محتوا محتوا

امام جمعه بخش مرکزی یزد:


امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه های نمازجمعه گفت: کلید حل مشکلات امروز کشور تولید ملی و اعتماد به داخل است و این کلید در اختیار صف شکنان تولید است که باید از این عزیزان حمایت شود.

 به گزارش یزدرسا؛ آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه های نمازجمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به سالروز تشکیل بسیج توسط امام راحل گفت: بسیج در حقیقت یک فرهنگ انقلابی و گفتمان خاص برای دفاع از ارزش ها در هر عرصه ای است که امروز در کشورها ی دیگر هم رشد پیدا کرده است.

خدامحوری و تدین؛ اولی ترین مشخصه یک بسیجی

امام جمعه بخش مرکزی یزد در ادامه به بیان شاخصه های بسیجی بودن پرداخت و اظهار داشت: خدامحوری و تدین اولی ترین مشخصه یک بسیجی است چرا که یک بسیجی کارهایش را تنها برای رضای خدا انجام میدهد.

مدرسی افزود: دانایی و عمل به آن دومین خصلت یک بسیجی است که انچه را برای جامعه مورد نیازاست یاد گرفته و دانش خود را در جامعه به کار می گیرد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد بصیریت دینی، سیاسی، اجتماعی و بینش همه جانبه، دشمن شناسی، موقعیت شناسی، ولایت مداری و گوش به فرمان ولی بودن، مقاومت، استواری و صلابت در میدان های رقابت با دشمن را ازدیگر ویژگی های بسیجیان برشمرد.

درعرصه های اقتصادی و فرهنگی آسیب پذیر هستیم

وی بر ضروت حفظ و پاسداشت فرهنگ بسیجی توسط مردم تاکید کرد و در تشریح مسئولیت های بسیج در جامعه ابراز داشت: یکی از مسئولیت های مهم امروز بسیج توسعه اقتصاد مقاومتی و رواج رونق تولید است چرا که به فرموده مقام معظم رهبری امروزه در عرصه های امنیتی، سیاسی ودفاعی و. دشمن را به عقب رانده ایم اما درعرصه های اقتصادی و فرهنگی آسیب پذیر هستیم و دشمن به این دو حوزه چشم طمع دوخته است.

مدرسی فشارهای اقتصادی دشمن را ناشی از خیال انان در لطمه پذیری اقتصادی کشور دانست و اذعان داشت: بسیج مسئولیت دارد هم در عرصه اقتصادی و هم در عرصه فرهنگی بدرخشد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان یزد نفود دز لایه های تصمیم گیرنده و سازندگان تصمیم در نظام را از دیگر راهکارهای دشمن برشمرد و ابراز داشت: اگر روحیه بسجی حاکم باشد دشمنان هرگزنمی توانند تصمیات خود را در جامعه عملی کنند.

وی اضافه کرد: مقابله با جریان فتنه و فتنه انگیزان از دیگر مسئولیت های بسیج است که البته در این حوزه همواره بسیجیان ما به درستی عمل کردند و این سرمایه عظیم ملی امروزه برای ما فوق العاده ارزشمند بوده و مورد غبطه دیگر ملت هاست.

کلید حل مشکلات امروز کشور تولید ملی و اعتماد به داخل است

امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنانش به دیدار رهبر انقلاب با فعالان اقتصادی اشاره کرد و گفت: کلید حل مشکلات امروز کشور تولید ملی و اعتماد به داخل است و این کلید در اختیار صف شکنان تولید است که باید از این عزیزان حمایت شود هرچند یکی از اقدامات خوب دستگاه قضائی این بود که از تعطیلی کارخانه های در شرف تعطیلی تا انجا که قانون اجازه داده جلو گیری کرده است.

وی با تاکید بر پرهیز دولت و ملت از نگاه به خارج اذعان داشت: بارها رهبرمعظم انقلاب در این خصوص تذکر دادند اما متاسفانه هنور این باور در برخی آقایان وجود ندارد که کشور می تواند با ظرفیت های داخلی در جنگ اقتصادی پیروز شود.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به حوادث اخیر و اغتشاشات سوء استفاده کنندگان از اعتراضات مردم در خصوص افزایش نرخ بنزین گفت: متاسفانه این حوادث باعث شادی دشمن در برخی عرصه ها شد البته اعتراض حق مردم بوده وباید بتوانند دیدگاه های خود را آزادنه ابراز کنند و اعتراضات در مسیر قانونی صورت بگیرد و دست اندرکاران نیز باید پاسخگو باشند

مدرسی ادامه داد: در هر کشوری عده ای همیشه در لابه لای هر جمعیتی هستند که دوست دارند به جای رساندن صدای مردم به مسئولان اشوب و بلوا برپا کنند و با توجه به مشکلاتی که برای مردم در این آشوب ها به وجود آمد نظیر سوزاندن جهیزیه، اتومبیل، سرمایه باید دستگاه قضائی به شدت با اغتشاشگران برخورد کند.

حذف کارت سوخت؛ لجاجت دولت یازدهم با دولت قبل بود

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه بیش از 90 درصد مردم جامعه نسبت به گرانی بنزین گلایه مند هستند اظهار داشت: از مردم که صفوف خود را از اشوبگران جدا کردند و از سپاه، بسیج و نیروی انتظامی هم که در حفظ اموال مردم تلاش کردند و اجازه ندادند خسارت کلی به اموال بیت المال برسد تشکر می کنم.

مدرسی در بخش پایانی سخنانش با انتقاد از عملکرد دولت در گرانی بنزین ابراز داشت: دولت باید در کنار افزایش قیمت بنزین یک پیوست اجتماعی و امنیتی اضافه می کرد و با مردم صادقانه مشکلات کشور را اعم از کسری بودجه، قاجاق بنزین و مصرف بالا را مطرح می کرد و به مردم اطلاع رسانی صورت می گرفت و قطعا مردم هم این موضوع را می پذیرفتند ضمن اینکه دولت باید این افزایش قیمت را تدریجی در طول این سال اضافه می کرد نه اینکه به یکباره این اقدام را انجام دهد.

وی حذف کارت سوخت بدون پشتوانه کارشناسی در ابتدای دولت یازدهم را لجاجت با دولت قبل عنوان کرد و اظهار داشت: این اقدام باعث افزایش مصرف سوخت و قاچاق بنزین شد و باید دولتمردان به ویژه وزیر نفت در این زمینه پاسخگو باشد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان میزان یارانه معیشتی را خلاف منویات رهبری در خصوص فرزند آوری دانست و ابراز داشت: اینکه به یک نفر مبلغ 55 هزار تومان و به یک خانواده 8 نفره به ازای هر نفر مبلغ 25 هزار تومان بدهند تقویت فرهنگ مجردی است و باید دراین زمینه تجدید نظر صورت گیرد.

مدرسی در پایان از دولت خواست با توجه به مشخص شدن نقش پیام رسان های خارجی در آموزش و خط دهی اغتشاشگران در تقویت و حمایت از پیام رسان های داخلی تلاش کند.
انتهای پیام/ح