پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

عضو خانواده یکی از قربانیان یزدی در منا:

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب و واکنش ایشان قلب داغدیدگان را تسلی داد/تنفر شدید ملت ایران از آل سعود


یکی از اعضای خانواده مهاجر الی الله یزدی گفت: من در اینجا لازم است از رهبر فرزانه انقلاب کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم چرا که ایشان ازهمان ابتدای وقوع این حادثه با اعلام سه روز عزای عمومی مرهمی بر زخم دل بازماندگان قرار دادند و سخنان اخیر ایشان هم تسکینی برای خانواده‌های داغدار بود.

مرحوم حاج محمدرضا کارگر حاجی آبادی از اهالی محله مریم آباد یزد و یکی از قربانیان حادثه مناست .

وی که در سن 64سالگی و پس از 10سال انتظار به همراه همسر خود راهی مناسک حج شد در روز عید خونین قربان و در حریم خانه خدا به ندای ارجعی الی ربک معبود خویش لبیک گفت و به دیدار حق شتافت.

وی که از رزمندگان دوران دفاع مقدس به حساب می آمد از بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد بوده و درای 4فرزند پسر و 2 دختر می باشد.

روبرو شدن با یک خانواده داغدیده و مصاحبه با آنان کار آسانی نیست اما استقبال گرم خانواده مرحوم کارگر ما را قادر ساخت تا بتوانیم دقایقی را به مرور شخصیت حاج محمدرضا وحادثه تلخ منا از زبان داماد وی بپردازیم .روح همه جان باختگان منا قرین شادی باد.

اینک گفتگوی یزد امروز با آقای سید محمدرضا حسینی پور داماد خانواده مرحوم حاج محمد رضا کارگرحاجی آبادی را بخوانید؛

ضمن عرض تسلیت لطفا از ویژگی های بارز اخلاقی مرحوم پدرخانمتان بفرمائید؟

بنده 11سال هست که داماد این خانواده ام واژ خصوصیات بارز ایشان می توانم به تقید در ادای فریضه نماز اول وقت و آن هم به جماعت اشاره کنم.

حاج آقا یکی از اعضای فعال در مراسمات محرم و صفر بودند که هر سال در این ایام برای مهیا کردن حسینیه و هیئت محله تلاش می کردند.

از دیگر ویژگی های مرحوم کارگر اهتمام جدی برای شرکت در جلسات قرآن و از یانیان برگزاری این جلسات در محل به حساب می آمدند.

از چه طریق در جریان خبر فاجعه منا قرار گرفتید و در آن لحظه واکنش خانواده چه بود؟

خب ساعت 2بعداظهر بود که از طریق شبکه خبر در جریان حادثه منا قرار گرفتیم و خب طبیعی است که استرس و نگرانی همه اعضای خانواده را فرا گرفته بود. با اینکه ساعاتی قبل از این اتفاق با پدر خانم و مادر خانم تلفنی صحبت کرده بودیم اما هرچقدر با موبایل آن ها تماس گرفتیم موفق به برقراری ازتباط نشدیم تا اینکه نزدیک غروب روز جمعه موفق به برقراری تماس با مدیر کاروان و جویای احوال حاج آقا و حاج خانم شدیم که وی اعلام کرد حاج آقا به همراه دو نفر دیگر از همشهریان مفقود شده اند.

احتمال می دادید ایشان جزو جان باختگان باشند؟

خب از جمعه تا یکشنبه همه آرزوی ما این بود که خبر پیدا شدنشان را اعلام کنند.

لحظات سختی بود تشویش و نگرانی در بین اعضای خانواده موج می زد و چشم انتظاری و اضطراب امان همه اعضای خانواده را بریده بود.

خب چه رمانی از فوت حاج آقا مطلع شدید؟

عصر روز یکشنبه یود که از سازمان حج وزیارت خبر فوت ایشان را به ما اعلام کردند.

پس از اطلاع از خبر فوت پدر خانم چه اقداماتی از طرف مسئولین استان صورت گرفت؟

خب پس از دریافت خبر، در خصوص پیگیری و فراهم کردن شرایط انتقال جنازه، از طریق استانداری و سازمان حج و زیارت اقداماتی صورت گرفت و آن ها که اظهار داشتند به دلیل کارشکنی مقامات صعودی تاکنون خبری مبنی بر انتقال اجساد نیست و قول پیگیری را از طریق تهران دادند.

انتظار شما از مسئولین کشوری و استانی چیست؟ خب خانواده داغدیده ما آلام خود را در ازدست دادن عزیزش دارد فلذا نه تنها خانواده کارگر بلکه تمام کسانی که داغدار این حادثه هستند از مسئولین انتظار دارند تمام اهتمام خود را برای انتقال اجساد به کار ببندد و پس از انتقال نیز همه تلاش خود را برای استیفای حقوق مسلم این عزیزان درعرصه های بین الملل به کار گیرند.

اقدام اخیرعربستان چه احساسی را درملت ایران و خانوداه های قربانیان به وجود آورده است؟

این اقدام سعودی ها توهین یزرگ به ملت بزرگ ایران است و قطعاًهمه ملت و خصوصاً خانواده‌های داغدار احسا س نفرت نسبت به آل سعود پیدا کرده اند.

موضع گیری رهبر معظم انقلاب در خصوص انتقال ابدان جان باختگان منا چه تاثیری در آرامش و تسلی دل بازماندگان داشته است؟

من در اینجا لازم است از رهبر فرزانه انقلاب کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم چرا که ایشان ازهمان ابتدای وقوع این حادثه با اعلام سه روز عزای عمومی مرهمی بر زخم دل بازماندگان قرار دادند و سخنان اخیر ایشان هم تسکینی برای خانواده‌های داغدار بود.

سخن پایانی؛

خانواده‌های داغدار این ماجرا، از مسئولان می‌خواهند که در برگزاری مراسم مختلف این عزیزان نهایت تلاش خود را انجام داده واز آنچه درخورشان ملت بزرگ ایران است دریغ و مضایقه نداشته باشند.


آخرین اخبار آخرین اخبار