پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس بنیاد نهج البلاغه یزد:

وهابیت علیه شیعه تبلیغ می کند و ما در خواب غفلت به سر می‌بریم


رئیس بنیاد نهج البلاغه یزد گفت: علامه امینی عالم بزرگ شیعه، در کتاب شریف الغدیر با استناد به روایات اهل سنت به بیان فضایل امیر المومنین علی(ع) پرداخته است. این کتاب گرانسنگ که به اقرار اهل سنت اقیانوس فضایل امیرالمومنین است چه جایگاهی در بین شیعیان دارد؟ امروز چقدر برای ترویج این کتاب تلاش می شود؟

به گزارش یزد رسا، رئیس بنیاد نهج البلاغه یزد در گفتگو با عصر فرهنگ گفت: علامه امینی عالم بزرگ شیعه، در کتاب شریف الغدیر با استناد به روایات اهل سنت به بیان فضایل امیر المومنین علی(ع) پرداخته است.

دکتر محمد رضا ابویی اظهار کرد: این کتاب گرانسنگ که به اقرار اهل سنت اقیانوس فضایل امیرالمومنین است چه جایگاهی در بین شیعیان دارد؟ امروز چقدر برای ترویج این کتاب تلاش می شود؟

حجت الاسلام ابویی افزود: برای مثال عده ای از اهل سنت با تکیه بر این ادعا که ابوبکر اولین مومن به رسول خدا بود، به خلافت ابوبکر استناد می کردند. علامه امینی با استناد به روایات خود اهل سنت این ماجرا را رد می کند. ابن عساکر از علمای اهل سنت چند دلیل برای رد این موضوع ارائه می دهد که علامه آن دلایل را در الغدیر ذکر کرده اشت.

ابویی ادامه داد: ابن عساکر می گوید: نه تنها خود ابوبکر در سقیفه به این حرف استدلال نکرده است بلکه  بعد از وی نیز احدی چنین کاری انجام نداده است. همچنین حدیثی از خلیفه دوم نقل می کند که می گوید: عمر بن خطاب گفت: از بدگویی به علی بن ابی طالب دست بردارید من از پیامبر شنیدم که علی سه ویژگی دارد اگر یکی از این ویژگی ها در من بود، از تمام ثروت روی زمین برای من دوست داشتنی تر بودمن و ابوبکر و ابو عبیده جراح و تعدادی از صحابه بودیم که پیامبر اکرم بر علی بن ابی طالب تکیه کرده بود و دستشان را بر شانه حضرت زد و فرمودعلی! تو اوّلین کسی هستی که ایمان آوردی، تو اوّلین کسی هستی که اسلام را پذیرفتی، فرمود جایگاه و رتبه ی تو نسبت به من، همانند جایگاه حضرت هارون است نسبت به موسی.

حجت الاسلام ابویی ادامه داد: در بین علمای اهل سنت مشهور است که علی (ع) اولین مومن بوده است. تا جایی که حتی معتقدند 50 نفر قبل از وی ایمان آورده بودند.

وی بیان داشت: شبیه این روایات در الغدیر بسیار است و این در حالی است که وهابیت علیه شیعه تبلیغ می کند و متاسفانه جوانان ما بی اطلاعند. علامه امینی چند دهه از عمرش را به صورت شبانه روزی برای جمع آوری کتاب الغدیر صرف کرده است و ما این چنین ساده از کنار آن می گذریم.

رئیس بنیاد نهج البلاغه استان یزد در پایان ابراز امیدواری کرد: انشاالله عید غدیر امسال فرصتی به دست دهد تا بتوانیم با تکیه به گنجینه های عظیمی که داریم به ترویج عقاید شیعه پرداخته و غبار از چهره تشیع بزدائیم.


آخرین اخبار آخرین اخبار