پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در پنج ماهه نخست امسال؛

چه خودروهایی از گمرک یزد ترخیص شده است؟


آمارهای گمرک از واردات 87 خودرو در پنج ماهه نخست امسال از گمرک یزد حکایت دارد.

به گزارش یزدامروز به نقل از آوای‌اقتصاد، در پنج ماهه نخست امسال، 87 دستگاه خودرو از گمرک یزد ترخیص شده است.

بر اساس آمار تجارت خارجی گمرک، ارزش این خودروها 80 میلیارد و 603 میلیون و 631 هزار و 337 ریال گزارش شده است؛ که ارزش دلاری این تعداد خودرو معادل دو میلیون و 634 هزار و 702 دلار است.

بیشترین واردات در ماه‌های گذشته مربوط به مرداد ماه با 29 خودرو و کمترین واردات در فروردین ماه با 7 خودرو بوده و در ماه‌های اردیبهشت، خرداد و تیر به ترتیب 21، 11 و 19 خودرو از گمرک یزد ترخیص شده است.

آمار واردات انواع خودرو تا پایان مرداد ماه در یزد حاکی از آن است که مبدا بیشتر خودرهای وارداتی کشور امارات بوده و تنها هفت خودرو از کشور آلمان به یزد وارد شده است.

در میان خودروهای وارداتی در پنج ماهه نخست امسال خودروهای ساخت کره جنوبی مثل هیوندا سانتافه بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده و در رتبه‌های بعدی کیا اسپورتیچ، ابتیما و مرسدس بنز قرار دارد.

قریب به اتفاق خودروهای وارداتی از گمرک یزد ساخت 2015 و مدل 2016 هستند که بیشترین ارزش خودرو وارداتی در این مدت مربوط به خودرو مرسدس بنز E250 مشکی رنگ مدل 2016 به ارزش ریالی دو میلیارد و 212 میلیون و 140 ریال است. شایان ذکر است خودروهای وارداتی به چندین برابر قیمت ثبت شده در گمرک در بازار بفروش می‌رسند.


آخرین اخبار آخرین اخبار