پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سرپرست معاونت اجتماعی انتظامی استان یزد:

پلیس به خبر« نارضایتی ساکنان بافت قدیم یزد از عملکرد پلیس »واکنش نشان داد/ رسانه‌ها منصف باشند


سرپرست معاونت اجتماعی انتظامی استان یزد نسبت به انتشار خبری با عنوان «نارضایتی ساکنان بافت قدیم یزد از عملکرد پلیس» واکنش نشان داد.

به گزارش یزدامـــــروز، سرهنگ کاظم کفاش پناه، در گفتگو با خبرنگار عصر فرهنگ، نسبت به انتشار خبری با عنوان «نارضایتی ساکنان بافت قدیم از عملکرد پلیس» واکنش نشان داد.

 

 

 سرپرست معاونت اجتماعی انتظامی استان یزد با رد این موضوع گفت: نمی‌توان صرف گفتگو با چند نفر عملکرد پلیس را قضاوت کرد.

 

وی افزود: عمده گشت‌های پلیس در ساعات خلوت شبانه‌روز و در زمان‌هایی که بنا به هر دلیلی تردد کمتر است و مستعد ارتکاب جرم است، صورت می‌گیرد. ضمناً پلیس هم گشت محسوس و هم گشت نامحسوس را در دستور کار خود دارد، با این تفاسیر با استناد به حرف چند نفر از اهالی و ساکنین نمی‌توان عملکرد پلیس را زیر سؤال برد.

 

سرهنگ کفاش پناه، ادامه داد: در بافت‌های تاریخی به علت بافت و ترکیب جمعیتی خاص عمدتاً جرائم خرد اتفاق می‌افتد. این مناطق به علت وجود خانه‌های رهاشده متعدد و عمدتاً خانه‌های بدون پارکینگ بستر مناسبی برای وقوع جرم‌های خرد دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: در دی ماه سال جاری به منظور برخورد با معتادین، اتباع غیرمجاز و دیگر مجرمینی که در همین خانه‌های رهاشده سکنی گزیده بودند، نیروی انتظامی استان یزد طرح پاکسازی مناطق آلوده را اجرا کرد که متأسفانه در خبر مذکور اشاره‌ای به این اقدام مهم نشده است.

 

کفاش پناه ادامه داد: مردم و رسانه‌ها در تولید و القای حس امنیت سهیم‌اند. باید ضمن همکاری با نیروی انتظامی و با رعایت نکات ایمنی و هشدارهای امنیتی راه بر مجرمین بست.

 

سرپرست معاونت اجتماعی انتظامی استان یزد، با رد ادعاها مبنی بر وقوع جرم‌های خطرناک در بافت‌های تاریخی، عنوان کرد: استناد به حرف چند نفر، نگاه کردن به مسئله از دید خود و فاقد اعتبار است. رسانه‌ها در قضاوت خود منصف باشند و امنیت شهر و اقتدار پلیس را زیر سؤال نبرند.

آخرین اخبار آخرین اخبار