محتوا محتوا

عضو هیئت رئیسه شورای شهر یزد:


عضو هیئت رئیسه شورای شهر یزد گفت:شورای شهر همگی از اعضای یک گروه 11 نفره هستند که در آن‌ها اختلاف دیدگاه و سلیقه وجود دارد اما شکاف وجود ندارد.

 به گزارش یزدامروز؛مهدی کاشفی زاده در مصاحبه با یزد آوا؛در خصوص علت مخالفتش با انتخاب شهردار منتخب گفت: برنامه‌های هر دو کاندیدای تصدی پست شهرداری یزد برنامه‌های خوب و نزدیک بود اما علت اینکه به دکتر زارع پور رأی دادم این بود که ایشان هم سابقه کار اجرایی (شهردار بوده) هم سابقه کار اقتصادی و هم سابقه کار مجلسی داشته و از این منظر کمتر کسی را در یزد سراغ دارم که چنین پتانسیلی داشته باشد.

منشی دوم شورای شهر افزود: معتقدم شخصی باید بر کرسی شهرداری بنشیند که بتواند برای شهر سرمایه‌گذار جذب کرده و درآمدهای پایدار برای شهرداری خلق کند به همین دلیل همان‌گونه گفتم به دلیل اینکه احساس کردم زارع پور باسابقه فعالیت اقتصادی توانایی بیشتری در این زمینه دارد به وی رأی دادم هرچند عزیزی نیز مدیر خوبی بوده و از توانایی‌های بالایی برخوردار است.

وی در واکنش به این مطلب که انتخاب اخیر شورا نشان داد اعضای گروه 5 مانند گذشته اتفاق‌نظر ندارند گفت: اعتقاد شخصی بنده این است که هر کس در انتخاب خود آزاد و مختار است و می‌تواند به هر کس که صلاح می‌داند رأی بدهد چراکه بر اساس باورهای دینی و اعتقادی هر فرد باید فردای قیامت در خصوص رفتار، اعمال و تصمیمات خود به خدا جواب بدهد ضمن اینکه در برابر مردم نیز باید پاسخگو باشد.

جورابی دقیقه 90 تغییر رای داد

کاشفی زاده ادامه داد: معمولادر شورا نظرات برخی اعضا به یکدیگر نزدیک‌تر بوده که در این زمینه نظر بنده و جناب پاک‌نژاد نزدیک‌تر به یکدیگر است امادر خصوص انتخاب شهردار ایشان اعلام کرد من در لحظه رأی‌گیری اعلام نظر می‌کنم،آقای ابو ترابی برنامه‌های مهندس عزیزی را پسندیده بود،آقای شایق هم به زارع پور رسیده بود اما خانم جورابی تا دقیقه 90 قرار بود به زارع پور رأی بدهد ولی به‌یک‌باره در زمان رأی‌گیری صحن شورا را ترک کرده و گفت من رأی نمی‌دهم که نهایتاً پس از برگرداندن ایشان به صحن  آقای ابو ترابی به وی گفت رأی دادن بهتر از رأی ندادن است و به هر کس که خود صلاح می‌دانید رأی بدهید و نتیجتاً خانم جورابی نیز به مهندس عزیزی رأی داد.

این عضو شورای شهر یزد در ادامه به بیان ویژگی‌های شهردار منتخب پرداخت و اظهار داشت: مهم‌ترین ویژگی آقای عزیزی پاک دستی ایشان است که به نظر بنده با توجه به برخی مسائلی که بعضاً از برخی مسئولان کشور و مدیران شهری در شهرهای دیگر می‌بینیم امروزه باید یکی از ملاک مهم در انتخاب مدیران پاک دستی آنان باشد.

کاشفی زاده در بخش دیگری از سخنانش ابراز داشت: مهندس سفید در این ماجرا بسیار تلاش کرد تا همه ما را متحد کند و شهردار را با 11 رأی انتخاب کنیم اما  همان‌گونه گفتم اعضا افرادی مستقل و مختار هستند که بر اساس آنچه صلاح می‌دانند عمل می‌کنند و بنده اول به دلیل پاسخگو بودن در محضر خدا و دوم به دلیل اینکه صلاح مردم را در نظر گرفتم به زارع پور رأی دارم.

مردم درآینده درباره شورای پنجم قضاوت خواهند کرد

عضو هیئت رئیسه شورای شهر یزد ادامه داد: اعضای شورای شهر همگی عضو یک گروه 11 نفره هستند که در آن‌ها اختلاف دیدگاه و سلیقه وجود دارد اما شکاف وجود ندارد و همه تلاش می‌کنند تا آنچه به نفع شهر و مردم است رقم بخورد البته تاریخ در آینده گواه خواهد داد که در شورای پنجم هرکس چه عملکردی داشته و مردم نیز درباره افراد در آینده قضاوت خواهند کرد همان‌گونه  که امروز در خصوص شوراهای گذشته قضاوت می‌کنند.

کاشفی زاده با تأکید بر ضرورت همدلی مردم و مسئولان برای کمک به آبادانی و توسعه شهر یزد تصریح کرد: نباید با سنگ‌اندازی‌ها توسط برخی، در کار اجرایی شورا، شهردار و معاونینش اخلال ایجاد کرد و امیدوارم این همدلی و وفاق به نتایج مثمر ثمر برای پیشرفت شهر منجر شود.

رسانه‌ها چشم و گوش شورای پنجم باشند

منشی دوم شورای شهر یزد  در پایان از رسانه‌ها درخواست کرد چشم و گوش شورای پنجم باشند و خطاب به آنان گفت: خبرنگاران و فعالان فضای مجازی می‌توانند با نقد منصفانه و به‌دوراز غرض اعضای شورای شهر را در پیشرفت و آبادانی شهر یاری کنند ویقینا بدانند نه‌تنها هیچ‌کس از نقد منصفانه ناراحت نخواهد شد بلکه نقد سازنده می‌تواند سازندگی و بالندگی را برای شهر یزد رقم بزند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار