پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس اتحادیه صنف میداندار و میوه فروش یزد خبر داد

کاهش سه هزار تومانی قیمت گوجه در یزد/فعلا کمبودی در عرضه میوه شب یلدا نداریم


رئیس اتحادیه صنف میداندار و میوه فروش یزد گفت: هم اکنون میوه‌های شب یلدا به فراوانی در میدان میوه و تره بار یافت می‌شود و در صورت ادامه این روند، پیش بینی برای افزایش قیمت میوه شب یلدا نداریم.

حسین مشرف در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، در خصوص وضعیت بازار میوه در شب یلدا گفت: انار و هندوانه معمولا میوه شب یلدا محسوب می‌شوند که هندوانه‌ شهر میناب هم اکنون در میدان تره و بار یزد به وفور یافت می‌شود و کمبودی در این زمینه وجود ندارد و نرخ عمده فروشی ان برای هر کیلو از یک هزار تا دو هزار و 500 تومان است که هندوانه در خرده‌فروشی‌ها با افزایش 20 درصدی قیمت نسبت به عمده به فروش می‌رسد.

وی ادامه داد: برای میوه انار نیز فعلا هیچ کمبودی وجود ندارد و هم اکنون انار شیراز در میدان تره بار یزد از چهار هزار تومان تا هشت هزار تومان به فروش می‌رسد و هر کیلو انار یزد نیز در میدان میوه و تره بار از دو هزار تا چهار هزار تومان بنا به کیفیتی که دارند عرضه می‌شوند.

رئیس اتحادیه صنف میداندار و میوه فروش یزد در خصوص قیمت دیگر میوه‌ها نیز گفت: برای میوه‌های دیگر مانند پرتقال، نارنگی و  سیب درختی هیچ افزایش قیمتی نسبت به هفته‌های دیگر وجود نداشته است و به فراوانی وجود دارند.

وی با اشاره به کاهش قیمت گوجه نسبت به روزهای اخیر گفت: گوجه در میدان میوه و تره بار از 9 هزار تومان  به شش هزار و 200 تومان کاهش قیمت پیدا کرده است و حداقل قیمت گوجه نیز نسبت به کیفیت آن در میدان تره بار با سه هزار تومان عرضه می‌شود.

مشرف با بیان اینکه قیمت انواع خیار سبز از چهار هزار و 500 تومان به سه هزار و 100 تومان کاهش یافته است، ادامه داد: هم اکنون  نارنگی از دو هزار تا پنج هزار تومان، سیب درختی از دو هزار تا پنج هزار و 500 تومان، پرتقال واشنگتنی از سه هزار تا چهار هزار و 500 تومان، پرتقال جیرفت از سه هزار تا شش هزار تومان و لیمو شیرین از سه هزار تا پنج هزار تومان در میدان میوه عرضه می شود.

وی خاطرنشان کرد: هیچ کمبودی در زمینه میوه وجود ندارد و فعلا پیش بینی نیز برای افزایش قیمت میوه‌های شب یلدا وجود ندارد و چنانچه روند بازار میوه به همین صورت ادامه پیدا کند افزایش قیمتی برای میوه‌های شب یلدا نداریم.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار