پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مديركل دفتر فناوري اطلاعات استانداري يزد:

يزد؛جزء پنج استان برتر،در حوزه‌های فناوري اطلاعات و ارتباطات


مديركل دفتر فناوري اطلاعات، ارتباطات و امنيت استانداري يزد گفت: استان يزد جزء پنج استان برتر در حوزه‌های فناوري اطلاعات و ارتباطات است.

به گزارش یزدامروز به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری يزد، مديركل دفتر فناوري اطلاعات، ارتباطات و امنيت استانداري يزد در يازدهمين نمايشگاه فناوري اطلاعات و ارتباطات يزد (كاميتكس) حضور يافت و از غرفه‌های مختلف اين نمايشگاه بازديد كرد.

«اكرم فداكار» با اشاره به شرايط نمايشگاه امسال فناوري ارتباطات و اطلاعات يزد اظهار داشت: شرکت‌هایی كه كارهاي ارتباطاتي و زيرساختي انجام می‌دهند در اين نمايشگاه حضور فعال‌تری داشته‌اند كه البته وضعيت اقتصادي دولت و منابع دولتي بی‌تأثیر بر وضعیت شرکت‌های تخصصي فناوري اطلاعات نبوده است.

وي ادامه داد: وضعيت فناوري استان در وضعيت مناسبي قرار دارد و ملاكمان نيز شاخص ITU است كه آخرين و معتبرترين ملاك در شاخص فناوري ارتباطات و اطلاعات در كشور است.

فداكار افزود: بر اساس اين آمار كه بر اساس مجموعه شاخص ارتباطاتي، زيرساختي، فناوري، پهناي باند و ضريب نفوذ هست، استان يزد جزء پنج استان شاخص و برتر در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات در كشور است.

مديركل دفتر فناوري اطلاعات، ارتباطات و امنيت استانداري گفت: فناوري اطلاعات جدا از آنكه صنعت رو به رشدي است، بخشی لازم برای توانمندسازی ساير صنايع است، از همين رو مديران ارشد استان همواره بر اولويت اين صنعت تأكيد داشته‌اند كه شاهد اين موضوع استقرار منطقه ويژه فناوري اطلاعات در استان يزد است.

وي اظهار داشت: اگر نگاهي به شرکت‌های پارك علم و فناوري يزد بياندازيم مشاهده می‌کنیم شرکت‌های خصوصي فعال در آن بيشتر در حوزه فناوري اطلاعات فعال هستند كه اين در مقايسه با ساير استان‌ها از آمار بالاتري برخوردار هستیم.

فداكار خاطرنشان كرد: در استان توجه ویژه‌ای به صنعت ITC شده است و شاخص‌های توسعه منابع انساني استان مانند نخبگان و پذیرفته‌شدگان كنكور سراسري نشان از يك پتانسيل بالا در حوزه فناوري اطلاعات در سطح استان دارد.

مديركل دفتر فناوري اطلاعات، ارتباطات و امنيت استانداري با بیا اینکه دولت توجه ویژه‌ای به توسعه زیرساخت‌ها دارد؛ افزود: توجه دولت در حوزه فناوري اطلاعات بيشتر معطوف به توسعه زیرساخت‌ها است و ما هم در استان تلاش کرده‌ایم بيشتر در اين حوزه فعاليت كنيم كه خوشبختانه اتفاقات خوبي در اين حوزه رخ‌داده است و سعی داریم این وضعیت را با شتاب بیشتری ادامه دهیم.

وي تصريح كرد: در اين زمان كه منابع مالي دولت محدود است و توسعه زيرساختي عظيمي را نمی‌توان شكل داد، بايد بيشتر به سمت توانمندسازي و آموزش شرکت‌های فناوري اطلاعات گام برداريم تا درزمانی كه از شرايط موجود خارج شديم دانش لازم براي توسعه فناوري و اطلاعات را داشته باشيم.

فداكار در پايان سخنان خود اظهار اميدواري كرد: شرايط بازار حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات در سال آينده به‌گونه‌ای باشد كه شاهد حضور شرکت‌های بيشتري در نمايشگاه کامیتکس دوازدهم باشيم.


آخرین اخبار آخرین اخبار