پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد:

ویژه برنامه «ضیافت الهی» در45 امامزاده و بقعه متبرکه استان یزد برپا می شود


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد از برگزاری ویژه برنامه ضیافت الهی در بیش از 45 امامزاده و بقعه متبرکه استان خبر داد.

به گزارش یزدامروز؛ حجت الاسلام غلامرضا عادل در این رابطه اظهار داشت: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان ویژه برنامه ضیافت الهی در آستان مقدس 45 امامزاده و بقعه متبرکه استان برگزار خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد افزود: هدف از اجرای این طرح تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت معنوی ماه مبارک رمضان، تقویت باور ها، اعتقادات و ایجاد فضای معنوی در جامعه به ویژه نسل جوان ، ترویج و تبلیغ مفاهیم قرآنی و اجرای نیات واقفین خیر اندیش می باشد..
وی همچنین اضافه کرد: ویژه برنامه ضیافت الهی به منظور ایجاد فضای تبلیغی ترویجی معارف قرآنی با برگزاری محافل و مجالس ترتیل و تفسیر برگزار می شود.
عادل غبار روبی، عطر افشانی و آماده سازی فضای امامزادگان قبل از ماه مبارک رمضان، برپایی نماز جماعت در بقاع متبرکه، برگزاری مراسم سخنرانی و قرائت ادعیه و همچنین جلسات تفسیر ، برگزاری محافل انس با قرآن کریم با حضور قاری مصری در روز های 21 و 22  ماه مبارک رمضان در استان، برگزاری مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم در امامزادگان، برنامه های آموزش قرآنی اعم از حفظ ، قرائت و تفسیر، بهره گیری از ظرفیت حضور مبلغین اعزامی و بومی در قالب پاسخ به سوالات و شبهات جوانان و مشاوره های مذهبی و برگزاری مراسم شبهای قدر و شهادت حضرت امیر المومنین (ع) در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه را از زوایای مختلف این طرح عنوان کرد.
وی در ادامه اظهار داشت : طرح ضیافت الهی با حضور 43 نفر از مبلغین بومی و اعزامی از حوزه علمیه قم با برپایی 18 خیمه معرفت جهت پاسخگویی و مشاوره مذهبی به زائرین برگزار می گردد.

یزدرسا/
 


آخرین اخبار آخرین اخبار