پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

شهردار زارچ در گفتگو با یزدامروز؛

پارک بزرگ شهردر دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد/ساخت بلندترین المان شهری استان در زارچ/ افزایش سرانه فضای سبز زارچ تا پایان سال


شهردار زارچ با اشاره به پیشرفت 50 درصدی احداث پارک بزرگ شهر خاطر نشان کرد: این پارک در حاشیه جاده سنتو به وسعت 32 هزار متر مربع در حال احداث بوده که امید است تا دهه فجر به بهره برداری برسد.

به مناسبت هفته دولت محمد رضا حفیظی شهردار زارچ در گفتگو با یزدامروز؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر کاهش هزینه ها را اولویت شهرداری در اجرای پروژه ها دانست و گفت: شهرداری تنها با این رویکرد می تواند از تحمیل هزینه های گزاف به شهرداری جلوگیری کند که در این زمینه برنامه ریزی های مطلوبی انجام شده و امیدواریم تحقق یابد

شهردار زارچ افزود: تمام تلاش و توان خود را به کار خواهیم بست تا با همراهی شورای اسلامی شهر و شهروندان عزیز زارچ، این شهر را به شهری آبادتر و پویاتر تبدیل کنیم.

محمدرضا حفیظی ادامه داد: خوشبختانه هم اکنون نسیم تحول، رونق و آبادانی در این شهر وزیدن گرفته و در سالهای اخیر  در همین راستا اقداماتی از جمله ساماندهی پارک‌ها، پاکسازی چهره شهر با ساماندهی تبلیغات و حصارکشی زمین‌های رها شده، احداث چندین میدان ، روکش آسفالت خیابان ها برای تغییر چهره نسبی شهر انجام شده است.

وی افزود: طی دو سال گذشته تجهیز پارک‌های شهر به وسایل بازی و ورزشی ، تکمیل طرح‌های رها شده  و ساماندهی ورودی‌های شهر از دیگر اقدامات انجام شده برای عمران و آبادانی هر چه بیشتر شهر زارچ بود.

وی ادامه داد: هدف اصلی شهرداری و شورای اسلامی شهر زارچ در این دوره، تبدیل شهر زارچ به شهری زیبا و با امکانات مناسب تفریحی و رفاهی برای شهروندان است که خوشبختانه اکثر عزیزان زارچی ساکن در خارج استان و شهروندان ساکن شهر زارچ با مراجعه حضوری و یا با پیام های خود آن را ابراز می کنند.

 بهره برداری «پارک بزرگ شهر» تا دهه فجر

حفیظی اعلام کرد: شهرداری زارچ اقدامات شایسته‌ای را برای عمران و آبادانی هر چه بیشتر شهر در دستور کار قرار داده که از جمله آن ایجاد یک مرکز مناسب تفریحی و بوستان بزرگ در شهر زارچ و در کنار جاده سنتو است که در حال حاضر بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که با ساخت این مرکز، شهروندان زارچی دیگر نیازی به مراجعه به مراکز تفریحی مرکز استان نخواهند داشت.

شهردار زارچ به ساخت و بهره برداری از پارک بانوان در این شهر برای رفع نیازهای تفریحی و رفاهی بانوان شهر زارچ خبر داد و گفت: ساخت این پارک در جهت استفاده بانوان در دستور کار شهرداری قرار گرفته و اجرایی شد که با استقبال کم نظیر بانوان زارچی مواجه شده است.

وی با اشاره به پیشرفت 50 درصدی احداث پارک بزرگ شهر خاطر نشان کرد: این پارک در حاشیه جاده سنتو به وسعت 32 هزار متر مربع در حال احداث بوده که امید است تا دهه فجر به بهره برداری برسد.

حفیظی گفت: همه این اقدامات در حالی صورت گرفته که اکثر شهرداری ها با کمبود بودجه دست و پنجه نرم می کنند و شهرداری زارچ یکی از کم درآمدترین شهرداری‌های استان است

وی افزود: با کاهش هزینه ها و افزایش تلاش و بهره وری در صدد ایم با توانمندسازی و افزایش درآمدهای شهرداری، از پس برآورده کردن نیازهای شهروندان برآییم.

اجرای طرح زیباسازی و مبلمان شهری موجب پویایی و نشاط در جامعه 

حفیظی با بیان اینکه اجرای طرح زیباسازی و مبلمان شهری موجب پویایی و نشاط در جامعه شده است هدف از این اجرای این طرح را ایجاد سیما و منظر شهری مناسب در راستای بالابردن روحیه نشاط و شادابی در میان شهروندان دانست و گفت : بخشی از این طرح  حال انجام بوده که  زیباتر شدن شهر و کاهش حوادث ترافیکی را منجر شده و تاثیر بسیار خوبی بر نشاط اجتماعی شهر داشته است.

شهردار زارچ  در خصوص  فعالیتهای واحد خدمات شهری در بخش زیباسازی شهرداری به نصب المانهای شهری، رنگ آمیزی تیرهای برق ،نور پردازی ها، آبنماهای شهری و حصار کشی زمین های رها شده اشاره کرد و گفت: در سال جاری نزدیک به 20 هزار متر مربع از سنگ جدولهای سطح شهر رنگ آمیزی شد.

اصلاح ترافیکی بسیاری از نقاط شهرزارچ  

شهردارزارچ اصلاح ترافیکی بلوار صاحب الزمان (عج)، احداث 5 میدان جدید و احداث سرعت گاه های استاندارد در سطح شهر، ساماندهی و آسفالت خیابان مجلسی شامل آزاد سازی چندین خانه در مسیر ، مرمت سنگ جدول ، تخریب پلهای غیر استاندارد ، خط کشی و رنگ آمیزی سنگ جدول و آسفالت کامل را  از جمله اقدامات شهرداری در این حوزه دانست.

وی بیان کرد: شهرداری زارچ همچنین در یک سال گذشته نسبت به ترمیم سنگ جدولهای بلوار صاحب الزمان (عج)، نظافت محلات به صورت مستمر، احداث پارک بانوان به متراژ 2400 متر مربع شامل نصب وسایل ورزشی ، وسایل بازی کودکان ، استخر توپ ، آلاچیق ، سرویس بهداشتی اهتمام جدی داشته است.

شهردار زارچ  همچنین نصب وسایل بازی کودکان در پارکهای شهید قاسم دایا و مسجد امام حسن مجتبی (ع)، اجرای نقاشی های دیواری در سطح شهر، جمع آوری تابلوهای فرسوده و نصب تابلوهای جدید ترافیکی را از دیگر اقدامات انجام شده از سوی شهرداری زارچ مطرح کرد.

 نظافت مستمرمحله‌ها از ماه گذشته

شهردار زارچ از جمله اقدامات انجام شده در سال جاری برای نظافت و تمیزی هر چه بیشتر شهر، به اجرای طرح پاکسازی معابر محله‌های شهر زارچ از نخاله‌ها ی ساختمانی خبر داد و افزود: در این طرح که در 12 محله شهر زارچ اجرا می شود، ماموران خدمات شهری به صورت روزانه در هر محله حاضر شده  و به  نظافت می پردازند.

وی افزود: این طرح با هدف ارتقای رضایت شهروندان و جمع‌آوری زباله‌ها و نخاله‌های شهروندان اجرا می‌شود و مشارکت مردم در اجرای موفق این طرح اهمیت بسیاری دارد

حفیظی یادآور شد: مهم‌ترین نقش مردم در مدیریت شهر ، پاکیزه نگه داشتن شهر و عمل به برنامه زمان‌بندی جمع آوری زباله بوده که از سوی شهرداری به شهروندان اعلام شده است.

روکش آسفالت بیش از 200 هزار مترمربع از معابر شهر 

شهردار زارچ یکی از مهم ترین مشکلات و همچنین اصلی ترین مطالبه شهروندان را بحث آسفالت و بهسازی محلات و معابر سطح شهر دانست و گفت: خرابی ، فرسوده بودن آسفالت و خاکی بودن محلات یکی از مشکلات مهم و اساسی شهر زارچ است که در سال 95 تغییر اساسی در وضعیت معابر و به طور کلی «اصلاح معابر شهری» ایجاد خواهیم کرد که تکمیل آن بیش از 11 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که برابر با بودجه 5 ساله عمرانی شهرداری زارچ است.

وی خاطر نشان کرد:البته تا کنون 200 هزار متر مربع از معابر زارچ  آسفالت شده است.

آزاد سازی 60 هزار متر مربع املاک معارض سطح شهر

شهردار زارچ با توجه به آزاد سازی های انجام شده در سطح شهر طی یکسال گذشته گفت : با هدف توسعه سرانه معابر ؛ تسهیل و روان سازی ترافیک نسبت به آزادسازی املاک در مسیر به متراژ60 هزار مترمربع در سال گذشته در سطح شهر زارچ اقدام شده است.

محمد رضا حفیظی افزود: آزاد سازی های خیابان امام (ره) ، خیابان مجلسی ، خیابان جمهوری و بلوار دعائی را از جمله مهم ترین این آزادسازی ها برشمرد و این اقدام آنهم طی یکسال با توجه به مشکلات متعددی که بر سر راه بود یک کار بزرگ و مهم به حساب می آید.

جداسازی آب شرب از آب خام / سرانه فضای سبز در شهر زارچ 35 متر مربع 

شهردار زارچ ادامه داد: به منظور صرفه جویی در مصرف آب و عدم استفاده از آب شرب عملیات جداسازی آب شرب از آب خام در بخشی از  شهر زارچ انجام شد.

محمد رضا حفیظی افزود: طرح مطالعاتی جداسازی آبیاری فضای سبز از آب شرب شهری بعد از تائید استانداری به تائید وزارت کشور رسید و عملیات فاز اول لوله گذاری ان به طول 6 کیلومتر در بلوار امام رضا (ع) و خیابان مجلسی آغاز شد.

وی در ادامه به تبدیل فضای اطراف ساختمان شهرداری به پارک اشاره کرد و گفت: این اقدام مورد استقبال و تائید اکثر مردم قرار گرفت و بازتاب خوبی داشت و شهروندان از این فضا به خوبی استفاده می کنند.

محمد رضا حفیظی خاطر نشان کرد: با توجه به عدم استفاده این مکان عملیات جداسازی محوطه این پارک و تجهیز این مکان به چراغهای روشنایی ، سطل های زباله پارکی ، وسایل بازی برای کودکان و محوطه سازی انجام شده است.

وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز در شهر زارچ 35 متر مربع  برای هر شهروند است گفت :با ، افتتاح پارک های جوان ، قنات و افتتاح پروژه میدان معروف به چاه شور سرانه فضای سبز شهر زارچ افزایش خواهد شد.

ساخت بلندترین المان شهری استان در زارچ

شهردار زارچ با توجه به ساماندهی میدان امام جعفر صادق(ع) از احداث بلندترین المان بادگیر در این میدان خبر داد .

حفیظی افزود: طراحی این المان  تلفیقی از بادگیر ، نخل و قنات و با هدف شناساندن فرهنگ بومی یزد به هموطنان احداث می شود.

وی خاطر نشان کرد : این المان با اسکلت فلزی به ارتفاع 20 متر و عرض 5 متر با هزینه الغ بر 165 میلیون تومان توسط شهرداری در مرکز میدان امام جعفر صادق(ع) در حال اجرا می باشد.

ساماندهی تبلیغات شهری از دیگر موضوعاتی بود که شهردار زارچ به آن اشاره کرده و گفت : یکی از دغدغه‌های شهرداری، ساماندهی فضاهای تبلیغاتی شهر بود که با نصب استندهای تبلیغاتی در نقاط مختلف شهر و واگذاری آن به بخش خصوصی و همراهی خوب مردم اجرا شد.

وی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از انجام تبلیغات غیر مجاز در شهر تعدادی استند تبلیغاتی مجاز نصب و همجنین تابلوهای موجود نیز ساماندهی شد.

شهردار زارچ در پایان خواستار کمک و همراهی مردم در اجرای پروژه های بزرگ و کوچک شد و گفت : در بعضی از شهرها مردم به عنوان خیر نسبت به احداث پارک و خیابان کمک می کنند ولی متاسفانه در زارچ همراهی و همکاری با شهرداری در زمینه های شهری مخصوصا آزادسازی ها بسیار کم است.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار