محتوا محتوا

حوادث استان یزد؛


رئيس پليس آگاهي استان گفت: ماموران پليس در بازرسي از يک منزل، يک ميليارد ريال انواع داروهاي غيرمجاز را کشف کردند.

به گزارش یزدامروز؛ 

براي توسعه و گسترش امنيت اجتماعي، از تمام ظرفيت هاي جامعه استفاده مي كنيم 

فرمانده انتظامي شهرستان بافق با اشاره به تعامل با سازمان هاي مردم نهاد اين شهرستان گفت: امنيت يك محصول اجتماعي است و براي توسعه و بسط آن از تمام ظرفيت ها در جامعه هدف استفاده مي كنيم.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ «فرهادبيگلري» در جلسه اي كه با حضور سازمان هاي مردم نهاد شهرستان بافق و جمعي از مسئولان انتظامي شهرستان برگزار شد بيان داشت: امنيت اجتماعي و استفاده هدفمند از همه اقشار جامعه براي تحقق بخشيدن و اثر بخشي بيشتر به اقدامات و فعاليت هاي انتظامي همواره در دستور كار نيروي انتظامي قرار دارد و ما بر خود واجب مي دانيم براي بسط و توسعه امنيت به بهترين شكل از همه ظرفيت ها در جامعه هدف استفاده كنيم.

وي افزود: امنيت شهر حاصل تلاش و همكاري تمام دستگاه ها با يكديگر و يك محصول اجتماعي است كه هر ارگان و سازماني كه نقش خود را به خوبي ايفا كند در توليد امنيت نقش دارد و در سايه تعاملات و همكاري هاي دو جانبه است كه ما مي توانيم نظرات مردم را با مأموريت هاي انتظامي تطبيق دهيم.

اين مقام انتظامي تصريح كرد: ما بايد براي توليد امنيت هدف گذاري كنيم؛ كه مرحله اول آن، شناسايي افراد و طيف هايي هستند كه زمينه انحرافات و آسيب هاي اجتماعي براي آنها مهيا است كه با تعامل با شما (سازمانهاي مردم نهاد) مي توانيم افراد را بهتر شناسايي كنيم چرا كه در جامعه اي كه آسيب هاي اجتماعي وجود داشته باشد با برنامه ريزي مي توان انحرافات و آسيب ها را كاهش دهيم.

بيگلري با اشاره به اينكه بسياري از كساني كه دچار آسيب هاي اجتماعي مي شوند از عواقب آن خبر ندارند تصريح كرد: پليس شهرستان آمادگي كامل جهت بركزاري كلاس هاي آموزش حضوري براي جوامع مختلف پيرامون مسائلي از جمله فضاي مجازي، ماهواره، سرقت، مواد مخدر و ... را دارد.

فرمانده انتظامي شهرستان بافق همچنين با اشاره به سامانه هاي پليس 110 و 197 از حاضران خواست هر گونه گزارشي از وقايع و يا گزارش در خصوص نيروي انتظامي را به اين سامانه ها اطلاع دهند.  

 

کشف 3 تن پوشاک قاچاق از يک انبار در يزد

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان گفت: ماموران پليس در بازرسي از يک انبار در شهر يزد سه تن انواع پوشاک قاچاق به ارزش بيش از سه ميليارد ريال را کشف کردند.

سرهنگ «محمدرضامزيدي» در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهارداشت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پليس استان ضمن هماهنگي و اخذ مجوزقضائي، بازرسي از يک انبار دپوي پوشاک قاچاق را در دستور کار خود قرار دادند.

مزيدي خاطرنشان کرد: ماموران پليس در بازرسي از اين انبار، سه تن انواع پوشاک خارجي قاچاق فاقدمجوز گمرکي شامل چهار هزار و 100 قلم لباس، شلوار و روسري را کشف و دو متهم را نيز دستگير کردند.

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان يزد ارزش برآورد شده اين پوشاک کشف شده را بيش از سه ميليارد ريال بيان کرد و افزود: اموال کشف شده تحويل گمرگ استان يزد شد.

 

کشف يک ميليارد ريال داروي غيرمجاز در يزد

رئيس پليس آگاهي استان گفت: ماموران پليس در بازرسي از يک منزل، يک ميليارد ريال انواع داروهاي غيرمجاز را کشف کردند.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ «حسين رضايي» درباره جزئيات اين خبر گفت: با توجه به دريافت خبري مبني بر فروش داروهاي غيرمجاز توسط فردي در شهر يزد بررسي موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق پليس آگاهي استان قرار گرفت.

وي ادامه داد: ماموران پليس با انجام کار اطلاعاتي، منزل موردنظر را شناسايي و پس از هماهنگي و اخذ مجوز قضائي به بازرسي از محل پرداختند.

حسين رضايي افزود: ماموران پليس در بازرسي از اين منزل بيش از هفت هزار عدد انواع داروهاي غيرمجاز شامل؛ قرص، کپسول و آمپول هاي خارجي غيرمجاز و فاقد مجوز سازمان بهداشت را کشف کردند.

سرهنگ رضايي ضمن اشاره به دستگيري دو متهم در اين خصوص افزود: ارزش اين محموله دارويي کشف شده يک ميليارد ريال برآورد شده است.

رئيس پليس آگاهي استان يزد در پايان تصريح کرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعاليت افراد سودجو در خصوص تهيه و توزيع داروهاي غيرمجاز مراتب را از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

 

توقيف موتورسيکلت غيرمجاز در اشکذر

فرمانده انتظامي شهرستان اشکذر گفت: ماموران پليس اين شهرستان يک دستگاه موتورسيکلت غيرمجاز «هوندا 250 سي سي» که آرامش و آسايش شهروندان را سلب کرده بود توقيف کردند.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ «حسين ثقفي» در ادامه اين خبر افزود: ماموران پليس اين شهرستان يکدستگاه موتورسيکلت غيرمجاز «هوندا 250 سي سي» که آرامش و آسايش شهروندان را سلب کرده بود توقيف و راکب آن را نيز دستگير و به مقامات قضائي معرفي کردند.

وي ادامه داد: راکب اين موتورسيکلت در ساعات پاياني شب با تردد در سطح شهر و با ايجاد صداهاي ناهنجار اين موتورسيکلت، باعث ايجاد مزاحمت براي شهروندان شده بود که در عمليات ضربتي پليس دستگير شد.

فرمانده انتظامي شهرستان اشکذر در پايان تصريح کرد: موتورسيکلت توقيفي به گمرک استان يزد تحويل داده شد.

 

اعتراف سارقان به 34 فقره سرقت طلاجات از منازل شهروندان

رئيس پليس آگاهي استان از دستگيري سه سارق حرفه اي و اعتراف متهمان به 34 فقره سرقت طلاجات به ارزش يک ميليارد و 200 ميليون ريال از منازل مسکوني شهر يزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ «حسين رضايي» درباره جزئيات اين خبر گفت: با توجه به سرقت هاي متعدد منازل مسکوني در شهر يزد ماموران دايره اول مبارزه با سرقت پليس آگاهي به بررسي اين موضوع پرداختند.

رضايي ضمن اشاره به کار فني و اطلاعاتي ماموران پليس آگاهي ادامه داد: با تلاش کارآگاهان پليس، سه متهم اين سرقت ها شناسايي و در عمليات غافلگيرانه پليس دستگير و جهت بازجويي به اداره پليس منتقل شدند.

سرهنگ رضايي گفت: متهمان در اداره پليس به سرقت يک ميليارد و 200 ميليون ريال طلاجات از منازل مسکوني شهروندان طي 34 فقره سرقت اعتراف کردند.

رئيس پليس آگاهي استان يزد در خاتمه تصريح کرد: شهروندان از قفل هاي مطمئن براي درب ورودي منزل خود استفاده کرده و حتما پنجره هاي خانه را به حفاظ مجهز کنند.

 

پلمب 3 واحد صنفي متخلف در بافق

گروه استان ها- يزد- فرمانده انتظامي شهرستان بافق از پلمب 3 واحد صنفي متخلف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ «فرهاد بيگلري» در اين باره گفت: مأموران پلیس اطلاعات و امنيت عمومي این شهرستان  در راستاي ارتقاء امنيت اجتماعي و در بازرسي از واحدهاي صنفي، سه واحد صنفي متخلف را كه قبلاً اخطار كتبي به آنها داده شده بود پلمب كردند.

فرمانده انتظامي شهرستان بافق در پايان با اشاره به اينكه پليس شهرستان در جهت برقراي نظم و امنيت مطلوب و برخورد با متخلفان و مجرمان، از هيچ تلاشي دريغ نخواهد كرد؛ از شهروندان خواست، در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه فعاليت غيرمجاز توسط افراد متخلف در واحد هاي صنفي، موارد را از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار