پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

خطیب جمعه زارچ:

کودتای 28 مرداد نتیجه اعتماد به آمریکا بود/ماه ذی القعده،ماه امام رضا(ع)


امام جمعه زارچ ،باید مسوولان و مردم هوشیار و تجربه های تاریخی را مد نظر داشته باشند و وقوع کودتای 28 مرداد سال 1332را که نتیجه اعتماد به آمریکا بود را از یاد نبرند.

به گزارش خبرنگار یزدامـــــروز از زارچ، خطیب نماز جمعه زارچ با ذکر حدیثی از امام صادق (ع) در خصوص موانع رشد انسان گفت : همت کوتاه ، عدم چاره اندیشی در زندگی و عدم اعتماد به نفس از عواملی هستند که مانع رشد انسان می شود .

حجت الاسلام والمسلمین دهقان در ادامه اظهار کرد: با تحلیل وقایعی که منجر به کودتای 28 مرداد در سال 1332 شد، درمیابیم فاصله گیری دکتر مصدق از روحانیت و عدم توجه به هشدارهای آیت الله کاشانی و اعتماد به غرب منجر به این کودتا شد.

خطیب نماز جمعه زارچ در ادامه خاطر نشان کرد: کودتای 28 مرداد درس عبرت برای همه به ویژه مسئولان نظام است که آمریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست و با تفکر و تامل در آن باید از تکرار چنین حوادثی در کشور جلوگیری کرد.

امام جمعه زارچ در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت :بازگشت آزادگان به میهن اسلامی برگ زرینی در تاریخ کشور می باشد و باید از آن به عنوان سند افتخار ملت ایران در مقابل دنیای کفر یاد کرد.

وی در ادامه به مناسبت های ماه ذی القعده اشاره کرد و گفت: ماه ذی القعده، ماه امام هشتم است چراکه در ابتدای آن خواهر ایشان متولد می شوند، در روز یازدهم هم سالروز ولادت خود حضرت(ع) بوده و در ایام منتهی به روز دحوالارض هم فرزند ایشان، امام جواد(ع) به شهادت می‌رسند.


آخرین اخبار آخرین اخبار