پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


پخش رادیو داعش به چهار زبان‌


مقامات محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان از پخش مجدد رادیو داعش موسوم به « رادیو خلافت» این بار به زبان‌های «فارسی»، «عربی»، «پشتو» و «پنجابی» در این ولایت خبر دادند.

به گزارش یزدامروز به نقل از  افکارنیوز، با وجودی که نهادهای امنیتی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان از انهدام رادیو داعش موسوم به «رادیو خلافت» خبر داده بودند، اما برنامه‌های این رادیو اکنون در این منطقه پخش می‌شود.

در حال حاضر رادیو خلافت با تغییر فرکانس شبانه روز در ولایت ننگرهار پخش می‌شود.

این رادیو در شهر «جلال‌آباد» مرکز ننگرهار و دیگر شهرستان‌های این ولایت نیز شنیده می‌شود و به تبلیغات برای جذب نیرو می‌پردازد.

«غالب مجاهد» فرماندار شهرستان «اچین» ولایت ننگرهار نیز پخش برنامه‌های رادیو خلافت را در این ولایت تأیید کرده است.

وی در این باره به صدای آمریکا گفت: اقدامات لازم برای جلوگیری از انتشار این رادیو در ننگرهار جریان دارد و تا هنوز فرصت مناسبی برای از بین بردن آن فراهم نشده است.

مجاهد خاطرنشان کرد: رادیو داعش به زبان‌های فارسی، عربی، پشتو و پنجابی شنیده می‌شود و کارمندان آن نیز تغییر کرده‌اند. افراد جدیدی برنامه‌های این رادیو را پیش می‌برند.

ریاست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار توقف رادیو داعش را از مسؤلیت‌های ریاست مخابرات می‌داند.

«عبدالرزاق ثاقب» رئیس اداره مخابرات ولایت ننگرهار نیز اظهار داشت: هنوز موقعیت این رادیو تثبیت نشده است و به گفته مقامات امنیتی این ولایت در گذشته فرستنده این رادیو توسط یک وسیله حمل می‌شد و بگونه سیار به انتشار امواج می‌پرداخت.

پیش از این نیز طالبان افغانستان با انتشار بیانیه‌ای گفته بود که این ایستگاه رادیویی و تجهیزات آن از داخل فرودگاه «جلال‌آباد» و یا از ساختمان اطلاعاتی امن راه‌اندازی می‌شود زیرا تبلیغات روزانه آن از آغاز تا پایان، فقط به اصول جهادی و شجاعت افغان‌ها توهین می‌کند.

بیانیه افزوده بود که این ایستگاه رادیویی توسط برخی از واحدهای اطلاعاتی ویژه وابسته به دولت کابل و آمریکا ایجاد و محافظت می‌شود.

آخرین اخبار آخرین اخبار