پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

انتقاد معلمین از صدا و سیمای یزد و تعجب از حضور خبرنگار!

پایان تبعیض؟!/مسئولین در سیما دروغ می‌گویند!/با این وضع بازهم رسالتمان را فراموش نمی‌کنیم/شوخی تلخ با استاندار ونمایندگان یزد


گروهی از معلمان استان یزد صبح امروز با تجمع در جلوی استانداری این استان نسبت به وجود تبعیض درآمد بین معلمان و سایر کارکنان دولت اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار یزد رسا، گروهی از معلمان استان یزد صبح امروز با تجمع در جلوی استانداری این استان نسبت به وجود تبعیض درآمد بین معلمان و سایر کارکنان دولت اعتراض کردند.

 

در این اجتماع صنفی که با حضور حدود 300 نفر از معلمان استان یزد تشکیل شد، معلمان با شعارهایی اعتراض خود را به کمبود دستمزد خود اعلام کردند و خواستار افزایش بودجه آموزش و پرورش به قصد افزایش حقوق معلمان شدند.

 

 

بی عدالتی و تبعیض علت تجمع اعتراضی معلمین

یکی از معلمان حاضر در تجمع امروز در گفتگو با یزد رسا اعتراض امروز معلمان در یزد را در ادامه اجتماعات اعتراضی معلمان ظرف یک ماه اخیر و به ویژه پی‌گیری مطالبات مطرح شده در تجمعات سراسری معلمان در روز دهم اسفند ماه دانست و گفت: علت این تجمع به خاطر حقوق کم معلمین و دغدغه و مشکلی که این قشر نسبت به ضعیت زندگی و بی عدالتی های موجود در جامعه دارند صورت گرفته است.

 

وی ادامه داد: حقوق کارمندی که مثلا در بانک کار می کند دو برابر حقوق یک معلم است و همچنین آن ها مزایایی دارد که من معلم که بیست سال است کار می کنم اینقدر حقوق و مزایا ندارم وعمده بحث ما در این تجمع بی عدالتی است که به ما معلمین، نسب به کارمندان دیگر روا داشته اند، است .

 

 

ارتباط مستقیم بین آرامش معلمان و آرامش جامعه/ ترک هایی که روحانی در دیوار تحریم دیده را در زندگی یمان حس نمی کنیم

این قشر فرهنگی جامعه در خصوص ارتباط مستقیم بین آرامش جامعه ومعلمان گفت: مسلما اگر معلم از نظر روانی وعلمی آرامش داشته باشیم مسلما با مطالعه بیشتر سطح علمیش بالاتر رفته و بهتر با دانش آموز ارتباط برقرارمی کند و آن را از نظر علمی پرورش می دهد.


این فعال فرهنگی در خصوص صحبت های اخیر روحانی که گفته بود دیوارهای تحریم ترک برداشته اظهار داشت: ما این ترک ها را در زندگی یمان حس نمی کنیم و از زمانی که روحانی آمده نه از نظر اقتصادی وضع ما بهبود یافته و نه سیاست های رئیس جمهور آنچنان تاثیری در زندگی من معلم داشته است.


وی ادامه داد: اگر به گفته دولت، حقوق معلمان با افزایش تورم، افزایش پیدا می کرد این چنین مشکلاتی به وجود نمی آمد.


وی در خصوص آمار تورم که توسط دولت منتشر می شود گفت: من نمی توانم در این خصوص نظر دهم اما آرامش جامعه نسبت به قبل که یکدفعه قیمت ها بالا می رفت بیشتر شده است.

 

 

نگاه مسئولین به آموزش و پروش به عنوان یک ارگان مصرفی اشتباه است

این معلم گفت: نگاه کردن مسولین به آموزش و پروش به عنوان یک ارگان مصرفی اشتباه است چون معلم تولید کننده فکر است.


معلم دیگری که در این تجمع حاظر شده بود گفت:  به خاطر قسط و وامی که دارم  دریافتی بنده فقط 250 هزار تومان است، که بیش از بیست هزار تومان از آن را باید بابت همین بیمه نا طلایی بدهیم.

 

وی با اشاره به اینکه اگر همین امروز بچه ها به خاطر تعطیلی مدرسه و نبود معلم به خانه روند تاثیر معلمین در جامعه مشخص می شود ادامه داد: اگر فردا در این کشور قرار باشد انتخابات برگزار شود این معلمین هستند که باید پای صندوق ها باشند زیرا همیشه قانونمند بودند اما اگر بخواهند حق الزحمه ای پرداخت کنند همان جا به بانکی ها چهار برابر معلم حقوق می دهند.

