پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فخرالدینی در نشست کمیته ایثارگران دهه فجر؛

کمیته های ستاد دهه فجر برنامه های شاخص خود را به شهدا اختصاص دهند/لزوم بازگویی خاطرات شهدا از زبان فرزندانشان


مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد و رییس ستاد دهه فجر استان در اولین نشست کمیته ایثارگران بر اهمیت برنامه ریزی برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا در ایام الله دهه فجر تأکید کردند.

به گزارش یزد امـــــــــــروز به نقل از یزدبانو، مدیر کل بنیاد شهید استان یزد در اولین نشست کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر استان که به عنوان اولین نشست دهه فجر و آغاز کننده جلسات هماهنگی دهه فجر در استان یزد به شمار می رود در تبیین اهداف  و برنامه های این ایام اظهار داشت : کمیته های مختلف با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وبا محوریت تکریم شهدا وخانواده های آنان برای ایام الله دهه فجر فعال شده اند .
ابراهیمی افزود : اگر درهفته بسیج  و دفاع مقدس گلباران مزار شهدا را داریم در ایام الله دهه فجر برنامه مهمانی لاله ها مد نظر است  و دیدار با خانواده های شهدا با هماهنگی فرمانداران و امام جمعه شهرستانها در دستورکار  قرار گرفته است.
وی با تأکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح گسترده عنوان کرد : پوشش خبری این برنامه ها خصوصا از طریق صدا و سیما دارای اهمیت بالایی است .
وی با خاطر نشان کردن این مطلب که برنامه ریزی برای ایام الله دهه فجر نیاز به زمانبندی با طرح جزئیات دارد تصریح کرد: باید طوری  زمانبندی و برنامه ریزی کنیم که فرصت از دست نرود  که در لحظه آخر فقط  اکتفا به گلباران مزار شهدا بشود.

رییس کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر استان با یادآوری این نکته که ترویج فرهنگ ایثار وشهادت وظیفه همگان است افزود : تکرار مکررات در برنامه هایی چون ایام الله دهه فجر گرچه خوب است ولی باید هر سال برنامه های جدیدی هم در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اجرا کنیم.

ابراهیمی، حضور در کنار مزار سومین شهید محراب و تجدید  بیعت  با  شهدا را از برنامه های آغازین ایام الله دهه فجرعنوان کرد و در درپایان به جمع بندی مباحث مطرح شده در اولین نشست ستاد دهه فجر از جمله پی گیری برنامه نمادین دهه فجر در اشکذر، رفع تداخل زنگ ایثار و انقلاب در طول این دهه پرداخت  و برخی از پیشنهادات و دغدغه های اعضا در مورد بحث ترویج  فرهنگ شهدا  را نیاز به جلسات جداگانه وخاص دانست.

***

رییس ستاد دهه فجر استان یزد : کمیته های ستاد دهه فجر برنامه های شاخص خود را به شهدا اختصاص دهند

حجت لااسلام محمد فخرالدینی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد که ریاست ستاد دهه فجر را نیز در سطح استان عهده دار است در اولین نشست کمیته ایثارگران این ستاد که زودتر از ستاد استانی تشکیل جلسه داده است با درود به محضر امام عصر (عج)  و شهدای عزیز اظهار داشت : اخیرا که اخبار جهان اسلام را می شنویم  دچار تأسف می شویم که دشمنان با به جان هم انداختن کشورهای اسلامی  و جلوه دادن خود به عنوان مصلح به اصطلاح،  توپ در زمین اسرائیل و جنایتکاران افتاده است .

حجت الاسلام فخرالدینی با اشاره به حدیث نبوی که فرمودند : بعد از من چهار فتنه برپا می شود تصریح کرد : پیغمبر زنده کننده ارزش های انسانی بود و اولین فتنه ای که به آن  اشاره شد مباح شمردن خون است؛ دومین فتنه مباح شدن خون  و اموال و سومین فتنه هم مباح شدن خون و هم حیف و میل بیت المال و بی بند و باری زنان است که جامعه را به فساد می کشند که اکنون اوج آن را می بینیم و چهارمین فتنه که چند سالی است که شروع شده است رسیدن کر و کور به شام وعراق است که باعث هرج و مرج و بی ارزشی خون و..می شود و هرجا این فتنه را بخوابانند جای دیگر سر می زند و پیغمبر گریه کردند که در این شرایط دوستدار اسلام ناب کم می شود و 18 سال طول می کشد  و این جریان به مکه و مدینه می رسد و کره زمین را فرا می گیرد که سپس مهدی (عج) می آید .


