پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در حاشیه سخنان عجیب وزیر مسکن؛

وقتی مسکن مهر هم «مزخرف» شد!


بالاخره با همین طرح مسکن مهر، چند میلیون نفر که خیلی‌هاشون تو خواب هم نمی‌دیدند، یک روزی خونه‌دار شوند، حالا تو خونه‌های خودشون نشستند. عیب و ایراداش هم به جای خود قبول. ولی این‌که کسی بدون هیچ طرح بهتر، فقط حمله کنه به این طرح و بکوبه قابل قبول نیست.

یزدرسا؛ زنگ تفریح بود و با معلم‌های دیگه تو دفتر مدرسه نشسته بودیم. هر کسی از دری حرف می‌زد. گفتم: حمیدآقا! شما که اهل سایت و رصد اخبار هستی، دیگه چه خبر؟!

 

حمید هم که اگه فرصت پیدا کنه، خبرهای خوب و دست اولی رو میگه، گفت خبر که زیاده؛ ولی خبر جذّابش همون اظهارنظر وزیر مسکن درباره مسکن مهره.

 

علیرضا با لبخند معنادارش گفت: لابد گفته که قراره سریع تکمیلش کنند و متقاضیان گرفتار از بلاتکلیفی خلاص بشند.

 

 سیدکمال پرید گفت: حتما!! این دولت که می‌گه بودجه نداریم و با خود طرح هم مشکل دارند. خیلی بعیده به این زودی‌ها تکمیل کنند...

 

حمید گفت: صرفا جهت اطلاع! به وزیر گفتند چندصد هزار نفر معطّل تکمیل واحدهاشون هستند و ...؛ وزیر هم برگشته گفته «طرح مسکن مهر طرح مزخرفیه»!

 

عبدی که همیشه تو کار روتوش خراب‌کاری‌های دولته،گفت: ببین چه فشاری رو این بنده‌های خدا هست که ناچار شده با این ادبیات حرف بزنه.

 

علیرضا در حالی که ابروهاش رو بالا انداخته بود، گفت: چه فشاری عزیز من؟ چه دلیلی داره وزیر مملکت، اینجوری درباره یک پروژه بزرگ ملی حرف بزنه.وقتی خود روحانی که قرار بود دولتش دولت تدبیر و ادبیات فاخر باشه، اون‌جوری حرف می‌زنه، دیگه از وزرای زیرمجموعه‌اش انتظاری نیست. زمان انتخابات چقدر گفتند رئیس‌جمهور و وزرا باید ادبیاتشون فاخر و امیدوار کننده و چه و چه باشه. حالا برو بشمار ببین از وقتی این دولت اومده تا حالا رئیس جمهور و بعضی از این وزیراش چقدر از این حرف‌های تند زدند؛ بی‌سواد! بزدل! به جهنم! و ... الی ماشالله.

 

عبدی گفت: حالا آمپر بالا نزن. شما هم فقط چسبیدید به این‌ چیزها.

 

علیرضا در حالی که داشت آماده رفتن سر کلاس می‌شد، گفت: نه عبدی جون! شما هم بیش از حد خوش‌بین هستی. آخه عزیز من! اگر همین آخوندی درد مستاجری چشیده بود، اینطوری درباره مسکن مهر حرف نمی زد. وقتی تو مجلس دنبال رای اعتماد بود، هی از طرح «مسکن اجتماعی» دم می‌زد؛ ولی حالا که نتونسته کاری بکنه، هی مسکن مهر رو زیر سؤال می‌بره. خب مرد حسابی! اگه عرضه‌ داری یک طرح بهتر بدید برای خونه‌دارشدن جووون‌ها و مردم؛ اگه هم طرح دیگری ندارید، اینقدر تو سر طرح قبلی‌ها نزنید. بالاخره با همین طرح مسکن مهر، چند میلیون نفر که خیلی‌هاشون تو خواب هم نمی‌دیدند، یک روزی خونه‌دار بشند، حالا تو خونه‌های خودشون نشستند. عیب و ایراداش هم به جای خود قبول. ولی این‌که کسی بدون هیچ طرح بهتر، فقط حمله کنه به این طرح و بکوبه قابل قبول نیست.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار