پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فرمانده انتظامی استان خبر داد

کشف بيش از 22 ميليارد کالاي قاچاق در يزد/مبارزه با قاچاق کالا؛نيازمند عزمي جدي و همگاني


فرمانده انتظامي استان از کشف 22 ميليارد و 500 ميليون ريال انواع کالاي قاچاق در مدت 48 ساعت گذشته توسط ماموران پليس استان خبر داد.

به گزارش یزدامروز به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار "ايرج کاکاوند" درباره اين خبر گفت: در راستاي اجراي مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با توجه به برنامه هاي پيش بيني شده از سوي ناجا و به منظور مقابله جدي با پديده قاچاق، طرح عملياتي مبارزه با قاچاق کالا و ارز به مدت دو روز به مرحله اجرا درآمد.

سردار کاکاوند ادامه داد: ماموران پليس استان ضمن تحت کنترل قرار دادن محورهاي مواصلاتي و توقيف خودروهاي مشکوک به حمل کالاي قاچاق، موفق به کشف بيش از هشت ميليارد و 380 ميليون ريال انواع کالاهاي گمرکي و ترانزيتي قاچاق شدند.

وي، اين کالاهاي کشف شده را شامل؛ لوازم خانگي، پوشاک، ظروف آشپزخانه، لوازم جانبي موبايل و لوازم برقي و ... بيان کرد و افزود: همچنين در مدت اجراي اين طرح 30 هزار ليتر فرآورده هاي نفتي قاچاق نيز کشف شد.

کاکاوند تصريح کرد: ماموران پليس استان در راستاي اجراي اين طرح بيش از چهار ميليارد ريال دام فاقدمجوز دامپزشکي، اقلام يارانه اي و موادغذايي خارجي فاقد مجوز گمرکي را توقيف کردند.

سردار کاکاوند ضمن اشاره به کشفيات کالاهاي دخاني و ممنوعه افزود: در مجموع در مدت اجراي اين طرح، 22 ميليارد و 500 ميليون ريال انواع کالاهاي خارجي قاچاق کشف، 9 دستگاه خودروي سبک و سنگين توقيف، 14 متهم دستگير و به مراجع قانوني معرفي شدند.

فرمانده انتظامي استان يزد در پايان مبارزه با قاچاق کالا را نيازمند عزمي جدي و همگاني و همچنين همکاري همه مردم و دستگاه هاي مسئول دانست و يادآور شد: پليس در سال 95 با برنامه ريزي لازم و مدون، مبارزه جدي را با قاچاقچيان کالا و مخلان نظام اقتصادي کشور در دست اقدام دارد.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار