محتوا محتوا

معاون حقوقی وزارت راه و شهرسازی:


معاون حقوقی و امور مجلس وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه اتمام پروژه‌های بالای 70 درصد تا پایان سال در اولویت است افزود: عدم رسیدگی به پروژه‌ها بعد از ده سال اصلاً زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.

به گزارش یزدرسا، مهران کفاش در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به شرایطی که کشور هم‌اکنون با آن مواجه است، اظهار داشت: شرایط فعلی نیاز به تفکر و تعمق بیشتری برای پیشبرد امور دارد و باید مدل‌های جدیدتری برای انجام امور مورد استفاده قرار گیرد.

وی عنوان کرد: دوران انجام امور به شیوه‌های سنتی گذشته و باید با سرعت و مدیریت بهتر کارها را به پیش ببریم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با مشارکت بخش خصوصی و مردم بتوانیم پروژه‌ها را خوب تعریف کنیم و از این مسیر، چرخه توسعه را با سرعت بیشتر به حرکت در آوریم.

وی عنوان کرد: راه و شهرسازی با مجموعه مختلف مردم سروکار دارد و انتظار داریم که تکریم ارباب رجوع و مردم جز سرلوحه کارها قرار گیرد.

کفاش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بارش‌های سال جدید اظهار داشت: ابتدای سال ۹۸ شاهد نعمت بارندگی‌های زیاد در کشور بودیم که به‌رغم منفعت و سود فراوان در کشور و ترسالی در بسیاری از مناطق، خساراتی نیز در پی داشت که اشکالاتش به انسان‌ها باز می‌گردد که در طول تاریخ مسیل‌ها و مکان‌هایی که در آن دست درازی صورت گرفت، سبب شد که هزینه‌ای بر کشور تحمیل شود.

کفاش با بیان اینکه در بحث جانمایی‌ها باید دقت نظر بسیار زیادی صورت گیرد، افزود: از کارهای سفارشی و همچنین کارهایی که با فشارهای مختلف پیش می‌رود جلوگیری شود و در استان یزد تقاضا داریم که حساسیت‌ها بیشتر باشد و مراقبت کنند که اتفاقات ناگواری را شاهد نباشیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: در بحث سیل همکاری تمامی دست اندرکاران راه و شهرسازی در سراسر کشور، کمک رسانی به مردم سیل‌زده و امکاناتی که از سایر استان‌ها به مناطق سیل‌زده آمد قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی تاکید ویژه بر اتمام پروژه‌های ناتمام در زمان محدود دارند عنوان کرد: برای بحث پروژه‌های جدید دقت نظر داشته باشیم چون در دولت حساسیت دارند که پروژه‌های ناتمام را به اتمام برسانند به شکلی عمل شود که شاهد مشکلات گذشته نباشیم چون زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست که برخی از پروژه‌ها ده‌ها سال به آن پرداخته نشود و نیمه تمام رها شوند.

کفاش تاکید کرد: پروژه‌های نیمه تمام و بالای ۷۰ درصد باید تا پایان سال جاری به اتمام برسد زیرا شایسته نیست مردمی چنین صبور را بیش از این چشم انتظار افتتاح برخی پروژه‌ها نگاه داشت.

 در این مراسم از تلاش‌های محمدرضا نقصان محمدی تجلیل و رضا یادگاری به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد معرفی شد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار