پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل امور مالیاتی استان یزد:

کوتاهی وزارت صنعت در وصول «حق انتفاع پروانه بهره برداری» دو معدن بزرگ استان یزد/ در آمدهای مالیاتی استان در سال جاری کاهش یافته است


مدیرکل امور مالیاتی استان یزد گفت: متولی وصول این بدهی، وزارت صنعت،معدن و تجارت یوده و متاسفانه در این امر سهل انگاری شده و گزارش این بدهی درخصوص شرکت چادرملو پس از یکسال و نیم در مهرماه سال گذشته به این اداره ارسال شد و پس از ارسال این گزارش عملیات اجرایی برای وصول این بدهی آغاز و سرانجام با تقسیط بدهی این مسئله حل و فصل شد.

به گزارش خبرنگار یزد امـــــــــــروز؛ مدیرکل امور مالیاتی استان یزد پیش از ظهر امروز در نشستی خبری در خصوص بدهی مالیاتی دو معدن بزرگ استان گفت: این دو شرکت بدهی مالیاتی نداشته و بدهکاری آن ها به دولت مربوط به حق انتفاع پروانه بهره برداری سال های 92 و93 می باشد.


سید رضا نوربخش اضافه کرد: متولی وصول این بدهی، وزارت صنعت،معدن و تجارت یوده و متاسفانه در این امر سهل انگاری شده و گزارش این بدهی درخصوص شرکت چادرملو پس از یکسال و نیم در مهرماه سال گذشته به این اداره ارسال شد و پس از ارسال این گزارش عملیات اجرایی برای وصول این بدهی آغاز و سرانجام با تقسیط بدهی این مسئله حل و فصل شد.


نوربخش ادامه داد: اما گزارش شرکت سنگ آهن، در اردیبهشت ماه به سازمان رسیده و پس ازدریافت این گزارش نیزاقدام عملیاتی انجام شد و طی جلساتی که با حضور وزرای صنعت و دارایی درهیئت حل اختلاف مالیاتی برگزار شد به دلیل وجود اختلاف حساب  این شرکت مهلت دو ماهه ای را برای حل این موضوع درخواست کرده ولی پیگیری ها همچنان ادامه دارد.


مدیرکل امورمالیاتی استان علت واگذاری وصول این بدهی به این اداره را تاخیر به وجود آمده در جذب این بدهی توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)دانست و گفت: در خصوص اینکه به چه دلیل این قصور صورت گرفته، بنده پاسخگو نیستم اماآنچه می توانم بگویم این است که دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور پیگبر این ماجرا می باشند.

 

نوربخش در ادمه به ارائه گزارش فعالیت اداره کل مالیاتی استان در یکسال گذشته پرداخت وگفت:  با توجه به وضعبت اقتصادی کشور و مشکلات  تولید و فروش صنایع کاشی و سرامیک استان وصول مالیاتی استان نیزنسبت به مدت مشابه کاهش یافته است.


وی اظهار داشت:در سه ماهه نخست سال جاری در بخش مالیات های مستقیم 100میلیاردتومان و در بخش مالیات های غیر مستقیم(ارزش افزوده)75میلیارد تومان وصولی داشتیم که متاسفانه با رقم پیش بینی شده در بودجه فاصله قابل توجهی دارد.


متولی امور مالیاتی استان باابراز امیدواری از تحقق درآمدهای مالیاتی پس از تیرماه خاطرنشان کرد:بیشترین سهم پرداختی مالیات مربوط به کارمندان دولت با 14 درصد و پس ار آن کسبه و اصناف با 8درصد جایگاه دوم رادارا می باشند و به همین دلیل برای جذب این درآمد با 64اتحادیه جلسه برگزار کردیم و در آن توافق شده است که 40درصد بدهی مالیاتی اصناف به صورت  نقدی  و مابقی در اقساط6ماهه پرداخت شودو چنانچه افرادی در پرداخت بدهی خود کوتاهی کنندبا احتساب 40درصد جریمه بدهی خود را پرداخت خواهند کرد.


وی ازامکان تسلیم اظهارنامه مالیاتی از طریق سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی به نشانیhttp://e4.tax.gov.ir/Pages/action/show/4 خبر داد وگفت: دیگرنیازی به ارائه برگ کاغذی اظهار نامه به اداره مالیاتی پس از ثبت آن در سیستم الکترونیکی نیست.

 

نوربخش ادامه داد: این سامانه برای انجام عملیات الکترونیکی و تسلیم اظهار نامه در اختیار شهروندان قرار دارد و مودیان حقوقی و حقیقی می توانند ازکد ملی به عنوان کد کاربری و کد اقتصادی خود به عنوان رمز عبور استفاده کنند.


وی معافیت مالیاتی را برای در آمدهای ماهانه تا یک میلیون و سالانه تا 12میلیون تومان اعلام کرد و گفت : البته شرط استفاده ازاین معافیت ارائه اظهار نامه مالیاتی بوده و مالکان املاک تجاری یا مسکونی که واحد خود را اجاره داده اند واجد شرایط  برای پرداخت مالیات هستند البته مالکان واحدهای مسکونی که مجموع زیربنای آن ها تا 200مترمربع باشد ازاین پرداخت در صورت تسلیم اظهار نامه معاف خواهند بود.


مدیرکل امور مالیاتی استان رتبه یزد در وصول درآمدهای مالیاتی رتبه 14کشوری اعلام کرد و گفت: 94درصد درآمدهای استان باید ار طریق دریافت مالیات کسب شود و در سال 92این مبلغ 950میلیارد تومان بوده است.


وی همچنین در خصوص مبزان فرارمالیاتی در استان تاکید کرد: آمار دقیقی در استان وجود ندارد اما به طور کلی میزان  فرار مالیاتی  درکشور20درصد اعلام شده که  با راه اندازی نظام جامع الکترونیکی مالیاتی این میزان به حداقل رسیده است.

برای ورود به سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی اینجــــــــــــــا کلیک کنید.


آخرین اخبار آخرین اخبار