پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه موقت یزد:

کسانی که وارد عرصه انتخابات می‌شوند اخلاق را رعایت کنند/ داعش پرورده اسرائیل است


امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه کشتار شیعیان در نیجریه پیام یک خیزش عمومی به نفع شیعیان در کل آفریقا را خواهد داد، ادامه داد: عاملان این جنایت باید بدانند از هر پیکری که به زمین بیفتد پیکرهایی بلند می‌شود و راه رفته آنهایی که به خون خفته اند را می‌پیماید و این اقدام کل منطقه را نسبت به معارف شیعی و اهل بیت بیش از پیش آشنا خواهد کرد.

به گزارش یزدامـــروز به نقل از  یزد آوا، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن معزالدینی امام جمعه موقت یزد در خطبه های نماز جمعه این هفته یزد با اشاره به جنایت کشتار شیعیان نیجریه گفت: این انسان‌ها تاوان مسلمان بودن و قبول داشتن نظام جمهوری اسلامی و انقلاب را پس می دهند؛ رهبر شیعیان نیجریه در پاریس با امام آشنا و مسلمان شد و شیعیان نیجریه ساماندهی را ساماندهی کرده و از لحاظ فکری وعلمی تکیه گاهی برای آنها بوده است که اکنون خبرهای ضد و نقیضی از شهادت و اسارت وی می شنویم.

وی اظهار کرد: ایادی استعمار و صهیونیستم به خوبی دریافتند که در جهان موج گرایش به شیعه تقویت شده و حرکت عظیم و پرشتاب جمهوری اسلامی مرزهای جغرافیایی را درنوردیده است و اکنون شتاب به گرایش مکتب اهل بیت و آموزه های شیعی زیاده شده است به همین دلیل هزینه‌های زیادی می‌کنند تا شیعه هراسی یکنند و جهانیان را از شیعه و اسلام بترسانند.

معزالدینی با بیان اینکه گروه تروریستی داعش با مزین کردن پرچم خود به نام لا اله الا الله  و پیامبر(ص) می خواهند اسلام را خونریز معرفی کنند، یادآور شد: داعش پرورده اسرائیل است چرا که هر گروهی از داعش آسیب دید الا صهیونیست‌ها و تنها صهیونیست‌ها هستند که از وجود داعش احساس امنیت کرده اند.

وی با بیان اینکه کشتار شیعیان در نیجریه پیام یک خیزش عمومی به نفع شیعیان در کل آفریقا را خواهد داد، ادامه داد: عاملان این جنایت باید بدانند که اگر پیگری به زمین بیفتد بقیه عقب نشینی نمی‌کنند و از هر پیکری که به زمین بیفتد پیکرهایی بلند می‌شود و راه رفته آنهایی که به خون خفته اند را می پیماید و این اقدام کل منطقه را نسبت به معارف شیعی و اهل بیت بیش از پیش آشنا خواهد کرد.

امام جمعه موقت یزد با اشاره به صدور قطعنامه ای در شورای امنیت به نفع ایران گفت: در خبرها آمده است که برنامه pmd  بسته شده است یعنی هر آنچه که مربوط به مطالعات هسته ای ایران بود و در صدد بود کشور ایران را کشور رعب آفرین در زمینه دست داشتن در بمب هسته ای معرفی کند، بسته شد و غرب اعتراف کرد که هیاهوی چندین ساله اش از اساس دروغ است.

وی لطف پروردگار، صلابت رهبری و پافشاری ایشان بر رعایت خطوط قرمز، همدلی وهمراهی مردم، ادبیات رییس جمهور و  تلاش بی وقفه تیم مذاکره کننده را در بسته شدن این پرونده و کنار کشیده شده شدن چتر امنیتی از فضای کشور از جمله عومالی دانست که این تحفه را برای کشور به ارمغان آورده است.

حجت الاسلام و المسلمین معزالدینی اقدام کنگره امریکا در تصویب طرح محدودیت سفر به ایران آن را حرکتی زشت خواند و افزود: امریکا با همه رفت و آمدها و صحبت هایی که انجام شد قرار نیست که دست از سر ایران بردارند حال انکه خودشان میدانند هم در مسئله هسته ای شکست خورده اند و هم در ماجرای اتهام تروییستی به ایران دروغ گفته اند و اکنون نیز باید سر عقل بیایند تا دوباره هزینه هایی نکنند که آنها را به خانه اول برگرداند و مجبور شوند تا اعتراف کنند که در مورد ایران اشتباه کردند.

وی با اشاره به فضای انتخاباتی در کشور گفت: فضای کشور فضای انتخابی شده است و دو انتخابات مهم را در پیش داریم و باید کسانی که وارد این عرصه می شوند اخلاق را رعایت کنند و بدانند که مسئولیت سنگین و خطیری را به عهده دارند.

معزالدینی خاطرنشان کرد: حضور گسترده مردم در پای صندوق های رأی بسیار مهم است و درواقع با این کار مهر تاییدی بر نظام اسلامی می زنند.

وی با اشاره به روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: این دو نهاد علمی باید در کنار یکدیگر کار کنند چرا که به فرموده امام(ره) جدایی این دو مرکز علمی آفتی بزرگ برای کشور است و تمام ترقیات و انحطاط های کشور مربوط به این دو مرکز است.

امام جمعه موقت یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مفتح گفت:  شخصیتی مثل شهید مفتح پلی برای ارتباط دانشگاه و حوزه شد و از آن زمان این تدبیر اندیشیده شد که این دو جریان علمی درکنار هم قرار گیرند و هیچ موقع قرار نیست حوزه با تازیانه روشنفکری دانشگاه را طرد و دانشگاه با تازیانه ارتجاع و واپس گرایی حوزه را طرد کند؛ این دو مرکز هر دو در آیات الهی کار می کنند و همیاری و همدلی آنها می تواند آثار مثبتی بر جامعه بگذارد.


آخرین اخبار آخرین اخبار