پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فرمانده نیروی انتظامی استان در جمع خبرنگاران مطرح کرد

پلیس مجدانه به دنبال عوامل شایعه پراکن شایعات اخیر است/ بالابودن تصافات منجر به فوت شهری، نتیجه عدم احترام به قوانین راهنمایی است


فرمانده نیروی انتظامی استان در جمع خبرنگاران گفت:شایعات اخیری که توسط برخی افراد شایعه پراکن به سرعت در شبکه های اجتماعی مطرح شد، جهت تحریک احساسات شهروندان بوده که با تکذیبیه نیروی انتظامی و هوشیاری مردم، آرامش شهر حفظ و افرادی نیز در این رابطه شناسایی شدند.

به گزارش خبرنگار یزد امـــــــــــــــروز؛ فرمانده نیروی انتظامی استان یزد ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از تلاش های سرهنگ محمد حسین باقری معاون سابق اجتماعی ناجای استان تقدیروسرهنگ محمدرضا کفاش پناه را به عنوان معاونت جدید اجتماعی این نیرو معرفی کرد.


سرهنگ ایرج کاکاوند در این نشست مبحث مواد مخدرو مبارزه با آن را از مهمترین دغدغه های اخیر مردم استان بیان کرد و افزود: نیروی انتظامی استان یزد در سه ماهه اخیر با انجام اقدامات اطلاعاتی گسترده  و شناسایی معابرکویری، برون شهری و درون شهری موفق به کشف و ضبط بیش از9تن مواد مخدر که بیشتر آن از نوع تریاک بوده است شد واین مقدارکشف، رشد 133درصدی کشفیات در این حوزه را نشان می دهد.


رئیس پلیس استان در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات نیروی تحت امرش در حوزه های گوناگون پرداخت و گفت: طبق آمارها در سه ماهه اخیر در زمینه کشف سرقت ها 7درصد ، جرائم اینترنتی و فضای مجازی 18درصد، کشف سلاح و مهمات 79درصد و قاچاق سوخت 11درصد رشد وجود داشته که مقدار سوخت مکشوفه بیش از 544هزار لیتر بوده است.


کاکاوند در ادامه  وقوع تصادفات منجر به فوت را تخطی برخی افراد از قوانین دانست و اظهار داشت: خوشبختانه در سال جاری نسبت به مدت مشابه، با کاهش 36 درصدی تصادفات منجر به فوت مواجه بوده ایم اما نکته قابل توجه این است که از مجموع این میزان سهم کاهش تصادفات درون شهری تنها یک درصد می باشد که امیدوارم مردم عزیز استان، همچنان که در معابر برون شهری به قوانین احترام می گذارند در شهر ها نیز از آن سرپیچی نکنند.


   وی یکی دیگر از دغدغه های مردم را راه اندازی کاروان های عروسی و ایجاد مزاحت هایی از قبیل سد راه و حرکات ناشایست اعلام کرد و بیان داشت: محور برنامه های نیروی انتظامی پیشگیری است فلذا در این خصوص با دعوت و برپایی دوره های آموزشی برای مسئولین تالارها و نهادهای مرتبط با امر ازدواج ونهایتا همکاری خود مردم این مشکل  تا حدود زیادی برطرف شده است.


فرمانده ناجای استان از اجرای طرح مکنا در دو کلانتری 12و 14 شهر یزد و یک کلانتری شهرستان مهریز خبر داد و ابراز کرد: در طرح مکنا ازشکل ظاهری کلانتری تا برخورد پرسنل با مردم مد نظر گرفته شده و سنگ بنای این طرح بر بهبود فضای کلانتری ها و رضایت مردم استوار است.


وی ادامه داد: البته تلاش می شود این طرح در سایر شهرستان ها نیز اجرایی شود.


سرهنگ کاکاوند در ادامه به طرح برخورد با کافی شاپ ها و نمایشگاه های اتومبیل اشاره و گفت: در خصوص کافی شاپ ها پس از تذکرات مکرراداره اماکن  به این واحدها مبنی بررعایت شئونات اسلامی، در حدود 90درصد از این مکان ها باز دارای تخلفاتی بوده که درنهایت پلمپ و همچنین در مورد نمایشگاه های اتومبیل نیز گاها شاهد پارک اتومبیل در پیاده روها و ایجاد مزاحمت برای مردم بوده ایم که پس از تذکرات کافی  8 فقره ازآن ها پلمپ وبه مراجع قضایی معرفی شدند.


 
فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به  رشد 3 موردی قتل در سال جاری نسبت به سال گذشته افزود: قتل های اخیر به دلیل اختلافات خانوادگی اتفاق افتاده وهر چند تاثیر زیادی بر عدم احساس امنیت مردم نداشته اما باید با ورود دستگاه های فرهنگی در این قضیه از ارتکاب چنین مسائلی در آینده جلو گیری شود.


ایرج کاکاوند در پاسخ به سوال خبرنگار یزد امـــــــــروز مبنی براینکه پلیس چه اقداماتی در شناسایی و دستگیری عوامل شایعه پراکن شایعات اخیر انجام داده است؟عنوان داشت: شایعات اخیری که توسط برخی افراد شایعه پراکن به سرعت در شبکه های اجتماعی مطرح شد، جهت تحریک احساسات شهروندان بوده که با تکذیبیه نیروی انتظامی و هوشیاری مردم، آرامش شهر حفظ  و افرادی در این رابطه شناسایی شدند.


وی تاکید کرد : کاردرمراحل بررسی می باشد و مردم عزیزنسبت به تلاش مجدانه  پلیس در برخورد با عوامل این شایعات اطمینان خاطر داشته باشند.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار