پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نایب رییس صنف لاستیک فروشان یزد خبر داد

کاهش 10 الی 15 درصدی قیمت لاستیک


نایب رییس صنف لاستیک فروشان و آپاراتی از کاهش 10 الی 15 درصدی قیمت لاستیک در بازار خبر داد.

به گزارش یزدامــــروز، ناصر صادقیان در مصاحبه با خبرنگار آوای اقتصاد بیان کرد: رکود بر بازار لاستیک نیز همانند سایر کالاها سایه افکنده است. و از این‌رو در این بازار نیز شاهد کاهش 10 الی 15 درصدی قیمت لاستیک هستیم.

وی با بیان این که کاهش قیمت در لاستیک‌های ایرانی بیشتر بوده است افزود: به دنبال این کاهش قیمت اتفاق افتاده؛ مصرف نیز کاهش یافته و عموم مصرف‌کنندگان منتظر کاهش بیشتر قیمت این کالا هستند.

صادقیان در خصوص کیفیت لاستیک‌های ایرانی گفت: لاستیک‌های تولید داخل از نظر کیفیت تفاوتی با مشابه خارجی خود ندارند و از کیفیت لازم وعالی برخوردارند.

وی با بیان اینکه  لاستیک‌های پراید، پژو و سمند بیشترین فروش را در بازار امروز دارند؛ قیمت لاستیک پراید را از 180 تا 200 هزار تومان و قیمت لاستیک سمند و پژو را 240 هزار تومان اعلام کرد.

صادقیان با اشاره به اقدام برخی از رانندگان در تغییر سایز رینگ و لاستیک خودرو گفت: این کار نه تنها  مصرف سوخت را افزایش می‌دهد بلکه باعث آسیب‌دیدگی خودرو، تغییر قدرت ترمز و کاهش عمر لاستیک‌ها می‌شود و از این رو توصیه می‌شود لاستیک استاندارد متناسب با نوع خودرو خریداری شود.

نایب رییس صنف لاستیک فروشان با اشاره به تاریخ تولید مندرج بر روی لاستیک‌ها گفت: زمان تولید لاستیک با یک عدد چهار رقمی مندرج بر روی آن نشان داده می‌شود؛ به این صورت که دو رقم اول هفته تولید و دو رقم آخر سال تولید را نشان می دهد. به طور مثال عدد 1709بر روی یک لاستیک بدین معنی است که این لاستیک در هفدهمین هفته سال 2009 تولید شده است.

صادقیان با اشاره به این که اکثر لاستیک‌های ایرانی 24 الی 36 ماه پس از تولید و لاستیک‌های خارجی 5 سال پس از تولید گارانتی دارند، افزود: چنانچه لاستیک به دور از نور آفتاب و مواد شیمیایی نگه داری شود و به طور کلی انبارداری آن‌ها به درستی صورت گیرد؛ لاستیک‌ها حتی پس از پنج سال نیز سالم می‌مانند و قابل استفاده می‌باشند.

وی در مورد لاستیک‌های قاچاق موجود در بازار گفت: به علت وجود تحریم‌ها امکان واردات قانونی بعضی از برندهای مشهور به کشور وجود ندارد و آن چه از این لاستیک‌ها در بازار موجود است از طریق قاچاق به کشور وارد شده است و علاوه بر این لاستیک‌های چینی زیادی نیز از طریق قاچاق به کشور وارد می‌شود.

صادقیان درخصوص کیفیت لاستیک‌های قاچاق گفت: لاستیک‌های چینی موجود در بازار از کیفیت خوبی برخوردار نبوده اما مصرف‌کنندگان به علت پایین بودن قیمت و سطح درآمد خود از این لاستیک‌ها استفاده می‌کنند.


آخرین اخبار آخرین اخبار