پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی:

کمک به توسعه زیر ساخت ها،تربیت نیروی انسانی و پیگیری بیمه فعالان قرآنی از مطالبات موسسات قرآنی


معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی کمک به توسعه زیر ساخت ها در موسسات فعال قرآنی،پیگیری بیمه فعالان قرآنی و جذب و تربیت نیروی انسانی ماهر را مطالبات فعالان حوزه قرآنی دانست.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در حاشیه مراسم افتتاح دومین استودیو مجهز کشور واگذاری امکانات در حوزه های قرآنی به موسسات خصوصی قرآنی را از سیاست های این وزارت خانه عنوان کرد و گفت: در گذشته مراحل صدور مجوز برای موسسات قرآنی بسیار سخت و طولانی بود اما خوشبختانه امروز کلیه اقدامات صدور مجوز از طریق فضای مجازی و سایت وزارتخانه در کمترین زمان انجام می شود.

حجت الاسلام محمدرضا حشمتی افزود: به نظر می رسد دولت محترم باید به بخش ها و موسسات خصوصی اعتماد کرده و بهره برداری امکانات دولتی را به آنان بسپارد چرا که معاونت قران وعترت وزارت ارشاد این مهم را تجربه کرده و به مراتب نتایج عملکرد بخش خصوصی مطلوب ارزیابی شده است.

حجت الاسلام حشمتی کمک به توسعه زیر ساخت ها در موسسات فعال قرآنی،پیگیری بیمه فعالان قرآنی و جذب و تربیت نیروی انسانی ماهر را مطالبات فعالان حوزه قرآنی دانست و ابراز داشت: موسسات قرآنی کشور در زمینه فعالیت بهترین عملکرد را داشته و در ایم خصوص مشکلی ندارند اما در زمینه زیر ساخت ها نظیر احداث استودیو مجهز و منحصر با مشکلات عدیده ای روبرو هستند و دولت باید در این زمینه اقدامات شایسته ای انجام دهد.

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد پوشش بیمه ای فعالان قرآنی را سبب تقویت حوزه قرآنی کشور عنوان کرد و گفت: این عزیزان شایسته پوشش بیمه بوده و امیدواریم دولت سازو کار لازم را در این زمینه فراهم سازد.

وی تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر را هزینه بردار برشمرد و اظهار داشت: امروزه سبک مدیریت در دنیا از هرمی به اقتضایی و مشارکتی تغییر کرده و مدیران قرآنی نیازمند تربیت نیروهای متخصص و و برگزاری دورهای تخصصی آموزشی هستند که دولت باید در این زمینه از این موسسات حمایت کند

حشمتی با تاکید براینکه نباید استفاده از استودیو مجهز قرآنی را تنها به ترتیل و قرائت قرآن محدود کرد افزود: دوستان قرآنی می توانند با گویا سازی معارف دینی و متون اسلامی توسط افراد خوش صدا و خوش لهجه قدم بزرگی در مسیر گسترش فعالیت های قرآنی بردارند.


آخرین اخبار آخرین اخبار