پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نظر یک مخاطب در پی خبر یزد رسا؛

١٨سال سابقه «کاشی کویر»در ٤ سال رکود نابود شد/دارایی کارخانه با اقتصاد راكد پاسخگوى مشكلات نیست


یکی از مخاطبین یزد رسا با ارسال مطلبی در قالب نظر نوشت: فراموش نشود ملك و املاك و سرمايه در مواجهه با اقتصاد راكد پاسخگوى مشكلات شركت نميباشد زيرا طبيعتا به فروش نميرسند.

به گزارش یزد رسا، در پی انتشار خبر تعطیلی کارخانه کاشی کویر یزد با عنوان «بزرگترین و نخستین کارخانه کاشی استان یزد تعطیل شد/کارگر بیکار شده اقدام به خودکشی کرد» یکی از مخاطبان با ارسال مطلبی در قالب «نظر مخاطبین» در خصوص این کارخانه نکاتی را عنوان کرده است که در ادامه آمده است:

با سلام.
مطمئنا مستحضر هستيد كه با ذكر بعضى موارد، در برابر مدير و هيأت مديره شركت كاشى كوير يزد و در نهايت خداى متعال مسئول هستيد.
اظهارات شما كاملا يك طرفه ميباشد و ما به عنوان خوانندگان مطالب شما و قضاوت كنندگان خواستاريم پاسخ مدير را نيز از زبان خودشان بشنويم. مدير شركت در برابر اين اظهارات آيا به شما پاسخى داده اند؟

اگر خير، مطلب شما دچار نقص عظيمى است زيرا از يك جهت بايد متذكر شويم كه اين شركت نزديك به ١٨ سال متوالى بهترين بازدهى را در زمينه رشد و ارتقاء صنعت كاشى و گرانيت داشته و مسائل متفرقه از جمله پرداخت به موقع حقوق كارگران و كارمندان و همچنين مزاياى بسيار در مقايسه با شركتهاى ديگر نه تنها در شهر يزد بلكه كشور ايران زبانزد بوده است.

توجه بفرماييد ٤ سال اخير كه متاسفانه مصادف با شروع ركود اقتصادى كشور بوده است صنعت كاشى با مشكلات زيادى مواجه شده كه مديران شركت كاشى كوير حتى الامكان تمام تلاش خود را جهت بهبود اوضاع مبذول داشتند.

١٨ سال در برابر ٤ سال ... بسيار خالى از لطف است كه يك جانبه قضاوت شود. فراموش نشود ملك و املاك و سرمايه در مواجهه با اقتصاد راكد پاسخگوى مشكلات شركت نميباشد زيرا طبيعتا به فروش نميرسند.
به شخصه شرايط سختى كه كارگران به سر ميبرند را درك ميكنم ولى بايد متذكر شوم شركت ٢٢ سال است كه برپاست و طى دوران شكوفايى به نحو احسن با همكارى همه اعضا و عوامل ، موجب سعادت و خشنودى همه بوده است، انتظار ميرفت درك متقابل از جانب همين اعضاء و عواملى كه ٦ ماه تمام كار را تعطيل كردند چون حقوق نامنظم پرداخت شده، صورت ميگرفت و به جاى تلاش براى در مضيقه قرار دادن مديران و ساير افراد با دلسوزى جهت بهبود اوضاع "همكارى" مصروف ميداشتند و نهايت معرفت و مرام كارى و احساس مسئوليت را به جاى مى اوردند.

خواهشمند است به جاى دفاع یک جانبه از حقوق كارگر، كمى به فكر كسانى باشيد كه سالها با تدبير و تلاش وافر، موجب شكوفايى اقتصادى و صنعتى شدند و اشتغال زايى و سير كردن شكم هزاران نفر در كشور عزيزمان حاصل انديشه و همت انها بوده است. اميد است منصفانه مطالب منتشر شوند...
و من الله التوفيق.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار