پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

داستان تلخ «بی تدبیری»/ مسئولان غرق در سیاست بازی!

کارگران کاشی کویر یزد بدنبال احقاق حقوق یکساله خود/کارگران خشمگین مانع از ورود و خروج ماشین‌ها و بارگیری کالاها شدند


در پی اعتصابات و اعتراضات اخیر کارگران کارخانه ها و واحد های صنفی یزد این بار کارگران شرکت کاشی کویر یزد با اعتراض به وضعیت مالی بد این کارخانه و مشکلات معیشتی خود روبروی این شرکت تجمع کردند.

به گزارش یزد امـــــروز، در پی اعتصاب ها و اعتراضات اخیر کارگران کارخانه ها و واحد های صنفی یزد این بار کارگران شرکت کاشی کویر یزد با اعتراض به وضعیت  مالی بد این کارخانه و مشکلات معیشتی خود روبروی این شرکت تجمع کردند.

 

براساس یک منبع آگاه در پی تضییع حقوق کارگران این کارخانه، دقایقی پیش جمعی از کارگران دست از کار کشیدند و در مقابل این شرکت دست به اعتصاب زند و خواستار رسیدگی مدیر کارخانه به حق و حقوق خود شدند.

 

گفته شده است اعتراض کارگران این کارخانه به اندازه‌ای بالا گرفته که با تجمع در مقابل این شرکت مانع از ورود و خروج ماشین‌ها و بارگیری  کالاها شده‌اند.

 

متأسفانه مسئولین این کارخانه به جای پاسخگویی به این اقدام معتراضانه کارگران در آستانه سال جدید، با احضار نیروی انتظامی در محل پاسخ این کارگران را داده اند.

 

بر اساس گفته یکی از کارگران از ماه اردیبهشت تا کنون کارگران تنها 6 مرحله دستمزد آن هم بصورت ناقص دریافت کرده اند که در پی این بی عدالت کارخانه تاکنون 9 بار اعتصاب و اعتراض کرده اند!

 

گفتنی است در مدت اخیر با توجه به وضعیت بد تولید و رکود بازار و با نظر به کارخانجات استان یزد، وضعیت بد کارگران باعث لبریز شدن کاسه صبر آن ها شده است به طوری که با اعتصاب ها و تجمع مقابل استانداری یا کارخانه مربوطه اعتراض شدید خود را از تضییع حقوقشان اعلام کرده اند.

 

اما مسئولان استان به جای پیگیری و پاسخگویی برای رفع مشکلات عدیده استان ، همچنان خود را درگیر بازی های سیاسی ، حزب و جناح منتسب به خود ، عزل و نصب های مکرر ، دعوت از سخنرانان سیاسی برای رادیکال کردن فضای سیاسی دانشگاه ها و استان هستند و همچنان بر طبل دفاع از فتنه گر بزرگ و ... می کوبند...

منبع: یزدرسا


آخرین اخبار آخرین اخبار