پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


پاسخ نخست وزیر رژیم صهیونیستی به هاشمی


نخست‌وزیر اسرائیل در مصاحبه با بخش فارسی بی‌بی‌سی گفت که سخنرانی‌اش در کنگره آمریکا به نتیجه موردنظر خود رسیده و او پاسخ مثبتی از نمایندگان جمهوریخواه و دموکرات گرفته است.

به گزارش یزد رسا به نقل ازراه دانا، نتانیاهو در سخنرانی خود در کنگره آمریکا گفته بود که مذاکرات گروه پنج بعلاوه یک، با ایران در باره برنامه هسته‌ای این کشور، "راه ایران برای دستیابی به بمب اتمی" را هموار می‌‎کند.

 

وی گفته بود که حتی اگر اسرائیل مجبور شود به تنهایی بایستد، به تنهایی خواهد ایستاد. اما می دانم که آمریکا در کنار اسرائیل خواهد ایستاد و از اسرائیل حمایت خواهد کرد.

 

نتانیاهو ادامه داد: یک سال است که می گویند توافق نکردن بهتر از یک توافق بد است. خب! این این توافق یک توافق خیلی بد است و بهتر است که سر نگیرد؛ می گویند که دانش هسته ای را نمی توان از ایران گرفت، اما بدون تجهیزات و تأسیسات که نمی تواند کاری بکند.

 

وی گفته بود که قبل از رفع تحریم ها باید ایران سه کار بکند: اول تهاجم به همسایگان خود را متوقف کند، دوم از تروریسم در دنیا حمایت نکند، سوم باید تهدید به نابودی اسرائیل را متوقف کند.

 

نخست وزیر انگلیس مدعی شد: اگر کسی فکر می کند با توافق با ایران می تواند مشکل را به تأخیر بیندازد، بهتر است تجدید نظر کند. چون در آن هنگام، با ایرانی خطرناک تر مواجه خواهیم بود.


باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به این سخنان گفت "این سخنرانی هیچ حرف تازه‌ای نداشت و نخست‌وزیر اسرائیل هیچ راه جایگزین عملی ارائه نکرد."


اما نتانیاهو بلافاصله در بازگشت به کشورش به انتقاد مقام‌های آمریکایی پاسخ داد و گفت در سخنانش در کنگره، "راه حل جایگزین عملی" ارائه داده است.

**هاشمی:دلواپسان با نتانیاهو هم‌نوا شده‌اند
اما بعد از این اظهار نظر نتانیاهو ،آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام طی سخنانی عجیب در همایش ملی الگوی توسعه پایدار و متوازن منطقه‌ای در تالار وزارت کشور به بحث مذاکرات هسته‌ای کشورمان با 1+5 اشاره کرد و اظهار داشت: در مهمترین پروژه دولت که تیم مذاکره کننده است و مورد حمایت مقام معظم رهبری قرار دارد، خودشان هم تکرار می‌کنند که با برنامه رهبری کار را پیش می‌برند اما این دلواپسان چه بر سرشان می‌آورند و با نتانیاهو هم‌نوا شده‌اند.


هاشمی رفسنجانی با اشاره به سفر نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به آمریکا ادامه داد: او آنجا رفته و اوباما را تحریک می‌کند و اینجا هم دلواپسان می‌گویند که ما اسرار را می‌گوییم؛ نمی‌دانیم این چه سری است؛ آنها هم از شیطان هستند و از آن طرف دارند کار می‌کنند اما در حال حاضر نزدیک به نتیجه رسیده‌ایم.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: زمانی که تیم مذاکره کننده باز می‌گردد به جای استقبال از آنها دلواپسان چیزهایی می‌گویند که نباید بگویند.
وی با اشاره به انتقادات مجلس از تیم مذاکره کننده ادامه داد: تریبون مجلس باز است و هر چه می‌خواهند می‌گویند و برخی هم این دروغ‌ها را باور می‌کنند و اینها مزاحمت است.

 


**نتانیاهو:من مانعی بر سر توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک نیستم
بعد از اظهار نظر عجیب هاشمی رفسنجانی،بنیامین نتانیاهو  نخست‌وزیر اسرائیل در مصاحبه با بخش فارسی بی‌بی‌سی گفت که سخنرانی‌اش در کنگره آمریکا به نتیجه موردنظر خود رسیده و او پاسخ مثبتی از نمایندگان جمهوریخواه و دموکرات گرفته است.


نتانیاهو گفت که او مانعی بر سر توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک نیست و مانع، رفتار ستیزه‌جویانه حکومت ایران است.
نخست‌وزیر اسرائیل افزود "فکر می کنم منافع هیچ کشوری به اندازه اسرائیل به حل و فصل مسالمت‌آمیز این مساله وابستگی نداشته باشد."


نخست‌وزیر اسرائیل افزود: قدرت‌های جهانی نباید به طور خودکار محدودیت‌های وضع شده علیه ایران بر سر برنامه هسته‌ای این کشور را تا زمانی که رفتار ستیزه‌جویانه حکومت ایران به مقدار قابل توجهی تغییر کند، بردارند.


نتانیاهو گفت: "هیچ کشوری مانند اسرائیل به دنبال حل مسالمت‌آمیز این مساله نیست اما اسرائیل امیدوار است بهترین نتیجه از مذاکرات به دست آید اما برای بدترین وضعیت، آماده است."


نخست‌وزیر اسرائیل گفت که تنها به گزارش سرویس‌های اطلاعاتی متکی نخواهد بود.


نتانیاهو مدعی شد که سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل، آمریکا و بریتانیا برای سال‌ها نمی‌دانستند که ایران در حال گسترش تجهیزات هسته‌ای زیرزمینی بود.


نخست‌وزیر اسرائیل ادعا کرد: زمانی که ایران به سلاح هسته‌ای مجهز شود یا مسیر روشنی برای دسترسی به این سلاح داشته باشد، میزان ستیزه‌جویی این کشور در منطقه و جهان افزایش خواهد یافت و این باعث بروز رقابت تسلیحاتی در منطقه خواهد شد و سایر کشورهای خاورمیانه بلافاصله درصدد آن خواهند بود تا آنها هم به سلاح هسته‌ای دست یابند.


نتانیاهو در مصاحبه خود با بی‌بی‌سی فارسی ابراز عقیده کرد: که نگرانی اصلی او در مورد توافقی که می‌تواند راه ایران برای رسیدن به بمب اتمی را هموار کند، نگرانی‌ بسیاری از افراد منطقه خاورمیانه نیز است.


به هرصورت اظهارنظر جدید نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر نشان داد که آمریکا و اسرائیل دستشان در یک کاسه است و جای تعجب دارد که افرادی در داخل کشور خام نقشه های دشمن میشوند؛که اگر نگوییم این افراد همدست طرف مقابلمان هستند باید گفت که به راحتی توسط دشمن خام میشوند.
انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار