محتوا محتوا

مدیرکل ورزش و جوانان یزد:


شریعتی با بیان اینکه در سال جاری 24 مکان ورزشی جدید شهری و روستایی و چمن مصنوعی مورد بهره‌برداری قرارگرفته است اظهار داشت: علی رغم این اقدامات اما هنوز در مرکز استان یزد سرانه ورزشی 46 سانتی متر با در نظر گرفتن فضاهای ادارات است که بسیار پائین بوده و باید این مقدار به یک متر برسد.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ مسعود شریعتی در جمع خبرنگاران با اشاره به پایین بودن میران تحرک و بالا بودن میزان شیوع بیماری هایی نظیر دیابت در یزد گفت: در سال جاری با همکاری دستگاه‌های اجرایی و اداری استان فعالیت‌های جنبی ادارات و سازمان‌ها با پیوست ورزشی دنبال شد و برگزاری پیاده روی های خانوادگی و میزبانی مسابقات مختلف ورزشی بخشی از اقدامات صورت گرفته دراین زمینه است.

مدیرکل ورزش و جوانان یزد با اشاره به اینکه در طول سال جاری بیش از 100 خیر ورزشی را شناسایی کردیم گفت:این خیرین در حال حاضر در حال تکمیل 45 پروژه  نیمه تمام هستند و خیرین ورزش یار و ورزش ساز ما حتی با مبالغ اندک 10میلیون تومان  نیز ما را در این زمینه همراهی می کنند .

شریعتی میزبانی بیش از 118 مسابقات کشوری و لیگ،میزبانی 4 دوره مسابقات بین المللی،برگزاری 6 اردوی تیم ملی در استان در رشته های مختلف،اعطای تسهیلات به 60 ورزشکار،دعوت از 155 ورزشکار یزدی به اردوی تیم ملی،کسب 71 مدال برون مرزی در مسابقات جهانی،آسیایی و بین المللی و کسب بیش از 950مدال کشوری را از مهمترین اقدامات اداره متبوعش دانست.

وی وجود کادرکاملا بومی مربی گری در تیم والیبال خاتم اردکان را از افتخارات ورزش استان برشمرد و گفت: این اتفاق سبب شد تا کسانی که می خواهند در زمینه مربیگری تلاش کنند انگیزه مضاعفی پیدا کنند.

شریعتی با بیان اینکه در سال جاری  24 مکان ورزشی جدید شهری و روستایی و چمن مصنوعی مورد بهره‌برداری قرارگرفته است اظهار داشت: علی رغم این اقدامات اما هنوز در مرکز استان یزد سرانه ورزشی 46 سانتی متر با در نظر گرفتن فضاهای ادارات است که بسیار پائین بوده و باید این مقدار به یک متر برسد.

وی دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع بحران آب در یزد هم گفت: با توجه به کمبود شدید آب و تبخیر بالای آن در استان یزد افزودن زمین چمن طبیعی حرام کردن بیت المال و اسراف است و به همین دلیل تلاش کردیم در طول چهار سال از این کار پرهیز شود.

متولی ورزش استان افزود: البته تلاش کردیم در ایجاد زمین چمن های مصنوعی، زمین چمن استاندارد مطابق با استانداردهای فیفا در استان یزد را احداث کنیم که روز قبل موافقت برای تخصیص اعتبار نخستین زمین چمن مصنوعی استاندارد ابلاغ شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان یزد به میزبانی یزد از مسابقات جهانی باشگاه‌های فوتبال ساحلی خبر داد و گفت: یکی از ویژگی‌های این مسابقات این است که شرکت کنندگان در مسابقات بهترین تیم‌های جهان به حساب می‌آیند و این تیم‌ها بهترین بازیکنان جهان در پست‌های مختلف را در اختیار دارند.

وی در پایان به احداث 44 خانه ورزشی در روستا ها خبر داد و گفت: با کمک خیرین عزیز تاکنون بیش از 20 خانه  به امکاناتی نظیر فوتبال دستی،شطرنج،و دارت تجهیز شده است.
 

انتهای پیام/ح






آخرین اخبار آخرین اخبار