پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مبلغ دینی در جمع بانوان یزدی؛

پیوند به سیره فاطمی انسان را از بدی ها جدا می کند


یک کارشناس دینی گفت : محبت فاطمه زهرا (س) و اهل بیت علیهم السلام لازم است ولی کافی نیست بلکه باید با دوری ازگناهای و انجام عمل صالح به آنان نزدیک شویم.

به گزارش یزد رسا به نقل از یزدبانو، زهراشاهدی درنشست "فاطمه (س) الگوی زن مسلمان" درجمع بانوان حاضردرامامزاده شاهزاده فاضل یزد با طرح این پرسش که چرا حضرت زهراء بابرکت است اظهارکرد : چرا فاطمه مبارکه است؟ چون دخترپیامبر(ص) است؟ چون همسرعلی(ع) است؟ چون مادرحسنین و زینبین است؟ نه! بلکه چون او فاطمه است.


وی افزود : نه بدی به او راه دارد و نه او به بدی نزدیک می شود" فطمت من الشر" او سنخیتی با بدی و شرندارد وهمین امرفاطمه را مبارکه می کند.

این مبلغ وکارشناس دینی اذعان کرد : گاهی ما فکرمی کنیم محبت اهل بیت علیهم السلام تنها برایمان کافی است درصورتی که محبت لازم است ولی کافی نیست.
 
شاهدی خاطرنشان کرد : خیلی ازما خودمان معرفه نیستیم بلکه معرفه به اضافه ایم ولی فاطمه معرفه ای است که هر کس به او اضافه می شود معرفه می شود؛ راضیه، مرضیه، محدثه، طاهره، فاطمه زهراء نام بسیاری ازما است اما ما کجا و او کجا؟!
 

وی با بیان این بیت شعر که برخی برای خود زمزمه می کنند " اگردوزخ به زیر پوست داری  نسوزی گرعلی را دوست داری" تصریح کرد : یادمان نرود امیرالمؤمنین که یک ضربه شمشیرش درروزخندق ازعبادت انس و جن ازاولین وآخرین برتراست دردل شب سر به سجده می گذاشت و ناله و ضجه می زد که "آه من قلة الزاد و بعد الطریق" و بیهوش می شد.
 

شاهدی دراین زمینه افزود : علی (ع) دست خود را خالی می بیند وما ! و پیامبر(ص) به فاطمه دخترش می فرمود : فکرنکنی این دختر پیامبر(ص) بودن تو را کفایت می کند "اعملی لنفسک" باید خودت کارکنی وعمل صالح داشته باشی. 
 

انتهای پیام/ع


آخرین اخبار آخرین اخبار