پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده ولی فقیه در دانشگاه پیام نور یزد:

کنسرت مسئله دار با استانداردهای نظام اسلامی سازگار نیست/اجرای برنامه های ضد فرهنگی علت اصرار بر افسرده جلوه دادن جوانان


نماینده ولی فقیه در دانشگاه پیام نور یزد بابیان اینکه افسرده جلوه دادن جوانان فقط بهانه ای برای برگزاری کنسرت است گفت: برخی شادی را در لهو و لعب، موسیقی، کنسرت و این نوع شادی های کاذب می دانند که این روش ها با استاندارد جمهوری اسلامی سازگار نیست.

به گزارش یزد امــــــــــــروز، نماینده ولی فقیه در دانشگاه پیام نور یزد  در گفتگو با خبرنگار یزد ندا با بیان اینکه شادی و نشاط تعاریف زیادی دارد گفت: شادی حقیقی به میزان ارتباط و معرفت انسان با خداوند بستگی دارد.


حجت الاسلام سید مهدی صدرالساداتی اظهار کرد: انسان در ارتباط با معبود و معشوق خود یعنی سرچشمه و مبداء آفرینش یعنی خداوند متعال به کمال می رسد و انسان هر چه بیشتر خود را به این مبداء و پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) نزدیک کند به شادابی و نشاط می رسد.


وی با اشاره به اینکه هدف از آفرینش انسان رسیدن به کمال حقیقی است افزود: متاسفانه افرادی که این حقایق و معارف را نمی دانند برای رسیدن به شادی و نشاط به روش های کاذب روی می آورند.


صدرالساداتی اذعان کرد: انسان هایی که به معنای واقعی شادی رسیده اند از هیچ فداکاری و ایثاری در راستای برقراری امنیت، نشاط و آرامش برای دیگران و جامعه نیز فروگذار نمی کنند و رزمندگان ما در 8 سال دفاع مقدس نمونه های بارز این حقیقت هستند.


نماینده ولی فقیه در دانشگاه پیام نور گفت: برخی افراد مانند معتادان که هستند که بعد از مصرف مواد مخدر از حالت خماری بیرون می آیند، با گوش دادن به موسیقی، رفتن به کنسرت به یک شادی کاذب می رسند که یک تاثیر کوتاه مدت دارد و این افراد برای شاد ماندن به این روش ها وابسته می شوند و وقتی برای مثال موزیک تمام شد اینها شادی خود را از دست می دهند.


وی  بابیان اینکه افسرده جلوه دادن جوانان فقط بهانه ای برای برگزاری کنسرت است اظهار کرد: برخی شادی را در لهو و لعب، موسیقی، کنسرت و این نوع شادی های کاذب می دانند که این روش ها با استاندارد جمهوری اسلامی سازگار نیست.


صدر الساداتی گفت: عده ای در کشور که متاسفانه در رده های بالای کشور مسئولیت دارند بر اساس یکسری آمار غیر واقعی و ناآگاهی می خواهند جوانان مومن و متدین ایران اسلامی را افسرده معرفی کنند تا بر اساس نسخه ها و روش های غربی در دانشگاه ها و شهرهای کشور روحیه نشاط معنوی و دینی جوانان را از آنها بگیرند و به این روش های کاذب آنها را شاد کنند.


وی خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز در فرمایشات اخیر فرمودند: می گویند جوان ایرانی افسرده هست تا بهانه ای برای کنسرت هایشان پیدا کنند. در حالی که جوانی که شب قدر را گذرانده و با بان روزه راهپیمایی روز قدس را می آید، فرسنگ ها با افسردگی فاصله دارد.


نماینده ولی فقیه در دانشگاه پیام نور گفت: اگر انسان خود را به سرچشمه حقیقی نشاط یعنی خداوند متعال وصل کند هیچگاه افسرده نخواهد شد.


آخرین اخبار آخرین اخبار