پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

شنیده‌های انتخاباتی استان یزد؛

کاندیداتوری رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی از حوزه یزد و اشکذر+سوابق


در روزهای گذشته زمزمه های انتخباتی در استان یزد رو به فزونی نهاده است و شمار کاندیدای احتمالی برای شرکت در انتخابات گسترش یافته است.

یزدامروز؛ در روزهایی که تنور انتخابات استان یزد در آستانه گرم شدن است بسیاری از جریان های سیاسی در حال رایزنی با اعضای خود هستند تا بهترین گزینه را برای انتخابات معرفی کنند.همین موضوع سبب شده است فضای سیاسی استان یزد تحت الشعاع فعالیت های انتخاباتی قرار گرفته به صورتی که همه روزه شاهد اعلام حضور برخی از کاندیدای جدید و با سابقه برای شرکت در انتخابات هستیم.

در همین راستا اصلاح طلبان استان یزد برای بازگشت به بلوک های قدرت کانال های انتخابات را نشانه گرفته اند و قصد دارد از طریق آن آرزوهای بر باد رفته خود را احیا کنند که در راستای همین هدف چشم به مساعدت دولت اعتدال نیز دارند زیرا این جریان در انتخابات 92 خود را ذی حق دانسته و دولت یازدهم را بدهکار خود می داند.

به گزارش عصرسیاست، در روزهای گذشته زمزمه های انتخباتی در استان یزد رو به فزونی نهاده است و شمار کاندیدای احتمالی برای شرکت در انتخابات گسترش یافته است. یک از افرادی که در چند روز گذشته برخی منابع از احتمال کاندیداتوری او خبر می دهند، دکتر رضا امراللهی از روسای پیشین سازمان انرژی اتمی ایران است.

بر اساس شنیده ها، امراللهی قصد دارد در انتخابات  پیش روی مجلس در اسفند ماه سال جاری ازحوزه های انتخابیه استان یزد شرکت کند.

 

زندگی‌نامه و سوابق

رضا امر اللهی در ۱۳۲۵ در یزد متولد شد. پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی دردبستان عطار و دوره متوسطه دردبیرستان خوارزمی، کارشناسی فیزیک را از دانشگاه ملی ایران، کارشناسی ارشد مهندسی برق را از دانشگاه لامار آمریکا، مدرک دوره مهندسی هسته‌ای از مرکز تحقیقات هسته‌ای مل در بلژیک و دکترای فیزیک پلاسما را از دانشگاه پاریس دریافت نمود. 

 وی پس از سال ۱۳۵۹ مسئولیت‌های متعددی درسازمان انرژی اتمی ایران پذیرفت و نیز در دانشگاه صنعتی امیر کبیر و خواجه نصیر الدین طوسی به تدریس پرداخت. امراللهی مناصب گوناگونی را از سال ۱۳۵۹ تا کنون داشته‌است: معاون امور نیروگاههای هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ایران (۱۳۶۱-۱۳۵۹) عضو بخش ایمنی هسته‌ای سازمان انرژی هسته‌ای ایران (۱۳۷۶-۱۳۵۹) رییس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران (۱۳۷۶-۱۳۶۰) عضو هیات دولت جمهوری اسلامی ایران ۱۳۷۶ عضو هیات علمی گروه فیزیک دانشگاه صنعتی امیر کبیر (۱۳۷۶-۱۳۶۴) ریاست دانشگاه صنعتی خواجه نصیر از سال (۱۳۷۹-۱۳۷۶) عضو هیات علمی گروه فیزیک دانشگاه صنعی خواجه نصیر الدین طوسی (تاکنون-۱۳۷۶) قائم مقام وزیر نیرو از ۱۳۸۰ عضو هیات تحریریه مجله علم و فناوری ایران و نامزد مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است. پژوهشگر و رئیس بخش گداخت هسته‌ای (۱۳۷۶-۱۳۶۵).

انتهای پیام/آ


آخرین اخبار آخرین اخبار