پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مادر «شهید تازه شناسایی شده» یزدی:

چشم انتظاری ما مانند کسی بود که می خواست قبر حضرت فاطمه زهرا (س) را پیدا کند


معصومه مختاری مادر شهید محمد حسن مختاری با آرامش خاصی که در چهره اش بود از چشم انتظاری برای پیدا کردن فرزند شهیدش سخن گفت و افزود: چشم انتظاری ما مانند کسی بود که می خواست قبر حضرت فاطمه زهرا (س) را پیدا کند.

به گزارش یزد امـــــروز، مادر شهید حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین مختاری حسن آبادی شهید تازه شناسایی شده در مصاحبه با خبرنگارنسیم صادق، با اشاره به شهادت فرزندش در سال 61 اظهار داشت: تمام این مدت چشم به راه نام و نشانی از فرندم بودم.

معصومه مختاری مادر شهید محمد حسن مختاری با آرامش خاصی که در چهره اش بود از چشم انتظاری برای پیدا کردن فرزند شهیدش سخن گفت و افزود: چشم انتظاری ما مانند کسی بود که می خواست قبر حضرت فاطمه زهرا (س) را پیدا کند.

مادر شهید مختاری با بیان اینکه برای پیدا شدن فرزندش دعا نمی کرد، گفت: برای پیدا شدن فرزندم دعا نمی کردم چون نمی خواستم بعد از چند سال به جای فرزندم به من یک پلاک حلبی و چند تکه استخوان به من تحویل دهند.

وی با تشریح سختی ماجرای کربلا بر حضرت ام البنین و حضرت زهرا خاطر نشان کرد: من نه از حضرت زینب (س)عزیز تر هستم و نه از حضرت ام البنین(ع).

مادر شهید صبر و امید به قبولی شهادت فرزندش در درگاه خداوند را تنها وسیله حفظ آرامشش دانست و گفت: ما از حضزت زهرا (س) و حضرت ام البنبن(ع) عزیز تر نیستیم.

خانم مختاری در واکنش به شنیدن خبر شناسایی فرزندش پس از چندین سال در حالی که لبخند بر چهره اش نقش بسته بود، گفت: وقتی خبر پیدا شدن محمد حسن را به من دادند هیچ حس خاصی نداشتم و اینطور قسمت ما بوده است.

وی در آخر پایمال نکردن خون شهدا را بهترین دعای خیر دانست و خاطر نشان کرد: اینکه ما با رفتار و اعمال خود خون شهدا را پایمال نکنیم خود دعای خیر است.

گفتنی است بنا بر اعلام کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، پیکر مطهر و نورانی شهید حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین مختاری حسن آبادی بعد از 32 سال از طریق DNA شناسایی شد.

شهید "حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین مختاری حسن آبادی" فرزند محمد علی، متولد سال1336 و اعزامی از استان یزد می باشد. شهید مختاری حسن آبادی سال 61 به عنوان بسیجی اعزام و در همان سال در عملیات رمضان، در منطقه عملیاتی شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

لازم به ذکر است این شهید بزرگوار در سال 84 ، طی مراسمی با شکوه به عنوان شهید گمنام در قطعه اصحاب شهدا شهر اراک تشییع و به خاک سپرده شد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار