پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

پیام امام خامنه ای تبلور اسلام ستیزی و رهایی جوانان غربی از بن بست است/ماهیت خباثت‌آمیز مستکبران غرب نزد نسل جوانش مبرهن است


عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نگارش نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی را هوشمندانه توصیف کرد و گفت: پیام مقام معظم رهبری آمریکا را شوکه زده کرد به گونه ای که امروز ماهیت خباثت‌آمیز مستکبران غربی نزد نسل جوانش برای همگان مشهود است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار یزد رسا نگارش نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی را خردمندانه وهوشمندانه توصیف کرد و اظهار داشت: پیام مقام معظم رهبری آمریکا را شوکه زده کرد به گونه ای که امروز ماهیت خباثت‌آمیز مستکبران غربی  نزد نسل جوان غرب برای همگان مشهود است.

 

محمد صالح جوکار با اشاره به  اینکه امروز فرهنگ راستین اسلامی در غرب گسترش یافته است ابراز داشت: پیام مقام معطم رهبری کاملاً آگاهانه و در حقیقت تبلور اسلام ستیزی در غرب  و رهایی جوانان غربی از  بن بست است.

 

وی بیان کرد: دعوت جوانان غربی در مورد چرایی سیاه‌نمایی علیه آموزه‌های اسلام و پیامبر اسلام (ص) و همچنین تلاش برای شناخت مستقیم و بی‌واسطه حقیقت اسلام از دو محور اصلی این پیام ارزشمند محسوب می‌شود.

 

جوکار در ادامه با با بیان اینکه مقام معظم رهبری در برهه حساس کنونی به دلیل شرایط حاکم بر منطقه و فضای بین‌المللی این اقدام را انجام دادند، تصریح کرد: جنایات داعش و گروهک‌های تروریستی باعث شده بود چهره‌ای خشمگین و به دور از انسانیت از اسلام در اذهان برخی جوانان اروپایی شکل بگیرد و همین دغدغه از دیدگاه این جانب عامل نگارش این نامه شد.

 

نماینده مردم یزد در مجلس اظهارداشت:پیام مقام معظم رهبری در واقع این مهم را تداعی می کند که افکار عمومی و به خصوص افکار جوانان غرب نشان  دهد که  اسلام دین خشونت نیست و آنها به واقعیت های اسلام پی ببرند و واقعیت های اسلام خودشان در مورد آن تصمیم بگیرند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی راهکارهای تحقق اهداف نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی خبر داد و گفت: البته این کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس باید به‌صورت مشترک با وزارت امور خارجه انجام شود.

 

وی اقدام تروریستی اخیر درفرانسه را مبهم خواند و گفت: اینگونه افراد با ترسیم سناریورهایی درصددند اسلام ستیزی را ترویج دهند.

 

نماینده یزد و اشکذر با محکومیت توهین نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)، افزود: این کار تنها توسط فرانسوی‌ها انجام نشده است بلکه همه کشورهای غربی از جمله آمریکا در این کار نقش داشته‌اند و این توهین به خاطر اقدامات رسانه‌‌ای غربی‌ها به پای اسلام نوشته شد در حالیکه همه ما از این موضوع آگاه هستیم که فرانسه یکی از حامیان اصلی داعش در منطقه محسوب می‌شود.

 

جوکار در پایان گفت: پیام مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی پیامی تاریخی بود که نباید فقط آن را در لوحی بنویسیم و جایی نصب کنیم، بلکه این پیام باید در ابعاد مختلفی بررسی شود و دستگاه‌هایی موظف شوند اقدامات اجرایی برای تحقق اهداف نامه مقام معظم رهبری را پیگیری کنند.

 

انتهای پیام/م

 


آخرین اخبار آخرین اخبار