم مشروعیت یک رسانه فیلتر کردن آن است ولی چندی پیش معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی، اقدام وزارت ارشاد در فیلتر کردن برخی سایت ها را غیر قانونی دانسته و  دیوان عدالت اداری بدواً دستور موقت مبنی بر توقف این اقدامات وزارت ارشاد را صادر کرد.

حال این سوال در ذهن متبلور می شود که :

آیا برای انجام وظیفه رسانه ای در راستای برگزاری انتخابات به منظور حضور حداکثری مردم و رقم زدن برگ زرینی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید صرفا از پشتوانه همفکری جناحی سیاسی در ستاد انتخابات برخوردار بود؟


آخرین اخبار آخرین اخبار