پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه یزد:

پولهای آل سعود در راه نابودی اسلام خرج می شود/لزوم فراهم‌سازی زمینه ازدواج آسان در خانواده ها/مسلمنان فاجعه منا را فراموش نمی کنند


امام جمعه یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد گفت: آل سعود در تمام جنایت‌های داعشی، تکفیری‌ها، وهابیت و صهیونیست‌ها نقش دارد و برای نابودی اسلام پول می‌دهد و فتوا صادر می‌کند و بویی از اسلام و مسلمانی نبرده است.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدرسا، امام جمعه یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد اظهار کرد: بی‌کفایتی مسئولان سعودی در حج سال گذشته و ضعف آنها در برقراری امنیت زائران موجب وقوع  فاجعه منا و شهادت هزاران زائر بی‌گناه شد.

آیت‌الله محمدرضا ناصری افزود: آل سعود در تمام جنایت‌های داعشی، تکفیری‌ها، وهابیت و صهیونیست‌ها نقش دارد و برای نابودی اسلام پول می‌دهد و فتوا صادر می‌کند و بویی از اسلام  و مسلمانی نبرده است.

وی در ادامه گفت: متاسفانه مردم بحرین سالهاست که تحت ظلم و سیطره سعودی‌ها و آل‌خلیفه قرار دارند و با وجود اینکه هیچ کاری نکرده‌اند، توسط اقلیت کشورشان مورد ظلم و ستم قرار می‌گیرند.

آیت‌الله ناصری با اشاره به سیاست هایی ابلاغی رهبری در خصوص خانواده، بیان کرد: خانواده پایه هر جامعه‌ای بوده و توجه به بنیان خانواده و فراهم‌سازی زمینه ازدواج از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی به لزوم طرف کردن موانع ازدواج در جامعه اشره داشت و گفت: جلوگیری از شروط و فرهنگهای نادرستی که در جامعه در ارتباط با ازدواج جوانان وجود دارد وظیفه همه ماست که دانشگاهیان، علما، حوزه‌های علمیه، خانواده‌ها و دولتمردان باید در این زمینه اقدام کنند تا شاهد رفع چنین مواردی باشیم.

وی با بیان اینکه دشمن برهم پاشی بر روی کانون خانواده برنامه‌ریزی کرده است، اذعان کرد: استکبار سعی دارد که محبت‌ها را از مردم گرفته و به این وسیله زمینه جذب جوانان به فساد را بگیرد.

ناصری با تاکید بر اینکه زکات سبب پرخیر و برکت شدن محصول و جلوگیری از آفات می‌شود، گفت: در روایات داریم که اگر انسان زکات خود را پرداخت کند، فقر در خانه آنها وارد نمی‌شود و مالشان برکت پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در قرآن کریم در خصوص اهمیت ازدواج و آثار آن و تشکیل خانواده دستوراتی آمده است که با مراجعه به آن دستورات، اهمیت ازدواج و تشکیل خانواده روشن می‌شود.

خطیب جمعه شهر یزد با اشاره به افزایش سن ازدواج در جامعه تصریح کرد: بیکاری، اعتیاد، تأثیر فضای مجازی، رواج یافتن فرهنگ غربی و توقعات و بدعت‌های نادرست در خانواده‌ها و به ویژه جوانان موجب افزایش سن ازدواج شده است که باید برای اصلاح آن اقدام کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد در بخش دیگری از خطبه‌های خود با یادآوری پرداخت زکات در جامعه گفت: پرداخت زکات موجب پاکی و برکت در مال و زندگی انسان می‌شود و جامعه‌ای که به پرداخت زکات توجه داشته باشد از خیر و برکت الهی برخوردار خواهد بود.

 

وی با اشاره به شهادت امام باقر(ع) اظهار داشت: امام باقر(ع) از لقبی که پیامبر اکرم(ص) به ایشان داده‌اند و همه این معنا را که شکافنده علم هستند را تایید کرده‌اند، در جهان شناخته شده‌اند و سرچشمه زلال علم را در جهان راه انداخته و برای بشریت پرفیض کرده‌اند.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه امام باقر(ع) برنامه زندگی، حرکت رو به جلو و رموز قرآن و اسلام اصیل را برای انسان بیان کرده‌اند و به گردن همه مسلمانان و جهان بشریت حق ویژه‌ای دارند.

ناصری عنوان کرد: در زمان امام باقر(ع) گروه‌های صالحین که هم پیامبر اکرم(ص) در اوایل بعثت اقدام به آن کردند و امام علی(ع) هم به آن پرداختند، تشکیل شد و امام باقر(ع) اقدام به تشکیل این چنین گروه‌هایی کردند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: امام باقر(ع) با برنامه و اساسنامه‌ای اقدام به تشکیل این چنین گروه‌هایی کردند که به صورت ویژه به وسیله این حلقه‌های صالحین به اسلام کمک شد.