 

این معترض با اشاره به اینکه اگر به هیئت ها و پایگاه های بسیج نگاه شود اکثر فرهنگیان آن همین معلمین هستند چون کار فعالیت معلمین به عشق نظام است پس اگر من معلم مشکل دارم اگر هزار جای دیگر جلسه برایش بگذارکنند چون جلساتشان خروجی ندارد و متاسفانه سرمایه گذاری ها یشان اکثرا اشتباه است دردی از این قشر زحمت کش حل نمی شود.

 

 

وقتی وزیر حرف مرا می فهمد که همانند من باشد/مسئولین دولتی یک هفته است که نمی گویند دردتان چیست

 

این معترض در پاسخ به این سوال که «اگر آقای وزیر آمورش و پرورش الان بیاید با شما صحبت کند شما  به او چه می گویید؟» گفت: وزیر اول باید از کلاس شروع کند تا برسد به وزارت، تا  درد من را بفهمد، برای مثال الان نان گران شده است وقتی خود وزیر تامین باشد درد من را نمی فهمد.

 

وی ادامه داد: الان نه ریس جمهور نه وزیر و نه سخنگوی دولت اهمیت نمی دهند که الان یک هفته است ببینند درد ما چیست.

 

 

بیمه هایی که از حقوق معلمین کم می شود در اکثر درمانگاه ها فاقد ارزش است

این معلم با اشاره به دیگر مشکلات معلمین گفت: الان از حقوق ما درصدی بیمه کم می شود ولی زمانی که ما برای درمان میروم به ما می گویند بیمه شما قابل قبول نیست و هیچ فایده ای ندارد.

 

معلم معترض دیگری در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا در خصوص این تجمع اظهار داشت: امروز این جا به گرد هم آمده ایم تا مسئولین به تبعیض بین معلمان با کارمندان دیگر ادارات  پایان دهند زیرا حکم ها با ادارت دیگر است اما مزایا متفاوت است و معلم ها آمدند تا همان مزایای کارمندان به معلم ها تعق گیرد و دولت به تبعیض کارمندان و معلمین پایان دهد.

 

اجرای نظام هماهنگی پرداخت ها تنها در حکم نه درعمل!

این معلم در خصوص ارائه راهکار به منظور رفع این عدالتی گفت: مسئولین یک مدت گفتند نظام هماهنگی پرداخت ها باید در کشور اجرا شود که اجرا هم شد اما تنها در حکم نه درعمل!

 

این فرهنگی ادامه داد: برای کارمندان دیگر ادارت مزایایی در نظر می گیرد که از حقوقشان بالاتر می زند اما برای کارمندان فرهنگی این طور نیست.

 

 

مسئولین در سیما دروغ می گویند تا اذهان عمومی نسبت به معلمین بدبین باشند/ انتقاد از صدا و سیمای یزد

معلمی با اشاره به اینکه حرف هایی  که در تلویزیون می گوید حقوق معلم پرداخت شده دروغ محض دانست و گفت: چیزی که در تلویزیون بیان می شود  که مرتبا می گویند ما مطالبات را پرداخت می کنیم و مطالبات حق معلم ها است به خاطر این است که اذهان عمومی نسبت به معلمین بدبین باشند

 

این معلم با انتقاد از مسئولین صدا و سیمای یزد گفت: چه عجب بعد از سه بار متوالی اعتصاب معلمین در استان یزد که یک بار جلوی آموزش و پرورش یزد و یک بار هم در دیدار با جوکار نماینده یزد و اینیار هم جلوی استانداری یزد، یک خبرنگار(خبرنگار یزد رسا) در جمع معترضین حضور یافت.(البته یزد رسا تجمع معلمین جلوی آموزش و پرورش یزد را هم پوشش خبری داده بود)(لینک خبر اول- لینک خبر دوم)

 

معلم دیگری در مصاحبه با یزد رسا گفت: فرض کنید یک شخصی همین ماه در اداره ای بازنشسته شود، بلافاصله بعد از حکم بازنشستگی پاداش آن را هم می گیرد اما یک معلم که بازنشسته می شود یکدفعه پاداش ان پرداخت نمی شود.

 

 چه نفت دویست دلار باشد چه هشت دلار برای معلم کاری نمی کنند

این معلم با اشاره به اینکه چه نفت دویست دلار باشد چه هشت دلار برای معلم بنا نیست فرقی کند ادامه داد: زمانی که دولت نفت را 140 دلار می فروختند هیچ حرکتی برای معلم انجام نشد و الان هم که قیمت نفت پایین تر آمده بازهم برای ما کاری نمی شود

 

در دروه دهم اضافه حقوق در حد کم دو تااتفاق افتاد یکی تعطیلات عید را از معلم ها کم کردند و زمانی که تعطیلات بین هفته باشد بلافاصله حقوق ما را کم می کنند  

 

 

دولت روحانی برای گریز از افزایش حقوق کارمندان وانمود می کند تورم 15 درصد است/معلمین هیچ تشکلی ندارند!

