پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

وقتی رسانه های داخلی روی BBC را سفید کردند

پوشش خبری «کنسرت» مهم تر از پیاده روی میلیونی اربعین


تجمع میلیونی زائران کربلا، امسال طلسم سکوت رسانه های خارجی و به طور خاص رسانه دولتی انگلیس را هم شکست، این در حالی است که برخی سایت های داخلی موضوعات مهم تری برای انعکاس پیدا کرده اند!

یزد امـــــــــروز، بعد از تجمع 20 میلیون زائر کربلا، رسانه های جهانی که با سانسور این راهپیمایی عظیم در واقع اخلاق حرفه ای خود را زیر سوال می بردند، برای اولین بار به حضور میلیونی شیعیان اعتراف کردند.


اگر چه این رسانه ها دیر هنگام حاضر به انتشار خبر شدند ولی باز هم طنین صدای وحدت شیعه از زبان رسانه دولتی انگلیس پیروزی بزرگی محسوب می شود. در این میان نکته قابل توجه واکنش برخی سایت های داخلی به این خبر است.

 

برخی سایت ها ترجیح دادند به جای پوشش خبر کم اهمیتی مثل تجمع میلیونی شیعیان در کربلا و  فرا رسیدن اربعین حسینی! به موضوع روز یعنی بحث «کنسرت» بپردازند.

 


فارغ از بی توجهی این رسانه ها به مناسک دینی با توجه به روابط و سمت و سوی این رسانه ها به نظر می رسد، در چند روز آینده حوادث جدیدی در استان رخ خواهد داد. زمانی که مردم «حسینیه ایران» هنوز درگیر عزاداری برای سید و سالار شهیدان هستند، پرداختن یک سایت به موضوع کنسرت بسیار تامل برانگیز است.


آخرین اخبار آخرین اخبار