وی با تاکید بر اینکه اگر عقیده و اعتقاد جوانان ما صالح شود و برای آنها اساس و پایه توحیدشان را قوی کنیم، مشکلی در ارتباط با انحراف آنها پیدا نمی‌کنیم، گفت: به این وسیله دیگر شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ها نمی‌توانند جوانان را از راه منحرف کنند.

امام جمعه یزد افزود: موضوع دیگری که به وسیله این حلقه‌ها و گروه‌ها توسط امام باقر(ع) انجام شد، بحث تقویت اعتقاد جامعه به ولایت و اهل‌بیت(ع) بود.

ناصری یکی از لازمه‌های ثابت قدم بودن جامعه در راه اسلام را داشتن الگوی درست دانست و گفت: در این زمینه امام باقر(ع) اقدام به معرفی اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) به عنوان بهترین الگوها به جوانان کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: هیچ چیزی از ناحیه خداوند متعال همانند تاکیدی که به ولایت و پیروی از ولایت شده، مورد تاکید قرار نگرفته است.

وی گفت: در روایات داریم که اگر انسان به حدی نماز بخواند و روزه بگیرد که دیگر هیچ توانی نداشته باشد اما ولایت را قبول نداشته باشد، هیچ چیزی در زندگی وی مورد قبول نیست.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: نمونه این روایت سعودی‌هایی هستند که به اسم اسلام این همه ظلم و ستم می‌کنند و مفتی‌های آنها فتواهایی می‌دهند که بر اساس آن هزاران مسلمان کشته می‌شوند، اما همین مفتی‌ها ممکن است شب تا صبح خود را با نماز و خواندن قرآن سپری کنند.

ناصری تصریح کرد: سعودی‌ها دم از قرآن و عمل به قرآن می‌زنند اما در مقابل قرآن می‌ایستند و با دشمنان قرآن و اسلام اصیل همپیمان می‌شوند تا مسلمانان را از دم تیغ بگذرانند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد در ارتباط با پیمان نامه گروه‌های نخبه صالحین که امام باقر(ع) آن را پایه‌گذاری کردند، گفت: نخستین اساسنامه در این گروه‌ها، حاکم کردن عقل است.

وی موضوع بعدی را تبعیت انسان از اراده خداوند دانست و گفت: این موضوع به این معنی است که انسان هیچ تصمیمی خارج از اراده خداوند نگیرد و از هوای نفس و خودخواهی و شهوت و دنیاپرستی در تصمیمات خود تبعیت نکند.

امام جمعه یزد گفت: سومین موضوع درک انسان از مراقبت‌های دائمی انسان است، انسان باید این موضوع را ایمان داشته باشد که خداوند به وی نظارت دارد و باید انسان همیشه خود را متعهد به اطاعت از خداوند بداند.

ناصری اصل چهارم را توجه به قیامت دانست و گفت: اگر ما این موارد را در وجود خود داشته باشیم، می‌توانیم پله‌های ترقی را یک به یک پشت سر بگذاریم و در راه اهل بیت(ع) قرار بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه گناه انسان را از خداوند دور می‌کند، عنوان کرد: امام علی(ع) یکی از سخت‌ترین نتیجه‌های گناه را که اصلا برای ایشان قابل تحمل نبوده را دور شدن از خداوند می‌دانستند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه برخی از گناه‌ها از جمله بدحجابی و بی‌حجابی گناه‌هایی است که جامعه را خراب می‌کند، گفت: چنین گناه‌هایی سبب به گناه افتادن برخی جوانان و به فساد افتادن آنها می‌شود.

ناصری با اشاره به اینکه پر شدن جامعه از گناه زمینه بوجود آمدن سختی‌هایی برای جامعه است، گفت: این بشارت خداوند است که اگر برگردیم و تقوا پیشه کنیم ،هم دنیا و هم آخرتمان بیمه می‌شود.

وی به روز عرفه اشاره کرد و گفت: عرفه روز بزرگی است و همراه با عید قربان از اعیاد بزرگ اسلامی است و در این روز حاجیان در صحرای عرفات خداوند را می‌خوانند و خدا هم به آنها پاسخ می‌دهد.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه در روایات بیان شده که هر کسی در این روز از غیر خداوند درخواست کند، محروم می‌شود، گفت: مردم باید در این روز نجات مسلمانان از شر دشمنان وهابی و سعودی و استکبار جهانی را از خداوند بخواهند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار آخرین اخبار