محتوا محتوا

در سایه بی خیالی سازمان صمت؛


رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان یزد گفت: در حال حاضر بالاترین قیمت زولبیا و بامیه ایران در استان یزد وجود دارد که قیمتی معادل 20 هزار تومان در هرکیلو برای آن تعیین شده و حتی تا 25 هزار تومان هم به فروش می‌رسد!

به گزارش یزدامروز؛ رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در رابطه با قیمت گذاری شیرینی، اذعان داشت: شیرینی به عنوان اولویت یک نرخ گذاری محسوب می شود و در کمیسیون تخصصی باید قیمت آن تعیین شود.

محمد حسین اللهی افزود: در سال گذشته بارها به سازمان صمت اعلام کردیم تا برای شیرینی نرخنامه مصوب را تایید کند اما این کار انجام نشد وهر کس شیرینی را با هر قیمتی که دوست دارد به فروش می رساند!

وی با اشاره به قیمت گذاری عجیب زولبیا و بامیه در یزد گفت: قیمت زولبیا و بامیه نیز همانند شیرینی بدون هیچ‌گونه روندی  و کمیسیونی توسط یکی از معاونین سازمان صمت یزد اعلام شد و در حال حاضر بالاترین قیمت زولبیا و بامیه ایران در استان یزد وجود دارد؛ به گونه‌ای که قیمتی معادل 20 هزار تومان در هرکیلو برای آن تعیین شده و حتی تا 25 هزار تومان هم به فروش می رسد؛ در حالی که قیمت زولبیا و بامیه در تهران بین 18 تا 20 هزار تومان است.

حسین اللهی، عدم نظارت دستگاه هایی مانند صمت و اتاق اصناف را یادآور شد و اذعان داشت: متاسفانه بازار شیرینی همچنان به حال خود رها شده است و قیمت مشخصی ندارد.

وی همچنین نرخ گذاری رستوران ها و غذاپزی ها را یادآور شد و گفت: 27 آذر ماه سال گذشته نرخنامه رستوران ها را به سازمان صمت ارسال کردیم تا تایید شود اما این سازمان تا آخرین روز کاری سال 97 برای تایید این نرخنامه تعلل کرد؛ در نتیجه، رستوران ها همانند شیرینی فروشی‌ها، با هر قیمتی که دوست داشتند به فروش غذا پرداختند.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان یزد ادامه داد: پس از پیگیری‌های بی فایده از سازمان صمت با دادستان استان مکاتبه کردیم و خواستار ورود دستگاه قضائی به این موضوع شدیم که با پیگیری‌های استاندار نرخنامه رستوران های یزد نهایی و از 15 اردیبهشت در اختیار این صنف قرار گرفت.

وی در پایان گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا ابهام با تماس با شماره 124، موضوع را گزارش کنند.

انتهای پیام/م*

 


آخرین اخبار آخرین اخبار