وی با اشاره به یوم الله 9 دی گفت : کمیته ایثارگران یک ستاد برجسته است که مرهون شهداست و برای ادامه راه شهدا باید اهدافشان شناخته شود و این وظیفه بنیاد شهید است و اگر جریان فتنه سال 88 رخ داد چون در شناخت اهداف و راه شهدا کوتاهی شد.

رییس ستاد دهه فجر استان یزد با اشاره به 25 شهید فتنه درسال 88 افزود : این افراد در آن زمان غریبانه شهید و تشییع شدند  و در آن برهه اینگونه مظلوم ماندند  و باید در سالروز 9 دی بزرگداشت این شهدا انجام شود زیرا ترفند استکبار این بود که در ایران هم مثل سوریه فتنه کنند  که  با خون شهدا مملکت اسلامی ایران حفظ شد.


فخرالدینی با نیکو خواندن برنامه های مصوب گلباران شهدا در طول سال و برنامه های نمادین استقبال  در دهه فجر خاطر نشان  کرد : تفکیک کاری ستاد و همفکری 20 کمیته برای انجام برنامه های دهه فجر و بلند کردن پرچم بیعت با شهدا در ابتدای این دهه خوب است ولی باید برنامه ای داشته باشیم که در طول این ایام مردم به گلزار شهدا هدایت شوند .


وی در ادامه سه پیشنها د را در این زمینه مطرح کرد و گفت : اکثرکمیته ها با حضور اعضای بنیاد است و باید برنامه های شاخص را برجسته کنیم  و برنامه های بنیاد درصدر قرارگیرد ومصوبات  شاخص هر کمیته پیرامون کار شهدا باشد .


وی با اشاره به این نکته که نسل نوپا یی به عرصه می آید که اصلا سایه ای هم ازدوران جنگ دریادش نیست اظهارداشت : این نسل جدید انگیزه به میدان رفتن شهدا را نمی داند و هرسال برنامه هایی برای آشنایی آنها از خلطرات و زندگی شهدا شامل فیلم و بروشور و تصویرو...برگزار می شود که البته جذاب است ودعوت روحانیون هم دراین زمینه خوب است ولی گاهی حالت سمبلیک پیدا می کند که اگربتوانیم ازروش های پرده خوانی هم  برای بیان دوران کودکی و مدرسه و جبهه رفتن شهدا با توجه به فعال بودن سالن ها دردهه فجر بیشتراستفاده کنیم خیلی می تواند درمعرفی شهدا و آشنایی و انس نسل جدید با آنان مؤثرباشد و ما می توانیم  دراین زمینه خط دهنده کمیته های فرهنگی وهنری و تبلیغات و فضا سازی شهری فعال دراین ایام باشیم .

*فرزندان شهدا خاطرات شهدا را بازگو کنند/ پدر و مادر شهیدان، راویان شهدا
وی پیشنهاد سوم را دیدارازخانواده های شهدا عنوان کرد و گفت : باید فرزندان شهدا متولی این انقلاب و ارزشهایی باشند که پدرانشان برای حفظ آن به شهادت رسیدند و طوری نشود که با غفلت از خانواده های شهدا زمانی بیاید که فرزند شهیدی دیگر بویی از شهدا نداشته باشد و باید ازفرزندان شهدا بخواهیم خاطرات پدرانشان را بازگو کنند و از مادران و پدران شهدا هم بخواهیم خاطرات فرزندانشان را بگویند و اینگونه از آنان به عنوان راویان شهدا در  برنامه ها استفاده کنیم .

درپایان این جلسه حجةالاسلام فخرالدینی گفت : درتمام مدارس با شروع ایام الله دهه فجر در سطح شهرستانها زنگ انقلاب نواخته می شود .
وی درپایان، یادآوری فتنه سال 88  و برگزاری مراسم بزرگداشت ایام الله 9 دی در مسجد روضه محمدیه یزد را دارای اهمیت بالا دانست و به  حضور مردمی در آن  مراسم تأکید کرد.

 

***
دراین جلسه که با حضوربرخی اعضای کمیته های برنامه ریزی دهه فجر وبرخی مسؤولین این بنیاد و برخی دست اندکاران استان در بنیاد شهید یزد برگزارشده بود برخی اعضای شرکت کننده در اولین نشست کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر به بیان نظرات و پیشنهادات خود در مورد برنامه های دهه فجر خصوصا در زمینه زنده نگه داشتن یاد و نام و فرهنگ شهدا پرداختند.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار