محتوا محتوا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب یزد اعلام کرد


مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب یزد گفت: مصرف آب در شش ماه نخست سال 97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان یزد، 6 درصد کاهش داشته‌ است.

به گزارش یزدرسا، علی اسلامی گفت: در شش ماه نخست سال 96، کل آب تولید شده در استان یزد 55 میلیون و 431 هزار مترمکعب بوده است.

وی اظهار داشت: اما در شش ماه نخست سال 97 میزان آب تولید شده در استان 53 میلیون 635 هزار مترمکعب بود. یعنی میزان آب مصرفی استان 3.5 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد افزود: این در حالی است که در سال 97 تعداد اشتراک‌های جدید 2.5درصد افزایش داشته است. یعنی با در نظر گرفتن افزایش 2.5 درصدی اشتراک‌ها در سال 97، در واقع میزان مصرف آب در شش ماه نخست سال 97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 6 درصد کاهش داشته‌ است.

اسلامی درباره ترکیب آب مصرفی استان هم عنوان کرد: از میزان آب تولید شده سال قبل در استان، 58 درصد آن آب انتقالی و 42 درصد آن آب منابع داخلی استان (آب چاه) بوده است. اما در سال 97، میزان آب انتقالی 38 درصد و آب منابع داخلی 62  درصد بوده است.

وی اضافه کرد: در خود شهر یزد هم در شش ماه نخست سال گذشته، 32 میلیون و 580 هزار مترمکعب تولید آب داشته‌ایم، که این عدد در شش ماه نخست سال 97 به 30 میلیون و  956 هزار مترمکعب کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب یزد درباره ترکیب آب مصرفی شهر یزد افزود: از میزان آب تولید شده سال گذشته در شهر یزد، 65 درصد آن آب انتقالی و 35 درصد از منابع داخلی (آب چاه) بوده است. اما میزان آب تولید شده سال 97 در شهر یزد، 40 درصد آن انتقالی و 60 درصد نیز از منابع داخلی بوده است.

اسلامی خاطرنشان کرد: مجموع کاهش مصرف آب در شش ماه نخست سال 97 در مقایسه با شش ماه نخست سال 96 در شهر یزد، 7.5 درصد بوده است.

وی در رابطه با دلایل کاهش مصرف اظهار داشت: بخشی از این کاهش مصرف به خاطر صرفه‌جویی بوده و بخشی نیز به خاطر کاهش فشار شبکه بوده است.

اسلامی گفت: انتظار ما این بود که امسال حداقل 20 درصد کاهش مصرف آب داشته باشیم که متاسفانه تحقق پیدا نکرد و عملا حدود 8 درصد بیشتر کاهش مصرف نداشتیم. اگر این 20 درصد کاهش مصرف محقق شود در سال‌های آینده برای تأمین آب مصرفی مشکلی نخواهد بود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار