محتوا محتوا

مصوبات هفتاد وسومین جلسه علنی شورای شهر یزد


هفتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد صبح امروز با حضور اکثریت اعضا برگزار شد.

به گزارش یزامروز به نقل از یزدآوا؛ هفتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد صبح امروز با حضور اکثریت اعضا برگزار شد.

در این جلسه مصوب گردید جهت وصول سریعتر مطالبات پیمانکاران، شهرداری یزد در ازای مطالبات آنان اوراق بهادار واگذار کند.

بر اساس این مصوبه پیمانکاران با مشارکت شهرداری نسبت به وصول اوراق در بورس اقدام کرده و طلب خود را پس از کسر کسورات قانونی اوراق، دریافت می کنند.

عباسی در مخالفت با این لایحه گفت: بر اساس این لایحه پیمانکاران باید ضرر وزیان کسورات اوراق را متحمل شوند و این مصداق حق الناس است مگر اینکه اوراق با نرخ واقعی به پیمانکاران داده شود نه نرخ اسمی.

وی افزود: شهرداری می تواند اوراق بهادار را نقد کند و پول پیمانکاران را بدهد اما به نظر میرسد شهرداری برای  کسر قانونی 16 درصد اسناد خزانه طمع کرده است و من با این لایحه مخالف هستم.

ابوترابی در دفاع از این لایحه گفت: واگذاری اوراق بهادار به پیمانکاران یک رویه ای است که دولت به دلیل کمبود نقدینگی در پیش گرفته و با توجه  به این که شهرداری هم با مشکل نقدینگی روبروست  این لایحه می تواند هم به  پرداخت طلب شهر داری به پیمانکاران کمک کند وهم  پیمانکاران را زودتر به پول خود برساند.

آزادی هم به عنوان موافق این لایحه اظهار داشت: هرچند در این طرح حاشیه سود پیمانکاران کاهش پیدا می کند اما پیمانکاران می توانند با نقد کردن این اوراق زودتر به پول خود رسیده و مشکلات خود را برطرف کنند.

قمی دیگر مخالف این لایحه نیز ابراز داشت: این لایحه علاوه بر اینکه موجب ضرر 16 درصدی پیمانکاران بابت نقد کردن اوراق می شود از طرف دیگر ممکن است پیمانکار را مجبور کند تا برای جبران این خسارت برای  پروژه کم بگذارد بنابراین ما با تصویب یک طرح ناصواب و غلط که متاسفانه رواج هم یافته پیمانکاران را مجبور به انجام برخی رفتارها خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: حداقل شهرداری برای اینکه تمام فشارها به پیمانکار وارد نشود نیمی از کسورات اوراق را تقبل کند

لایحه فوق هرچند در شمارش آرای موافقان و مخالفان برابر شد اما با حمایت رئیس شورای شهر و موافقت وی به تصویب رسید.

همچنین دراین جلسه مصوبات کمیسیون فرهنگی شورا در خصوص نام گذاری معابر،میادین و خیابان های شهر مورد مواففت و تائید اعضا قرار گرفت.

عامری  رئیس کمیسیون فرهنگی در خصوص ملاک نام گذاری معابر گفت: تلاش کردیم تا در نام گذاری معابر از نام چهره های نامی و مفاخر یزد استفاده کنیم.

ام هانی، استاد کاوه یزدی ،هاشم ارکان،استاد احمد باربد و میدان گل سرخ مهمترین نام های معابر و میادین جدید التاسیس هستند.

در بخش دیگری از مصوبات شورای شهر با پیشنهاد اعضا درخصوص استفاده عمومی از پازکینگ شهرداری در ساعات عصر و شب به دلیل نیاز مبرم محدوده میدان آزادی به پارکینگ موافقت شد.

پاکنژاد در مخالفت با این پیشنهاد گفت: به دلیل اینکه پارکینگ شهرداری دست رسی های فراوانی به ساختمان شهرداری دارد از نظر امنیتی صلاح نمی دانم چنین اتفاقی رقم بخورد.

شایق موافق این پیشنهاد هم اظهار داشت: عملیات ساخت این پارکینگ در دوران شهرداری بنده آغاز شد و از ابتدا نیز به منظور استفاده عموم در نظر گرفته شده بود و برای حل مسائل امنیتی آن نیز می توان راه حل هایی اندیشند هرچند شهرداری یک سازمان مردمی است و در راستای خدمت به مردم فعالیت می کند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار