پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

لیگ قهرمانان آسیا؛

پرسپولیس باخت و کار نفت هم به روز آخر کشید +فیلم


پرسپوليس با ارائه يک بازي نااميد کننده مغلوب نماينده قطر شد تا براي صعود به مرحله بعد نيازمند برد خانگي برابر بنيادکار باشد همچنین ديدار دو تيم نفت تهران و پاختاکور در هفته پنجم دور گروهي ليگ قهرمانان آسيا با تساوي يک بر يک به پايان رسيد.

به گزارش یزد امـــــــــــروز، پرسپولیس در حالی امشب مهمان لخویای قطر است که در صورت کسب یک امتیاز از این دیدار هم می‌تواند به مرحله بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

 

 

پرسپولیس با شکست برابر لخویا صدر را از دست داد/  قطری‌ها جبران مافات کردند/ کار گره خورد!


لیگ قهرمانان آسیا، گروه A
اخطار: کفشگری (31) اومانیا (45) از پرسپولیس؛ عبدالله (41) از لخویا

لخویا:
به گزارش ورزش سه،لکومته آدانی، محمد موسی، چیکو فلورس، خالد مفتاح، لوئیز سرا، کریم بودایف، وایس، محمدترسور، سباسین سوریا و مسکنی
سرمربی: میشل لادروپ

پرسپولیس:
سوشا مکانی، علیرضا نورمحمدی، حمیدرضا علی‌عسگری، مایکل اومانیا، محمدرضا خانزاده، مهرداد کفشگری، احمد نوراللهی (73 علیپور)، امید عالیشاه، هادی نوروزی، مهدی طارمی و محمد نوری
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

شرح گل:
لخویا یک پرسپولیس صفر (دقیقه 72 مساکنی): سانتر نام تائه هی از جناح راست با ضربه سر مساکنی تبدیل به گل اول تیم لخویا شد. این گل شباهت زیادی به گل سپاهان در هفته گذشته لیگ برتر بود که سرخپوشان دریافت کرده بودند.
لخویا دو پرسپولیس 0 (دقیقه 83، نام تائه هی): بازیکن کره ای لخویا روی یک ضد حمله و در حالی که بیش از 50 متر را پا به توپ حرکت کرد در مصافی تک به تک با مکانی گل دوم تیمش را به ثمر رساند.
لخویا 3 پرسپولیس 0 (دقیقه 92، علی حسن عفیف): روی یک ضدحمله بازیکنان لخویا صاحب فرصت شدند و مایکل اومانیا با اشتباه مرگبار خود در دفع توپ مهاجم لخویا را صاحب فرصت کرد تا گل سوم را بزند.

شرح بازی:
پرسپولیس با شکست برابر لخویا صدر جدول را از دست داد تا کار صعودش به مرحله بعدی به دیدار هفته آخر این تیم برابر بنیادکار کشیده شود.
شاگردان برانکو ایوانکوویچ که قصد داشتند با ارائه یک بازی محتاطانه به تک امتیاز این دیدار دست یابند در نهایت مقهور قدرت بازیکنان حرفه ای لخویا شدند و در نیمه دوم دو گل دریافت کردند و صدر جدول را به این تیم تقدیم کردند.
پرسپولیس بعد از اینکه توسط مساکنی از حریف عقب افتاد با به میدان فرستادن علیپور و صادقیان قصد داشتند بازی را هجومی دنبال کنند و به تساوی بکشانند که تیزهوشی بازیکنان لخویا در ضدحملات مانع از این اتفاق شد و آنها توسط بهترین بازیکن خود در این دیدار به گل دوم نیز دست یافتند و در نهایت روی اشتباه اومانیا سومین گل را نیز دریافت کردند تا برانکو ایوانکوویچ در دومین تجربه اش روی نیمکت این تیم هم با شکست بازی را به پایان برساند و چشم به دیدار آخر خود در برابر بنیادکار بدوزد.

بهترین بازیکن: نام تائه هی
ستاره ملی پوش کره ای لخویا با نفوذهای دائمی خود از جناح راست بارها خط دفاع کند پرسپولیس آزار داد و با به ثمر رساندن یک گل و یک پاس گل سهم زیادی در برتری تیمش برابر سفیدپوشان پرسیولیس ایفا کرد.

دقایق حساس:
دقایق 5-1: علیرغم فشار تیم لخویا با توجه به میزبانی این تیم موفق به ایجاد موقعیت روی دروازه سوشا مکانی نشد و پرسپولیس نیز قصد دارد با گذشتن از دقایق ابتدایی بازی، شرایط را به سود خود کند.
دقیقه 16: اولین موقعیت خطرناک برای لخویا در این لحظه با ضربه سوریا شکل گرفت. ضربه ایستگاهی این تیم را پشت مدافعان سفیدپوش پرسپولیس، سوریا با ضربه ای بد به بیرون زد.
دقیقه 17: بار دیگر موقعیت برای لخویا که سوشا مکانی زودتر از سوریا با خروج از دروازه توپ را از آن خود کرد.
دقیقه 18: احمد نوراللهی با پیشروی به سمت دروازه لخویا و حرکت دو نفره با طارمی ضربه محکمی به سمت دروازه حریف قطری زد که با اختلاف کم از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 21: در شلوغی جلوی محوطه جریمه پرسپولیس، سوریا که عطش زیادی برای گلزنی در این بازی از خود نشان داده صاحب موقعیت گلزنی شد که شوت این بازیکن را نورمحمدی دفع کرد.
دقیقه 25: پای ثابت حملات لخویا بار دیگر پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که این بار هم ضربه اش با برخورد به مدافعان به کرنر تبدیل شد. در ادامه نیز ضربه کرنر را سوشا مکانی از آن خود کرد.
دقیقه 38: حرکت دو مهاجم لخویا به داخل محوطه جریمه فرصت خطرناکی را روی دروازه مکانی ایجاد کرد که دروازه بان پرسپولیس توپ را با پا دفع کرد و به بیرون زد.
دقیقه 44: روی یک موقعیت خطرناک از روی ضربه ایستگاهی، هادی نوروزی ضربه خوبی را نزد و توپش با برخورد به دیوار دفاعی برگشت خورد.
دقیقه 44: لخویا که بعد از ضربه ایستگاهی صاحب ضد حمله شده بود با خطای مایکل اومانیا حرکت شان با وقفه مواجه شد که ویلیامز مدافع کاستاریکایی را با کارت زرد جریمه کرد.
دقیقه 80: فرار بازیکنان لخویا از جناح چپ پرسپولیس و ارسال این بازیکن درون محوطه جریمه با اشتباه مهاجم لخویا فرصت را از لخویا گرفت تا نتیجه همچنان یک بر صفر باشد.
دقیقه 82: خطا روی مهدی طارمی در گوشه محوطه جریمه یک ضربه ایستگاهی را نصیب پرسپولیس کرد که این ضربه را صادقیان محوطه جریمه فرستاد که نتوانستند تبدیل به گل کنند.
دقیقه 87: در تک موقعیتی که پرسپولیس روی دروازه لخویا در این دیدار ایجاد کرد پاس رو به بیرون علی عسگری را علیپور به تیرک دروازه لخویا زد.
دقیقه 88: شوت مهدی طارمی در حالتی نامتعادل را کلود امین از آن خود کرد.

اتفاق ویژه:
سوت پایان بازی زمانی به صدا در آمد که به نظر می رسید لخویا گل چهارم را نیز وارد دروازه سوشا مکانی می کند که با واکنش این دروازه بان و در صحنه ای مشکوک توپ برگشت داده شد. با این شکست، پرسپولیس با 9 امتیاز به رده دوم جدول سقوط کرد تا بالاخره سرگروهی خود را از دست بدهد. البته پیروزی در بازی آخر با توجه به مصاف رودر روی النصر و لخویا این شانس را به پرسپولیس می دهد تا حتی به عنوان تیم اول به مرحله بعدی صعود کند.

 

 

کار نفت هم به روز آخر کشید

مرحله گروهی، گروه دوم لیگ قهرمانان آسیا، ورزشگاه: آزادی
داور: کیم سانگ وو، کمک ها: یانگ بیونگ یون و پارک سانگ جون
اخطار: کریمتس (24) کریم اف (83) از پاختاکور

نفت تهران:
علیرضا بیرانوند، سعید لطفی، سیامک کوروشی، امین حاج‌محمدی (46 پادوانی)، علیرضا عزتی، رضا علیاری، کمال کامیابی‌نیا (73 مهدی شیری)، غلامرضا رضایی، ایمان مبعلی، ارسلان مطهری و عباس بوعذار (60 امیری)
سرمربی: علیرضا منصوریان

پاختاکور:
لوبانوف، خاکیموف، کریمتس، کوزاک، مرزیلیاکف، کریم اف، شخیبف، ایسماتولائف (77 موشاریبوف)، آندرایوف، اوراهواچ و سرگی اف
سرمربی: بابایان

شرح گل:
1 - 0 نفت تهران:  ضربه زیبای عباس بوعذار را دروازه بان پاختاکور بد دفع کرد و در برگشت غلامرضا رضایی با ضربه سر دروازه پاختاکور را باز کرد.
1-1 پاختاکور: شرح گل دقیقه 36 : پلس به بیرون محوطه جریمه ایگور سرگیف را کوژاک به ضربه دیدنی وارد دروازه نفت تهران کرد.

شرح بازی:
شاگردان علیرضا منصوریان سرمربی تیم نفت ایران در نیمه نخست با کنترل میانه میدان قصد داشتند تا با پاس های کوتاه و تک ضرب به سمت دروازه تیم حریف نزدیک شوند که در دقیقه 25 روی یک ضربه ایستگاهی و تیزهوشی غلامرضا رضایی به گل رسیدند. 
تیم نفت در دقیقه 25 صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه پاختاکور شد. لوبانوف دروازه بان تیم حریف شوت عباس بوعذار را ناقص دفع کرد اما رضایی در برگشت با ضربه سر دروازه تیم ازبکستانی را باز کرد. 
بازی تدافعی سفید پوشان پاختاکور بعد از دریافت گل تغییر یافت به طوریکه بازیکنان این تیم با ارائه یک بازی درگیرانه و مستقیم و شوت سنگین کوزاک به نتیجه تساوی دست یافتند تا همچنان امیدوار به بقا در لیگ قهرمانان آسیا باشند. 
نیمه دوم با حملات شاگردان بابایان سرمربی تیم ازبکستان آغاز شد، سرگیف و ایسماتولائف در اوایل این نیمه صاحب دو موقعیت گلزنی کردند اما ضربات این دو بازیکن به هدر رفت تا این تیم نتواند به گل برسد.
منصوریان سرمربی تیم نفت، در نیمه دوم پادوانی، وحید امیری و مهدی شیری را وارد زمین کرد تا بر قدرت خطوط میانی و تهاجمی این تیم افزوده شود اما بازی محتاطانه و کم تحرک بازیکنان نفت باعث شد تا آنان نتوانند به سومین پیروزی خود دست یابند.

بهترین بازیکن:
کوزاک هافبک هجومی تیم پاختاکور که در دقیقه 36 با شوتی سنگین دروازه علیرضا بیرانوند را از پشت محوطه جریمه باز کردستاره میدان بود و البته جایزه اش را از برگزارکنندگان این بازی گرفت . 

دقایق حساس:
دقیقه 6 :یاکوف پاس در عمق فرستاد و تعلل بیرانوند در خروج باعث شد تا ایگور سرگو در موقعیت تک به تک قرار بگیرد اما ضربه چیپ او از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 18 : سانتر عباس بوعذار روی دروازه باعث شد که ارسلان مطهری که می خواست ضربه سر را بزند به زمین بیفتد ولی صحنه از داور خطای پنالتی تشخیص داده نشد. 
دقیقه 39 : پاس عمقی ایگور سرگریف را کاریموف با بی دقتی در موقعیت تک به تک به بیرون دروازه زد.
دقیقه 49 : شوت بازیکنان پاختاکور را سیامک کورشی از روی خط درآورد و اجازه نداد دروازه نفت تهران برای بار دوم باز شود. ضربه آخر را سرگیف زد که به نظر می رسید توپ به دست کوروشی هم برخورد کرده است.
دقیقه 73 : فرار وحید امیری از سمت چپ و پاس او به بیرون را ارسلان مطهری به پای دفاع رد. البته این صحنه از نظر داور آفساید تشخیص داده شد.
دقیقه 82 : شوت مهدی شیری که از روی سانتر غلامرضا رضایی بدست آمد با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه 86 : ضربه کاشته کریموف را بیرانوند با واکنشی زیبا از روی خط بیرون کشید.
دقیقه 92 : ایگور سرگف در موقعیت تک به تک توپ را به بیرون دروازه زد تا نفت تهران با خوش شانسی از شکست برابر پاختاکور فرار کند.

اتفاق ویژه:
نفت در صورت کسب پیروزی ۱۰ امتیازی می شد و صعود خود به مرحله بعد را قطعی می کرد اما اکنون باید به انتظار بازی روز ۱۶ اردیبهشت خود در زمین العین امارات بنشیند که این، کار را برای مردان علیرضا منصوریان دشوار می کند.در جدول رده بندی این رقابتها، تیم نفت با هشت امتیاز از پنج بازی در صدر قرار دارد و العین امارات با یک بازی کمتر شش امتیازی است. تیم پاختاکور هم با پنج بازی شش امتیازی است و الشباب عربستان با دو امتیاز از چهار بازی در رده چهارم قرار دارد.

 

1-لینک دانلود فیلم پرسپولیس

2-لینک دانلود فیلم دیدار نفت

منبع: یرد امروزLoading the player...
Loading the player...آخرین اخبار آخرین اخبار