پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

«مرگ بر اسرائیل» علت تحریم هاست!

وقتی قطار توهین به نظام «شعبان بی مخ های» اصلاح طلب دانشگاه یزد ایستگاه ندارد!/سکوت مسئولین دانشگاه یزد


صبح امروز در جلسه ای که در دانشگاه یزد در خصوص بررسی بیانیه لوزان برگزار شد یکی از اساتید این دانشگاه با تحلیلی جالب گفت: وقتی قصد محو اسرائیل را داریم طبیعی است که تحریم شویم.

به گزارش یزد امــــــروز؛  صبح امروز دانشگاه یزد شاهد جلسه تحلیلی بیانیه لوزان بود.

 

در این جلسه که به مناظره تبدیل شد یکی از اساتید علوم سیاسی که منتسب به جریان اصلاحات است به تشریح بیانیه لوزان پرداخت.


دکتر«ا.م» در خصوص بیانیه لوزان گفت: از بیانیه لوزان دفاع نمی کنم ولی آن را بد نیز نمی دانم زیرا در بررسی این بیانیه باید به چارچوب زمانی آن توجه کرد.

 

وی در سخنان خود وضعیت کشور را طوری تشریح کرد که از سیاه نمایی خود دولتیان فراتر بود .وی وضع اقتصادی را اسفبار دانست و تاکید کرد: از توافق در این شرایط نباید انتقاد کرد.

 

وی به جای تشریح علمی بیانیه لوزان سعی بر القای این نکته بود که دولت قبل تمام این مشکلات را آفریده است! به طوری که قبلا نیز موضع یکجانبه خود را بارها نشان داده بود.

ایران پنهان کاری کرده است!

این استاد علوم سیاسی دانشگاه یزد تحریم ها را علت مذاکره ایران دانست و گفت: جامعه جهانی به ما اعتماد ندارد زیرا ما در ابتدای امر پنهان کاری کرده ایم.

 

وی علت مطرح شدن مسئله هسته ای را سیاست خارجی اشتباه دولت قبل دانست و تصریح کرد: باید به اشتباهات دولت قبل پاسخ داده شود.

 

وی به رسمیت شناختن حق هسته ای در مذاکرات هسته ای را از فرصت های بیانیه لوزان دانست و افزود: سازش امر منفی نیست و می تواند مقدمه ی پیروزی باشد. این اظهارات در حالی صورت می گیرد که آقایان سرانجام سازش و سازش کاران را فراموش کرده اند.

 

این استاد علوم سیاسی دانشگاه یزد نقد منتقدان به بیانیه لوزان را سیاسی کاری دانست و گفت: عده ای برای ثبت نشدن این موفقیت برای جناح مخالف دست به هرکاری می زنند.


این تهمت زدن به منتقدان در حالی صورت می گیرد که رهبری معظم انقلاب فرمودند: دلواپسی جرم نیست و دغدغه منتقدان به جا است.


این استاد علوم سیاسی با اظهاراتی آرمان فلسطین را به باد انتقاد گرفت و ادامه داد: وقتی که ما هر روز از محو اسرائیل خبر می دهیم طبیعی است که تحریم شویم.


این اظهارات در حالی صورت می گیرد که این استاد دانشگاه از سابقه دفاع مقدس خود سخن می گوید گویا او آرمان الهی فلسطین که با امام خمینی ره به وجود آمد را نادیده می گیرد و در صدد تئوریزه کردن قبح زدایی از اسرائیل است قبح زدایی که با قبح زدایی از شیطان بزرگ (آمریکا)کلید خورد و اکنون به اسرائیل رسیده است.

 

در این جلسه دکتر غفوری در واکنش به اظهارات تند و یک جانبه  این استاد با تاکید بر عدم دخالت رهبری در جزئیات مذاکرات اظهار داشت: ای که عده ای بر این نکته تاکید دارند که نظام بخاطر تحریم به میز مذاکره رفته است این ادله را نادرست دانست و گفت: همانطور که رهبری فرمودند این مذاکرات باعث می شود تا برخی کسانی که از مکر دشمن غافلند آگاه شوند.

 

وی اقدام برخی در بحرانی جلوه دادن وضعیت کشور را آب به آسیاب دشمن ریختن دانست و تصریح کرد: برای موفقیت در مذاکرات باید اصول و خطوط قرمز نظام حفظ شود که برخی با القای همین وجود بحران قصد فشار وارد کردن به نظام را دارند که این چیزی جز هدف دشمن نیست.

 


دکتر اکبر غفوری با اشاره به گفتمان مقاومت گفت: آن چیزی که غرب را به میز مذاکره کشانده است همین مقاومت مردم بوده است که غربی ها خود به آن اذعان دارند.

 

غفوری با اشاره به برخی سخنان در مورد کم اهمیت بوده انرژی هسته ای برای کشور گفت: القای این افکار چیزی جز صحبت و هدف دشمن نیست و سخن دشمن از دهان برخی داخلی ها به گوش می رسد.

 

شعار فتنه گران از دانشگاه یزد بلند است/اتهام زنی شعبان بی مخ های تشکل اصلاح طلب دانشگاه یزد به نظام

 

از حواشی جالب در این مناظره اتهام زنی یکی از تشکل های هدایت علیه نظام است که با کمال وقاحت نظام را به جنگ افروزی در منطقه متهم کرد و از سیاست های ایران در قبال حمایت از مردم مظلوم غزه و لبنان به شدت انتقاد کرد.


افراد معلوم الحال این تشکل که به شعبان بی مخ های جریانی خاص تبدیل شده اند در این جلسه هم با استدلالات توخالی خویش در صدد اتهام زنی و زیر سوال بردن نظام بودند که با اعتراض دانشجویان حاضر در جلسه مواجه شدند.


این تشکل  در صدد هنجار شکنی در دانشگاه یزد است و قصد دارد با نشریات خود در دانشگاه یزد جو دانشگاه را سیاسی کند تا جریانی خاص از آن سوء استفاده کند.

 

گفتنی است تشکل توسعه و اعتدال دانشگاه یزد که به ابزار دست برخی افراد مسأله دار تبدیل شده است قبلا با حمایت از سران فتنه خبرساز شده بود.

 

مسئولین دانشگاه یزد در برابر این اظهارات و توهین های این تشکل هیچ واکنشی نشان نداده اند و پول بیت المال را صرف نیات سوء این تشکل می کنند.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار