پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

استاندار یزد در کنگره بزرگداشت شهید پاکنژاد:

پزشکان به شهید پاکنژاد تأسی کنند


استاندار یزد در کنگره بزرگداشت شهید پاکنژاد با اشاره به کمبود مراکز مشاوره روانپزشکی گفت: همان طور که طب سنتی در حال ترویج است، بحث روان پزشکی و روانشناسی نیز باید فرهنگ شود تا جامعه‌ای سالم و‌ بانشاط داشته باشیم.

به گزارش یزد امـــــــــــروز به نقل از یزد آوا، سید محمد میرمحمدی استاندار یزد در دومین روز کنگره بزرگداشت شهید دکتر سید رضا پاکنژاد گفت: شهید دکتر پاکنژاد به عنوان یک پزشک هم نسبت به طب جدید و هم نسبت به طب سنتی و خود درمانی توجه داشته و با تألیف کتاب‌هایی با عنوان «اولین دانشگاه و آخرین پیامبر» که در زمینه پیام رسانی کرده و در نشر دانش طب جدید تلاش داشته است.

 

وی با توجه به فراموشی طب سنتی در عرصه‌های جدید علمی تصریح کرد: باید در استان  و کشور طب سنتی را ترویج داد تا در هر نوع عرصه علمی طب سنتی فراموش نشود و خود درمانی با طب سنتی در استان گسترش یابد.

 

میرمحمدی با اشاره به در نظر گرفتن سلامت روح و روان در کتب شهید دکتر پاکنژاد گفت: امروزه سلامت روح و روان که جنبه پیشگیری در سلامت دارد در حال فراموشی است؛ در حالیکه اگر مشکلات روح و روانی درمان شود مشکلات جسمانی خود به خود رفع خواهد شد.

 

وی تأکید کرد: باید با تأسی از شهید پاکنژاد به پزشکی روح و روان توسعه دهیم و یزد را که قطب درمانی کشور از نظر قلبی، عروقی و غیره است جنبه قطبی سلامت روح و روان پیدا کند و محل مراجعه مردم نیازمند به این امور باشد.

 

استاندار یزد با اشاره به کمبود مراکز مشاوره روانپزشکی  ادامه داد: همان طور که طب سنتی در حال ترویج است، بحث روان پزشکی و روانشناسی نیز باید فرهنگ شود تا  جامعه‌ای سالم و‌ بانشاط داشته باشیم و با توسعه مراکز روحی و روانی از مشکلات جسمانی پیشگیری کنیم.

 

وی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید پاکنژاد اظهار امیدواری کرد: شهید پاکنژاد چراغ راه برای جوانان در راه تعالی کشور باشد و روحیه اعتقادی مذهبی را که وی در زمینه پزشکی رواج می داد اکنون ما در همه زمینه‌ها رواج دهیم.
 

آخرین اخبار آخرین اخبار