پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر شرکت برق منطقه ای یزد عنوان کرد

پنج پروژه زیربنایی با اعتبار 180 میلیارد ریال در دهه فجر افتتاح خواهد شد


مدیر شرکت برق منطقه ای یزد از افتتاح پنج پروژه زیربنایی با اعتباربالغ بر 180 میلیارد ریال در ایام الله دهه فجر خبر داد و گفت: شرکت برق منطقه ای یزد در حال حاظر65 پروژه به اعتبار 553 میلیون تومان در دست احداث دارد.

به گزارش یزد امــــــروز به نقل از یزدرسا، پیش از ظهر امروز( چهارشنبه) مدیر شرکت برق منطقه ای یزد ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر ازافتتاح پنج پروژه اساسی و زیربنایی شرکت برق در این ایام خبر داد و اظهار داشت: اعتبار این پنج پروژه زیربنایی بالغ بر 180 میلیارد ریال برآورد می شود.


صباغ زادگان در این رابطه افزود: پروژه های توسعه 7 فیلد در 20 کیلووات مولد های مقیاس کوچک، خط 63 کیلو وات کابلی پست پاکنژاد، خطوط 400 کیلو وات اتصالات نیرو گاه های  Boo مولد مقیاس کوچک و همچنین نیروگاه  7.6 مگاوایتی شرکت پریسان شرق در ده فجر  به بهره برداری می رسند.

 

وی با بیان اینکه قدرت نصب  نیروگاه های برق استان  2000 مگاوات در سال 93  می باشد تصریح کرد: امسال اولین سالی است که استان یزد بیشتر ازمصرف برق از تولید برق را داشته است.

 

صباغ زادگان با تاکید بر اینکه  قدرت نصب شده نیروگاه های استان  نسبت به سال گذشته 500 مگا وات افزایش یافته است ادامه داد: این افزایش قدرن نیروگاه ها حاصل اضافه شدن نیروگاه های شیرکوه در مدار بخارو سرو گازی طی یک سال گذشته است.

 

مدیر شرکت برق منطقه ای یزد با تاکید بر اینکه ظرفیت تولید برق استان تا سال 95 به 3میلیون 700 مگابایت خواهد رسید افزود: واحد بخار نیروگاه سرو و واحد گازی نیروگاه ایرانیان  تا پایان سال 94 به مدار تولید اضافه و همچنین طرح سیکل ترکیبی نیرو گاه های ابرکوه و بافق در سال 95 به مدار تولید می رسند.

 

وی با بیان اینکه  امروز یکی از پایدارترین شبکه برق کشوردر استان یزد است خاطر نشان کرد: شرکت برق منطقه ای یزد در حال حاظر65 پروژه به اعتبار 553 میلیوون تومان در دست احداث دارد.

 

صباغ زادگان با عنوان این مطلب که استان یزد امروز  به چها راه انرژی در کشور بدل شده است ادامه داد: یزد به عنوان یکی از پایدارترین شبکه های برق کشور است به طوری که با خطوط 400 کیلو وات ارتباط الکتریکی را با استان خراسان ،کرمان، هرمزگان و اصفهان برخوردار است.

 

وی با اشاره به اینکه در هشت ماه نخست سال جاری  5 میلیون و  888 کیلو وات بر ساعت تولید برق استان است بیام کرد: از این میزان تولید حدود  4 میلون و هشتصد  کیلو وات ساعت مصرف بوده است که 3 میلیون 382 هزار کیلو وات یا به عبارتی  70.6 درصد انرژی استان برای مصرف صنعتی مصرف شده است.


صباغ زادگان یکی از عمده مولفه های پیشرفت صنعت برق استان یزد را وجود نیروه های متخصص و متعهد خواند و تاکید کرد: شرکت برق استان یزد امروز در تامین برق هرگونه سرمایه گذاری در استان مدعی است.

 

وی با بیان اینکه  امروز دوران  خاموشی های برق در بارن اول در یزد به پایان رسیده است یادآور شد: استان یزد هم اکنون در پایداری و عدم قطعی برق در کل کشور رتبه دوم را دارد به گونه ای که درصدد است در آینده ای نزدیک  حوادث در شبکه های انتقال و توزیع برق استان را به صفر رساند .

 


آخرین اخبار آخرین اخبار