 

وی در پاسخ به این سوال که« اعلام شده تورم کنونی 15درصد است آیا این تورم را در زندگی احساس می کنید» گفت: به هیچ وجه، این جنبه تبلیغاتی دارد وبه این دلیل تورم را 15 درصد اعلام کردند تا حقوق را متناسب با این تورم افزایش دهند ولی شما اجناس را در بازار ببیند چقدر گران شده است
این دولت برای گریز از افزایش حقوق کارمندان وانمود می کند تورم 15 درصد است


وی در خصوص انتظاری که از مسئولین مربوطه دارند گفت: مسئولین استان که کاری از دستشان بر نمی آید انتظارمان این است که فقط و فقط بیایند و این تبعیض بزرگ را بردارند باید طوری باشد که تفاوت فاحشی بین ادارات دیگر نباشد.

 

 

این فرهنگی اضافه کرد: معلمین برای احقاق حقوق خود هیچ تشکلی ندارند چون سالهای پیش سران تشکل ها را گرفته و تحت فشار قرار دادند اما همه صنف ها تشکل هایی دارند به جز معلمین.

 

 

 نرخ تورم نسبت به حقوق ما جوابگو نیست/علرغم اعتصاب دلم پیش دانش آموزان است 

دبیر دیگری در مصاحبه با یزد رسا گفت: مشکل اصلی ما تفاوتی است که بین کارمندان می گذارند و نرخ تورم نسبت به حقوق ما جوابگو نیست.


وی ادامه داد: بنده به عنوان یک دبیر علرغم این که آمدم اعتصاب کنم دلم پیش دانش آموزانم است دلم پیش مطالب درسی به زمین مونده است که بروم جبران کنم اما اعتراض ما برای این تبعیض هاست.

 

 

در ادارات دیگر بخور بخور است ولی برای ما نیست!/انتقاد به استاندار و نمایندگان یزد

این معترض گفت: چرا در ادارات دیگر بخور بخور است ولی برای ما نیست!!!

 

وی ادامه داد: کجا رفته آقای استاندار، آیا فقط  بلد است صف اول نماز جمعه  برای حفظ مقام بایستد! چرا نمایندگان استان یزد ما در مجلس هیچ نطقی برای حمایت از صنف معلمین نداشته است.

 

به هیچ حزب و گروهی کارنداریم مشکل ما معیشتی است/ قانون مسخره رتبه بندی معلم ها!

این فعال فرهنگی ادامه داد: ما معلمین به هیچ حزب و گروهی کار نداریم،  مشکل ما معیشتی است، اگر دولت دستش خالی است باید برای همه باشد در حالی ما مهمترین قشر جامعه هستیم چون آینده را می سازیم این درخواست ما صنفی است و هیچگونه گرایشی سیاسی در آن نیست.

 

معلم معترض دیگری در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا گفت: ما اینجا می ایستیم تا حقمان را بگیریم و اخیرا یک قانون مسخره هم آوردند به نام رتبه بندی معلم ها که این  شاید 5درصد معلمین را هم شامل نشود  و خواهشا مسئولین دست از سیاه نمایی و سیاه کاری بردارند.

 

 

کاهش تورم در زندگی ما لمس می شد این جماعت اینجا نبودند/ جاهایمان را با استاندار و معاونش عوض می کنیم و دیگرا مزاحم استانداری نمی شویم!

این معلم در پاسخ به این سوال که «بانک مرکزی می گویند تورم کاهش پیدا کرده است آیا این کاهش تورم را در زندگی خود احساس می کنید» خاطرنشان کرد؟ اگر این کاهش تورم در زندگی ما لمس می شد این جماعت الان اینجا چیکار می کردند بنده با مدرک فوق با 23سال سابقه 1300تومان حقوقم است نه وامی دارم نه قسطی.


وی گفت:آن آقای استاندار و معاونش که می گفت همین هم خوب است، با 1300تومان خوب بیاید جای من ببیند من بهتراز آن ها کارشان را انجام می دهم یا آن ها. جاهایمان را عوض می کنیم و دیگر ما مزاحم استانداری نمی شویم .

 

 

با این وضع بازهم رسالتمان را فراموش نمی کنیم!

وی در خصوص ارتباط مستقیم بین آرامش خانواده و معلمین و اثرات آن در جامعه گفت: یکی از قشرهای آینده ساز جامعه معلمین هستند و اگر بدون دغدغه کار شان را انجام دهند بهتر می توانند به بچه ها برسند اما  با این وضع بازهم ما کار و رسالتی که بر عهده ما گذاشته شده را انجام می دهیم.

انتهای پیام/ع


آخرین اخبار آخرین اخبار