پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در پی اظهارات جنجالی مطهری اتفاق افتاد


ابوترابی فرد در واکنش به صحبت های مطهری گفت: آنچه در مورد موسوی و کروبی انجام شده با نهایت رأفت و با توجه به مصالح ملی انجام شده است.

به گزارش یزد امــــــــــــــروز، علی مطهری نماینده مردم تهران، ری،شمیرانات و اسلامشهر گفت: جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) در میان ما شیعیان نسبت به جشن میلاد حضرت مسیح (ع) در میان مسیحیان و جشن میلاد پیامبراسلام (ص) در میان اهل سنت از شور و هیجان کمتری برخوردار است.  

 
باشگاه خبرنگاران نوشت: وی ادامه داد: گویی یک تقسیم کار صورت گرفته است بزرگداشت پیغمبر اسلام (ص) به اهل سنت واگذار شده و بزرگداشت ائمه اطهار به شیعه، این یک نقطه ضعف برای ماست که باید به همت روحانیت و رسانه‌ها اصلاح شود. 
 
نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر اظهار داشت: در خصوص وحدت اسلامی متاسفانه پیشرفت چندانی نداشتیم بلکه پس‌رفت داشتیم و دشمنی‌ها بیشتر شده است و علت اصلی آن این است که بیشتر حرف‌ می‌زنیم و کمتر عمل می‌کنیم وقتی از وحدت اسلامی سخن می‌گوییم ولی اجازه ساخت یک مسجد در تهران را به اهل تسنن نمی‌دهیم روشن است که دل‌ها به هم نزدیک نمی‌شوند و آن‌ها نیز در مکه و مدینه تلافی می‌کنند. 
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: اگر اقداماتی نظیر آنچه که رهبر معظم انقلاب در کردستان فرمودند مردم آن سامان مجازند اذان خود را بشنود صورت بگیرد آثار خیر آن را خواهیم دید تاثیر تندروهای دو طرف نیز آشکار است از آن سو شیعه را مشرک می‌دانند و مبارزه با او را مقدم بر مبارزه با کفار می‌دانند. 
 
وی گفت: برخی مداحان بر طبل تفرقه می‌کوبند و حتی در ایام رحلت و میلاد پیامبر (ص) به جای آن که از خصوصیات و ویژگی‌های پیامبر بگویند از مصیبت‌های حضرت زهرا 0س) و مصائب تفرقه‌انگیز می‌گویند در این میان علمای شیعه و سنی‌ نقش مهمی در مبارزه با بدعت‌ها دارند اگر وحدت اسلامی آن گونه که آیت‌الله بروجردی و امام خمینی(ره) و مطهری و مقام معظم رهبری بیان کردند دنبال و بیشتر بر مشترکات و تشکیل جبهه واحد در مقابل دشمن مشترک تاکید می‌شد امروز زمینه پیدایش گروه‌هایی مثل داعش و القاعده وجود نداشت.  
 
مطهری افزود: ترورهای اخیر در پاریس را محکوم می‌کنیم اگر چه اقدامات مکرر نشریه در چاپ کاریکاتورهای پیامبر اسلام (ص) نیز محکوم است.  
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر بخواهیم روز 9 دی را مظهر تفرقه میان ملت قرار دهیم دیگر یوم الله نخواهد بود یوم الشیطان خواهد بود. 
 
وی خطاب به دولت اظهار داشت: تذکراتی به دولت دارم بهتر بود دولت در مسئله برداشت 4.1 میلیارد از صندوق توسعه ملی به جای مجادله با مجلس و ایجاد تنش در کشور صداقت به خرج می‌داد و به اشتباه بانک مرکزی و سپس تلاش برای جبران آن اعتراف و سپس عذرخواهی می‌کرد؛ از این دولت انتظار داریم روش‌های دولت گذشته را تکرار نکند.  
 
مطهری بیان داشت: از وزیر محترم راه و شهرسازی می‌خواهم مسئله صدور مجوز پرواز هواپیماهای شرکت صهیونیستی اوکراین اینترنشنال بر فراز ایران را که مورد تحریم کشورهای عربی است بررسی و نتیجه را به اطلاع ملت ایران برساند.  
 
نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر بیان داشت: چندین ماه است که معاون سیاسی وزیر کشور اعلام نشده است این امر کفایت وزیر  کشور را زیر سوال برده است لازم است در اسرع وقت یک فرد فراجناحی برای این سمت معرفی شود.  
 
وی افزود: سال گذشته وزیر کشور به خاطر جدی نگرفتن مسئله عفاف و حجاب از مجلس کارت زرد گرفت و به او هشدار داده شد که از رسمیت یافتن لباسی به نام ساپورت در کشور جلوگیری کند این امر را به شوخی برگزار کرد و امروز شاهد رواج آن هستیم بدیهی است مجلس همچنان این مسئله را پیگیری خواهد کرد.  
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: از شهرداری تهران و پلیس راهور که اخیراً به خاطر رعایت خط عابر پیاده توسط راننده و عابر و حرکت خودروها بین دو خط اهتمام ورزیدند تشکر می‌کنم زیرا وضعیت رانندگی ما در دنیا اسفناک است و در رتبه‌های آخر قرار داریم و این زیبنده جمهوری اسلامی نیست و در خواست می‌کنم مسئله انضباط موتورسواران نیز با همین جدیت دنبال شود.  
 
وی در ادامه تصریح کرد: برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار از این نظر قابل تمجید است که عده‌ای دلسوز فرهنگ و هنر کشور که ایدئولوژی و هنر را قابل جمع می‌دانند به جای آه و ناله از وضعیت سینمای کشور خود وارد فیلم‌سازی شدند و عملاً فیلم خویش را به نمایش می‌گذارند، این حرکت بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است، قطعاً در صنعت سینمای کشور اثرگذار خواهد بود و لازم است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آن‌ها حمایت کند.  
 
وی خاطر نشان کرد: اینجانب حصر آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد را پس از پایان آشوب‌های خیابانی بدون حکم قضایی هم چنان خلاف اصول متعدد قانون اساسی می‌دانم. 
 
در این حین نمایندگان مجلس شروع به "دو دو" کردند که حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد که در غیاب علی لاریجانی ریاست مجلس را برعهده داشت مدت زمان طولانی را صرف کرد تا بتواند نمایندگان را مقداری آرام کند تا پاسخ مطهری را بدهد. 

ابوترابی‌فرد: آنچه در مورد موسوی و کروبی انجام شده با نهایت رأفت و با توجه به مصالح ملی انجام شده است.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در پاسخ مطهری گفت: جنابعالی در فضای واقعی کشور قرار دارید که آنچه در مورد این افراد انجام شده با نهایت رأفت و رحمت اسلامی و با توجه به مصالح ملی انجام شده است و اگر اراده نظام و رأفت و رحمت نبود قطعاً به گونه دیگری انجام می‌شد. 
 
وی خاطر نشان کرد: شما وقتی در جریان این واقعیت هستید این‌گونه احکامی که تصمیم نظام بر انجام آن تعلق گرفته و بر اساس احکام شرعی، اختیارات قانون اساسی تبیین فرموده شکل گرفته این گونه طرح بحث کردن اعتراض عمومی همه مردم را در بردارد که نمایندگان مردم هستند باید رعایت شود و از جنابعالی انتظار می‌رود که مصالح ملی، احکام شرعی، قانون اساسی را در نظر بگیرید. 
 
مطهری در پاسخ به بیان عضو هیئت‌رئیسه مجلس که وقتش به پایان رسیده گفت: هنوز از وقت نطق من 2 دقیقه باقی مانده و جناب آقای ابوترابی‌فرد بهتر بود بعد از پایان نطق من پاسخ می‌دادند. 
 
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در پاسخ به وی گفت: صحبت شما انضباط مجلس را به هم می‌ریزد و باید این مسائل را رعایت شود و شما باید در صحبت‌های خود انضباط جلسه را حفظ کنید.  
 
مطهری ادامه داد: هر کس باید نظر خودش را اعلام کند. بدون حکم قضایی همچنان خلاف اصول متعدد قانون اساسی است و ادامه آن را به زیان انقلاب اسلامی می‌دانم. در این زمینه شورای عالی امنیت ملی به ریاست رئیس‌جمهور و قوه قضاییه کوتاهی کردند. 
 
*من هیچ تعلق خاطری به آقایان موسوی و کروبی ندارم

 وی بیان داشت: همه می‌دانند که من هیچ تعلق خاطری به آقایان موسوی و کروبی ندارم و در انتخابات سال 88 نیز به آقای رضایی رأی دادم. سخنان این جانب دفاع از یک موضوع بزرگ‌تر و آن انقلاب اسلامی است. 
 
سخنان مطهری همچنان در شعارها و فریاد نمایندگان ایراد می‌شد و نمایندگان مخالف به هیچ عنوان سکوت نکردند تا مطهری بتواند نطقش را ایراد کند. 
 
نایب رئیس مجلس سعی در نشاندن مطهری بر صندلی خود داشت و نمایندگان مخالف نیز شعار مرگ بر فتنه‌گر سر می‌دادند. 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد به دلیل ازدحام در مجلس و بی‌نظمی و عدم تمکین نمایندگان نسبت به سخنان نایب رئیس مجلس زنگ پایان مجلس را به صدا درآورد. 

نمایندگان مجلس در واکنش به نطق میان دستور علی مطهری با تجمع مقابل جایگاه ناطقان شعار مرگ بر فتنه گر و مرگ بر منافق سردادند.

بعد از تنفس 15 دقیقه‌ای بعد از نطق مطهری، علیرضا مرندی و جواد جهانگیر زاده در بخشی از نطق‌های خود فتنه‌گران را محروم کردند. 

جهانگیرزاده: فتنه 88 کودتای تمام عیار علیه جمهوری اسلامی بود/ کسانی که دیروز خیانت کردند امروز باید سزای خیانت خود را ببینند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آن چه که در جریان فتنه 88 گذشت یک کودتای تمام عیار علیه جمهوری اسلامی بود و کسانی که تا دیروز دوستان انقلاب بودند تیغ برعلیه نظام اسلامی کشیدند. 
 
وی بیان داشت: فتنه 88 افتراق و بهتان علیه انقلاب اسلامی و نظام مظلوم اسلام بود آن چه رخ داد یک حرکت هماهنگ بین المللی به ویژه با رهبری غربی‌ها و توسط عناصر داخلی‌شان بود. 
 
جهانگیرزاده