پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول بازرسی اتاق اصناف استان یزد خبر داد:

گرانفروشي، بيشترين تخلف واحدهاي صنفي/ قريب هشت هزار واحد فاقد پروانه كسب شناسايي شدند


مسئول نظارت و بازرسی اتاق اصناف استان یزد با اشاره به افزون بر هفت هزار مورد بازرسي از واحدهاي صنفي خدماتي در 9 ماهه ابتدايي سال، گفت: در اين مدت قريب چهار هزار و 800 پرونده تخلف واحدهاي صنفي يزد براي رسيدگي به تعزيرات حكومتي ارسال شده است.

به گزارش یزد امــــــــــــــــروز؛  حمید دره‌ شیریمسئول نظارت و بازرسی اتاق اصناف استان یزد در گفت‏‏گو با ايسنا، ضمن تشريح عملكرد 9 ماهه اول سال جاري، اظهار كرد: در اين مدت هفت هزار و 340 مورد بازرسي از واحدهاي صنفي و خدماتي يزد صورت گرفته که در اين رابطه چهار هزار و 795 پرونده تخلف به ارزش ریالی پنج میلیارد و 602 میلیون و 907 هزار ريال تشكيل شده است.

وی بيشترين بازرسي‎‎هاي صورت گرفته در اين مدت را مربوط به صنوف عرضه‎‎كننده ميوه و تره‎‎بار، مواد پروتئني و لبني، پوشاك و كيف و كفش، غلات و حبوبات و كالاهاي اساسي ذكر كرد.

اين مسئول عمده تخلف واحدهاي صنفي يزد را نيز گران فروشي اعلام كرد و گفت: عمده تخلف گران فروشي نيز در حوزه واحدهاي عرضه كننده ميوه و تره بار روي داده است.

وي با اشاره به انجام هشت هزار و 576 مورد بازرسي از واحدهاي عرضه ميوه و تره‏‏بار از تشكيل  711 مورد پرونده تخلف به ارزش ریالی تقريبي 400 ميليون ريال خبر داد.

دره‏‏شيري در رابطه با بازديد از واحدهاي خدماتي نيز به دو هزار و 306 مورد بازرسي نيز از واحدهای اقامتی، اماکن تفریحی و رستوران‌هاي استان در 9 ماهه ابتداي سال جاري خبر داد و گفت: در اين باره 158 پرونده تخلف به ارزش ریالی 338 میلیون ريال تشكيل شده است.

دريافت چهار هزار گزارش مردمي از تخلفات بازار

به گفته اين مقام مسئول، در اين مدت چهار هزار و  36 مورد گزارش مردمي در رابطه با تخلفات واحدهاي صنفي به اين اتاق گزارش شده است كه از اين تعداد سه هزار و 543 مورد تاكنون بررسي شده كه از اين تعداد تنها يكهزار و 222 مورد احزار تخلف شده و مابقي تخلف نبوده است.

وی با اشاره به فعاليت روزانه 30 بازرس اتاق اصناف در يزد، اظهار كرد: در اين مدت تعداد 181 مورد گشت مشترک نيز با حضور بازرسان اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت از واحدهاي صنف دخانيات، زرگر، خرازي، قصاب و طواف صورت گرفته است.

دره‎‎شيري اظهار كرد: در 9 ماهه اول سال‌جاری در مجموع چهار هزار و 795 پرونده تخلف به ارزش ریالی بيش از پنج میلیارد و 600 میلیون ريال براي رسيدگي به تعزيرات حكومتي استان ارسال شده است.

شناسايي قريب هشت هزار واحد فاقد پروانه كسب

مسئول نظارت و بازرسی اتاق اصناف یزد در مورد ساماندهی واحدهای بدون پروانه کسب نيز از شناسايي هفت هزار و 967 واحد تا نيمه دي‏‏ماه جاري در استان خبر داد و گفت: در اين مدت براي يكهزار و 451 واحد پروانه کسب دائم و برای 130 واحد نيز پروانه کسب موقت صادر شده است.

وي اضافه كرد: در همين رابطه 954 واحد فاقد پروانه استان در حال تکمیل پرونده براي دريافت پروانه كسب هستند و دو هزار و 641 واحد نيز به دستگاه‌های اعمال‌کننده جرائم معرفی شده‏‏اند.

دره‎‎شيري در پايان ياداور شد: شهرستان یزد با يك هزار و 467 واحد و شهرستان بافق با تنها 14 واحد به ترتيب بيشترين و كمترين تعداد واحد شناسایی‌ شده فاقد پروانه کسب را در خود جاي داده‎‎اند.


آخرین اخبار آخرین اخبار