پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزدخبر داد

چاپ کتاب وصیت‌نامه شهدای استان یزد به زودی/ 400 میلیون ریال اعتبار برای هرجلد


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: به زودی نخستین کتاب حاوی وصیت‌نامه شهدا و جانبازان بالای 70 درصد استان چاپ و منتشر می‌شود.

به گزارش یزدامروز؛احمد ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: وصیت‌نامه تمامی شهدای استان توسط اداره تحقیقات و جمع‌آوری آثار شهدا بنیاد شهید و امور ایثارگران استان جمع آوری شده است که در صورت تامین اعتبار به زودی چاپ و منتشر خواهد شد.

وی با بیان اینکه کتاب جامع معرفی شهدای استان یزد در قالب 25 جلد تدوین و برای چاپ آماده شد است عنوان کرد: کار مستند سازی وصیت‌نامه شهدای استان یزد از سال 1374 از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آغاز شد و با تکمیل و جمع‌اوری وصیت‌نامه شهدا، امسال مراحل تدوین این کتاب به پایان رسید.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد محتویات و بخش‌های قابل انتشار این کتاب را شامل مستنداتی از زندگینامه، وصیت‌نامه شهدای استان، خاطرات و دست نوشته‌های شهیدان استان یزد در میدان‌های نبرد حق علیه باطل بر شمرد و تصریح کرد: تمامی این اطلاعات با همکاری و همراهی خانواده‌های معزز شهدا به ویژه بستگان درجه یکم مانند پدر و مادر و برادر و خواهر و همسر شهدا گردآوری و تدوین شده است.

ابراهیمی تعداد جلدهای این کتاب را 25 جلد عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به تعداد شهدای استان و آثاری که از این عزیزان گرد‌آوری و تدوین شده است در مجموعه‌ای 25 جلدی چاپ و منتشر خواهد شد که برای هر جلد کتاب 400 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به نبود و کمبود اعتبار برای انجام چنین پروژه بزرگی خاطر نشان کرد: عجله‌ای برای انتشار تمام 25 جلد کتاب نداریم و به دلیل مشکلات بودجه‌ای و تامین اعتبارات لازم باید به تدریج این مجلد بزرگ را به چاپ برسانیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با بیان اینکه اطلاعات شهدای استان بصورت الفبایی در این کتاب تدوین شده عنوان کرد: می‌توان با تامین اعتبار برای هر جلد و با توجه به شیوه تدوین بر اساس حروف الفبا برای انتشار کتاب اقدام کرد.

وی با اشاره به اینکه انتشار کتاب 25 جلدی وصیت‌نامه شهدای استان نقش مهمی در زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا خواهد داشت اظهار کرد: حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در قالب این کتاب به عنوان منشور معنوی انقلاب‌، امام و شهدی استان افتخاری برای ما خواهد بود که بتوانیم نسل جوان را با شهدا بیش از پیش آشنا کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد  افزود: ما باید این مجموعه ارزشمند را به نسل  جدید معرفی و تلاش کنیم تا به بهترین شکل مورد بهره‌برداری برای توسعه و پیشرفت در ابعاد مختلف زندگی قرار گیرد.


آخرین اخبار آخرین اخبار