محتوا محتوا

معصومه ابتکار:


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: پیشنهاد داده شده که کارگاه‌های به کارگیرنده زنان سرپرست خانوار از معافیت‌های خاص بهره‌مند شوند.

به گزارش یزدرسا، معصومه ابتکار در نشست بانوان فرهیخته استان یزد اظهار داشت: شاخص‌های ملی عدالت جنسیتی در ستاد خانواده کشور تدوین و به وزرا ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: مبتنی به این شاخص‌ها، سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در تمام استان‌ها تدوین شد و یزد به عنوان چهاردهمین استان کشور این سند را امروز به تصویب رسانید.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: کشور در حال حاضر با شرایط سختی از لحاظ تحریم‌های ظالمانه روبرو است و دشمن تصور می‌کند اگر این فشارها را زیاد کند مردم تسلیم می‌شود و شرایطی که در سوریه، یمن، عراق، افغانستان، لیبی و دیگر کشورهایی که آمریکا در آنها مداخله کرد و وضعیتشان هر روز بدتر شد، در ایران هم به وجود می‌آید.

ابتکار ادامه داد: انشاالله ابتدا با عنایت صاحب الزمان و بعد با همت مردمی که با وجود همه دشمنی‌ها، سختی‌ها را پشت سر گذاشتند و با وجود جنگ روانی دشمن و تمام تلاش شبکه‌های خاص دست پرورده معاند پیشتیبان نظام هستند این مشکلات را پشت سر می‌گذاریم.م

وی با اشاره به اینکه کسی نمی‌خواهد مشکلاتی که موجود است را انکار کند گفت: با این وجودی تلاشی هست که ناامیدی را در بین مردم ترویج کند و این ناامیدی محل ورود دشمن است و اگر ما بخواهیم از تلاش و همتی که بوده ذره‌ای سست و ناامید شویم جای ناامیدی پیش می‌آید.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: همانطوری که در سطح ملی یکی از دستاوردهای مهم ارتقای رشد وضعیت زنان بوده، در برخی از استان‌ها از جمله یزد این موضوع یک افتخار بزرگ است و پرچم‌دار به حساب می‌آیند.

ابتکار تصریح کرد: فارغ‌التحصیلی دختران یزد چه در رشته پزشکی و چه در سایر رشته‌های دانشگاهی بسیار بیشتر از پسران است و این نشان می‌دهد که چه سرمایه عظیمی در این استان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: این سرمایه عظیم وظیفه ما را هم دو چندان می‌کند چرا که فارغ‌التحصیلی آنها مساوی با نیازشان به اشتغال است و همین موضوع جزو اولویت‌هایی است که دولت برای آن به طور خاص برنامه‌ریزی کرده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: به طور خاص در حال تلاش هستیم که در قوانین به ویژه برای زنان سرپرست خانوار سند اقدام و عمل را به تصویب برسانیم و اشکال قانونی که در اصل آن وجود دارد را هم به صورت لایحه با تقاضای اولویت ارائه دادیم تا به سرعت مصوب شود.

ابتکار افزود: پیشنهاد معافیت های خاص به کارگاه هایی که نیروی اشتغال خود را از زنان سرپرست خانوار تامین می گیرند ارائه دادیم و علاوه بر آن طرحی به عنوان الگوی موفق کسب و کارها و مشاغل خانگی نوین را دنبال می کند.

وی ادامه داد: یکی از جهت‌گیری‌های مهم دولت دوازدهم حمایت از مشاغل خانگی بوده و این موضوع امروز با توجه به دسترسی و نفوذ اینترنت، امکان توسعه در ابعاد مختلف را دارد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار