پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

خطیب یادواره شهدای انقلاب یزد:


حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در مراسم ششمین یادواره 22 شهید انقلاب اسلامی در یزد گفت: آیا اینکه این انقلاب توانسته جوانانی مومن، مخلص و مجاهد نظیر شهید حجی ها تربیت کندهنر انقلاب نیست؟ مگر سردار سلیمانی تربیت شده مکتب امام راحل و مکتب انقلاب اسلامی نبود؟

 به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ حجت الاسلام سید احمد میرعمادی صبح امروز در مراسم ششمین یادواره 22 شهید انقلاب اسلامی در یزد با اشاره به مقام شامخ شهدا گفت: شهدا از مقام شفاعت برخوردار بوده و امکان ندارد شهید بدون آنکه به مقام طهارت برسد واز گناهانش پاک بشود به درجه شهادت نائل آید.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: عالم هستی دارای یک جلوه پیدا و یک جلوه پنهان است که جلوه پیدای آن که ظواهرو لذات  عالم هستی است برای همگان قابل درک بوده اما جلوه پنهان که شامل ارزش های معنوی و رسیدن به مقام قرب الهی است را انبیاء و اولیاء الهی و در مرتبه پایین تر شهدا درک می کنند

خطیب این مراسم با بیان این مطلب که شهدا خوب فهمیدند وبه خوبی عمل کردند اظهار داشت: شهدا و از جمله سیدالشهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی به واسطه اینکه خوب فهمیدند خوب هم عمل کردند اما متاسفانه  برخی در طول این چهل سال هم بدفهمیدند و هم بدعمل کردند.

وی با اشاره به این مطلب که بصیرت در سایه فهم خوب از انقلاب اسلامی حاصل می شود ابراز داشت: اینکه رهبر معظم انقلاب میفرماید در حوادث درست بفهمید و درست عمل کنید به وقتی انسان چنین عمل کرد به فهم انقلاب دست پیدا می کند و حاج قاسم انقلاب و مسیر آن را خوب فهمید که چنین خالصانه عمل کرد.

میرعمادی تصریح کرد: برخی از رهبری خوب سخن می گویند اما بد عمل می کنند و دل ایشان  را به درد می آورند.

این استاد برجسته حوزه حاج قاسم سلیمانی را استوانه انقلاب اسلامی دانست و ابراز داشت: همانطور که برای پیامبر اعظم(ص) امیرمومنان علی(ع)تکیه گاه محسوب می شد شهید سلیمانی نیز برای رهبری تکیه گاه بود.

وی خطاب به کسانی که انقلاب اسلامی را ناکام در دستیابی به اهداف خود می دانند اظهار داشت: انقلاب ما ثمره خون شهیدان است و در مسیر اهداف خود شتابان حرکت می کند و اگر بخواهیم دستاوردهای آن را بیان کنیم می توان گفت در عظمت این  انقلاب همین بس که یک تحول سیاسی، فرهنگیف اجتماعی و دینی در جامعه ایران به وجود آورد و حکومت اسلامی را جایگزین حکومت 2500 ساله شاهنشاهی کرد.

میرعمادی ادامه داد: آیا اینکه امروز مردم درسایه اسلام علی رغم مشکلات، اختلاس ها، فسادها و تبعیض ها پای انقلاب خود ایستاده اند و این انقلاب توانسته جوانانی مومن، مخلص و مجاهد نظیر شهید حجی ها تربیت کندهنر انقلاب نیست؟ مگر سردار سلیمانی تربیت شده مکتب امام راحل و مکتب انقلاب اسلامی نبود؟

این خطیب توانا تاکید کرد: اگرچه امروز در نظام اسلامی برخی افراد دست به اختلاس و فسادهای اقتصادی می زنند اما نکته این است که طاغوت یکی نظام فاسد بود که در درون این فساد انسان های مومن وجو داشتند اما امروز انقلاب اسلامی گلزاری است که در این گلزار در میان انسان های مومن علف های هرز نیز گاها وجود دارند.

وی جرات دادن به ملت های آزاده دنیا را از دیگر دستاوردهای انقلاب برشمرد و ابراز داشت: انقلاب اسلامی به ملت های دنیا جرات و شهامت ایستادگی در برابر استکبار جهانی را داد والا قبل از انقلاب کدام کشور جرات حمله  به پایگاه نظامی امریکا یا سرنگونی پهپاد آنان ویا به اسارت گرفتن نیروهای آمریکائی را داشت و این ایران اسلامی است که تمام قد و شجاعانه در برابر امریکای جنایتکار ایستاده و رژیم اسرائیل را خوار و زبون ساخته است.

میرعمادی تاکید کرد: انقلاب اسلامی علیرغم توطئه ها، تحریم ها و جنایات، جبهه مقاومت را به وجود آورد وامروزه گرچه سران حکومت ها فاسد هستند اما  تمامی ملت های ازاده و مسلمان دنیا طرفدار انقلاب اسلامی بوده و نابودی داعش مدیون انقلاب اسلامی و حاج قاسم است .

این استاد دانشگاه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص سند معامله قرن گفت: همه دنیا دیدند که تنها پس از چند روز رونمایی از این سند نماینده مجلس کویت این سند را به سطل زباله می اندازد و این نشان از بیداری اسلامی بوده که  نتیجه انقلاب اسلامی است

میرعمادی در پایان سخنانش با اشاره به وظایف امروز ملت و مسئولان در برابر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: امروزوظیفه ما بر اساس سیره شهدا و به ویژه شهید سلیمانی تواضع و خدمت به مردم،عمل به وظیفه و توکل برخدا در کارها و تبعیت از بالاترین نعمت یعنی هبری و ولایت است .

نویسنده حوزه انقلاب با اشاره به درپیش بودن دو رویداد مهم و سرنوشت ساز برای انقلاب اسلامی اظهار داشت: درروزهای  پایانی سال دو وظیفه مهم پیش روی ملت بزرگ ایران قرار دارد اول شرکت در راهپیمایی 22 بهمن که به نظام و انقلاب ابرو می بخشد و قطعا دوستداران حاج قاسم سلیمانی و انقلاب که در تشییع جنازه وی حماسه آفریدند بازهم حماسه ساز خواهند شد و دوم شرکت در انتخابات است که مردم بار دیگر در این عرصه نیز همچون گذشته حضور بی نظیری را رقم خواهند زد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار