پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سرپرست ارشاد بهاباد:

کارکردهای دوران دفاع مقدس در یک مقطع تاریخی خاص تمام نمی شود


مهدی اسماعیل زاده بهابادی گفت:کارکردهای دوران دفاع مقدس در یک مقطع تاریخی خاص تمام نمی شود و کارکردهای آن برای تمام اعصار قابلیت بازگویی و استفاده دارد

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  بهاباد در گفتگو با خبرنگار یزدامروز؛ با بیان اینکه بی شک بهترین زبان برای انتشار فرهنگ ناب دفاع مقدس به نسل امروز، زبان فاخر فرهنگ و هنر است گفت: ما باید در کنار محتوای غنی این حوزه بتوانیم نسل جوان کشور را با امورات هنری و ارزشی پیوند دهیم  زبان هنر زبان گویائی است واجرای برنامه های مختلف با زبا ن هنر ازاهمیت بالائی برخوردار میباشد.

مهدی اسماعیل زاده بهابادی با بیان اینکه بسیاری از کارهای ماندگاردردوران دفاع مقدس امروز میتواند راهگشای بسیاری از مسائل روزمره باشد وبازخوانی آنها برای نسل جوان یک ضرورت مهم است افزود : هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای رشادت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان و شهدا است.

وی بیان کرد: امروز ارزش‌های دفاع مقدس به کادر درمانی ما انرژی مثبت داد تا اینگونه موفقیت‌آمیز این مسیر طی شده و ایرانیان همیشه ثابت کرده‌اند که در روزهای سخت در کنار یکدیگرند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی را مرهون خون شهدا هستیم، گفت: جانفشانی شهدا و رزمندگان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس سبب شد تا انقلاب اسلامی ایران تداوم یابد و باعث بیداری بسیاری از ملت ها گردد و خوداتکایی، مقاومت، توکل به خدا و وحدت از مهمترین درس های ماندگار هشت سال دفاع مقدس به شمار می روند.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی بهاباد تصریح کرد : کارکردهای دوران دفاع مقدس در یک مقطع تاریخی خاص تمام نمی شود و کارکردهای آن برای تمام اعصار قابلیت بازگویی و استفاده دارد به طوریکه همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی گفته اند «دوران دفاع مقدس همچون گنجی است که هر کسی باید به اندازه توانمندیش گوهری از این گنج را استخراج کند».

وی  عنوان کرد : با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط اعضای کمیته فرهنگی هنری هفته دفاع مقدس شهرستان بهاباد سعی داریم برنامه های مختلفی ومتنوعی را در سطح این شهرستان برای مردم اجرا نمائیم .

متولی فرهنگ در بهاباد؛ به اجرای 59 برنامه فرهنگی هنری در هفته گرامی داشت دفاع مقدس اشاره کرد و افزود : درهفته دفاع مقدس بیش از 59 برنامه با موضوعا ت مختلف در این شهرستان اجرا میشود که برگزاری شب شعر دفاع مقدس ، تهیه مستندی از شهدا ورزمندگان شهرستان ، تهیه و جمع آوری آثار و عکسهای شهدا ورزمندگان بهابادی دوران دفاع مقدس ، رونمائی از کتاب یکی از شاعران بهاباد، ایجاد کانال دفاع مقدس و شهدا در فضای مجازی و واتساب ، برگزاری یادواره شهدای شهرستان ، دیداروسرکشی اصحاب هنرورسانه با خانواده شهدا ازعمده ترین برنامه های به شمار میرود.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبر ی بررعایت پروتکلهای بهداشتی خاطرنشان کرد : برنامه های هفته دفاع مقدس باید با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزارشود واکثر برنامه های نیز در فضای مجازی برگزارخواهد شد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار