پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:

کارویژه مجلس یازدهم تثبیت وضعیت اقتصادی است


محمدصالح جوکار، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز موضوع اقتصاد بسیار حائز اهمیت است به‌‌طوری‌که در پیام مقام معظم رهبری برای نمایندگان در ابتدای شروع کار مجلس یازدهم ایشان بر این موضوع تاکید داشتند.

به گزارش یزدامروز، محمدصالح جوکار، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز موضوع اقتصاد بسیار حائز اهمیت است به‌‌طوری‌که در پیام مقام معظم رهبری برای نمایندگان در ابتدای شروع کار مجلس یازدهم ایشان بر این موضوع تاکید داشتند، لذا این امر که سیاست‌‌های بالادستی نظام مخصوصا در حوزه اقتصاد مقاومتی، معیشت مردم و اشتغال مورد توجه قرار گیرد، بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه مجلس با توجه به داشتن دستور راهنما مبنی‌‌بر سیاست‌‌های بالادستی نظام باید بتواند چند طرح در حوزه اقتصادی داشته باشد، خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم تلاش دارد، مشکلاتی که امروز مردم از نمایندگان خود مطالبه می‌‌کنند را حل کند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس ادامه داد: البته کشور در زمینه‌‌ مسائل فرهنگی و اجتماعی دچار مشکلات بسیار جدی است که پرداختن به این موضوعات مخصوصا در حوزه جمعیت، خانواده و آسیب‌‌های اجتماعی به‌‌عنوان چالش‌‌های اصلی باید اولویت مجلس یازدهم قرار گیرد.

جوکار درخصوص اینکه درحوزه اقتصادی چه مصداق‌‌هایی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در پیام خود این مسائل را به‌خوبی روشن کردند، از این رو ما باید در حوزه اقتصاد به‌سمت حل مشکلات پولی، کاهش ارزش پول ملی، تورم، گرانی و به‌‌خصوص بی‌‌ثباتی در حوزه اقتصاد حرکت کنیم.

بی‌‌ثباتی اقتصادی باعث مشکلات سرمایه‌‌گذاری شده است

وی تاکید کرد: بی‌‌ثباتی در حوزه اقتصاد قطعا سرمایه‌‌گذاری را با مشکل مواجه خواهد کرد و از این رو اولین بحث در حوزه اقتصاد تثبیت وضعیت است؛ اینکه مردم هر روز شاهد کاهش دارایی خود باشند، بسیار نگران‌‌کننده است و این احساس نگرانی باید تبدیل به امید به آینده شود.

این نماینده مجلس با اشاره به پیگیری چند طرح و اولویت‌‌های کشور از سوی مجلس جدید گفت: «فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی برنامه‌‌های خود را به‌‌عنوان فراکسیون اکثریت روی این موضوعات قرار داده است تا کمکی به هیات‌‌رئیسه باشد و بتواند به فوریت این مسائل را دنبال کند.» وی درخصوص جزئیات این طرح‌‌ها اظهار داشت: «این طرح‌‌ها به‌صورت بسته اقتصادی است و در جمیع جهات به‌‌گونه‌‌ای طراحی شده که ثباتی در حوزه اقتصاد ایجاد کند و بتواند مسائل اقتصادی، معیشتی و اشتغال که بالاترین نرخ آن را طی سال‌‌های اخیر تجربه کردیم، حل کند.» وی با بیان اینکه طرح‌‌های ضربتی با اولویت‌‌گذاری در این مجلس دنبال می‌‌شود، یادآور شد: «مجلس نباید در حاشیه حرکت کند و سرگرم مسائل روزمره باشد؛ بنابراین باید با حمایت ریاست، مجلس در حوزه صنعت‌ومعدن، پولی‌و‌بانکی، بازار سرمایه و... تغییراتی ایجاد کرده تا منتهی به تثبیت اقتصادی شود.»

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار